ابر‌های عجیب در آسمان عراق + تصاویرپیدا شدن ابر‌هایی با شکل عجیب در آسمان استان صلاح الدین عراق برای کارشناسان هواشناسی بسیار جالب بود. 

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، «صادق عطیه» کارشناس هواشناسی عراقی تصاویری از ابر‌های عجیب در آسمان استان صلاح‌الدین را منتشر کرد.

 

او در صفحه فیس بوک خود گفت که ابر‌هایی در منطقه «طوز خورماتو» در استان صلاح الدین تشکیل شده اند که نشان می‌دهد این شکل گیری ابر‌ها به ندرت در مناطق ما ایجاد می‌شود و پس از رمزگشایی آن مشخص شد که از ابر‌های با ارتفاع متوسط هستند.

 

این کارشناس هواشناسی افزود: دلیل این امر متراکم شدن لایه‌ای از ابر‌ها به شکل بلور‌های یخ در قسمت بالا است به طوری که با گذشت زمان وزن و اندازه آن‌ها افزایش می‌یابد و سپس به سمت می‌آیند و به ارتفاع متوسط تبدیل شده و شکل دایره‌ای ایجاد می‌کنند. این شکل گاهی اوقات یک فضای خالی است که به وسیله ابر‌های مختلف احاطه شده است و گاهی اوقات مانند تصاویر دارای ابر‌های متوسط است.

 

به گفته این کارشناس، گاهی اوقات هواپیما‌ها هنگام انبساط هوا در اطراف بال‌ها و موتور‌های خود و تبخیر برخی از ابر‌ها نقش مهمی در تشکیل این شکاف‌ها و ایجاد ابر‌های دایره‌ای در آسمان دارند. 

 

 اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون ,ابر‌های عجیب

  

 اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون ,ابر‌های عجیب
 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------