صحبت کردن شگفت انگیز خفاش‌ها با بچه‌هایشان!دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که در سه ماهه نخست زندگی، خفاش‌ها صحبت کردن را می‌آموزند و همچنین راه‌های متفاوتی را برای ایجاد صدا امتحان می‌کنند. محققان دریافتند که خفاش مادر هنگام پاسخ به صدا‌های بچه‌های خود، طریقه صحبت کردنش را تغییر می‌دهد؛ البته خفاش‌ها با هیچ کلمه و لغاتی با یکدیگر صحبت نمی‌کنند...

 

 اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون ,خفاش‌ها

 بیشتر ما (انسان ها) هنگام برقراری ارتباط با کودکان ناخودآگاه با آنان بچگانه صحبت می‌کنیم؛ اما جالب است بدانید دانشمندان در گزارشی اعلام کردند، بعضی از خفاش‌ها نیز تقریبا همین کار را انجام می‌دهند!

 

بنا بر این گزارش، در این باره دانشمندان موسسه Smithsonian Tropical Research درباره خفاش‌های بومی مرکز و جنوب آمریکا مطالعه کردند. علت انتخاب این رده از خفاش‌ها برای آزمایش‌ها این است که صدا‌های متفاوتی دارند و این صدا‌ها به منظور‌های مختلفی ایجاد می‌شوند.

 

دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که در سه ماهه نخست زندگی، خفاش‌ها صحبت کردن را می‌آموزند و همچنین راه‌های متفاوتی را برای ایجاد صدا امتحان می‌کنند. محققان دریافتند که خفاش مادر هنگام پاسخ به صدا‌های بچه‌های خود، طریقه صحبت کردنش را تغییر می‌دهد. 

 

 اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون ,خفاش‌ها

البته خفاش‌ها با هیچ کلمه و لغاتی با یکدیگر صحبت نمی‌کنند؛ اما آن‌ها می‌آموزند برای برقراری ارتباط از صدا‌های بلند استفاده کنند.

 

دانشمندان می‌گویند، خفاش‌های مادر از آوای متفاوتی هنگام تشویق فرزندانشان استفاده می‌کنند.

 

همچنین آن‌ها گزارش داده‌اند، روشی که خفاش‌های نر با بچه‌ها صحبت می‌کنند، به آن‌ها آموزش می‌دهد که صدا‌هایی شبیه بقیه هم‌گروهی‌هایشان از خود تولید کنند.

 

تابناک باتو  

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------