خورشید هم هالووین را جشن می‌گیرد!علم شگفت انگیز است. علم نه تنها بشر را به افق‌های جدیدی از جهان سوق داده و به این کار ادامه می‌دهد، بلکه کلید اصلی کشف اسرار جهان است.

علم شگفت انگیز است. علم نه تنها بشر را به افق‌های جدیدی از جهان سوق داده و به این کار ادامه می‌دهد، بلکه کلید اصلی کشف اسرار جهان است. ناسا، سازمان ملی هوانوردی و فضا، یا افرادی که فضا را کشف می‌کنند و چیز‌های جالبی درباره آن به ما نشان می‌دهند، اخیرا در حساب رسمی رسانه‌های اجتماعی خود تصویری از خورشید را منتشر کرده اند. این تصویر شبیه یک توپ غول‌پیکر آتشین در آسمان است.

 اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون ,خورشید

 

ناسا عکسی را به اشتراک گذاشت که رصدخانه پویایی شناسی خورشید (SDO) در ۸ اکتبر ۲۰۱۴ گرفته بود. این عکس مناطق فعال خورشید را نشان می‌دهد که شبیه کدوی سنتی هالووین است و نشان می‌دهد حتی ستاره ما هم هالووین را جشن می‌گیرد.

 

رصدخانه پویایی‌شناسی خورشید یک ماموریت در حال انجام ناسا است که در سال ۲۰۱۰ به عنوان بخشی از برنامه «زندگی با یک ستاره» آغاز شد. هدف آن ایجاد درک علمی از چگونگی تاثیرگذاری سیستم خورشید بر زندگی و جامعه روی کره زمین است.

 

ناسا توضیح داد که قسمت‌های روشن‌تر خورشید مناطق فعال‌تری هستند که نور و انرژی بیشتری ساطع می‌کنند. آن‌ها نشانه‌های میدان مغناطیسی شدید در اتمسفر خورشید هستند.

 

 اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون ,خورشید

این عکس ترکیبی از دو مجموعه از طول موج‌های فرابنفش، یعنی ۱۷۱ و ۱۹۳ آنگستروم (واحد طول) است. این طول موج‌ها به رنگ‌های زرد و طلایی مشخص شده اند که به نوبه خود این عکس را شبیه کدوتنبل هالووین کرده اند.

 

با این حال، این اولین بار نیست که ناسا چیزی را در فضا پیدا کرده که ما را به یاد اشیای روزمره می‌اندازد. در سال ۲۰۰۴، دوربین پیمایشگر مریخ تپه‌ای به شکل قلب را روی مریخ را ثبت کرد.

 

 اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون ,خورشید

 

در ژانویه امسال هم ناسا تصویری از آلتیما ثولی، یک جسم فرانپتونی واقع در کمربند کویپر، را ثبت کرد که شبیه آدم برفی است.

 

 اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون ,خورشید

 

برترین‌ها 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------