ذخیره آب سد زاینده رود افزایش یافتاخبار,اخبار اجتماعی,سد زاینده رود

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان از افزایش ذخیره سد زاینده رود به 313 میلیون متر مکعب خبر داد.

منصور شیشه فروش روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا گفت: در پی بارش های سنگین روز گذشته حجم سد زاینده رود در زمان حاضر به 313 میلیون متر مکعب افزایش یافته است و انتظار می رود این حجم در روزهای آینده افزایش یابد. 

 

وی میزان آب ورودی به این سد را 417 متر مکعب بر ثانیه و میزان خروجی آن را 10 متر مکعب بر ثانیه اعلام کرد و افزود : قرار است امشب خروجی این سد افزایش یابد. 

 

در حالی که حسن ساسانی معاون بهره برداری آب منطقه ای اصفهان هشتم فروردین در گفت و گو با ایرنا میزان آب ذخیره شده در سد زاینده رود را 235 میلیون مترمکعب و میزان ورودی این سد را 225 و خروجی آن را 10.5 مترمکعب بر ثانیه اعلام کرده بود. 

 

سد زاینده رود به عنوان یکی از اصلی ترین سدهای مرکز کشور در سال 1349 با ظرفیت 1.4 میلیارد مترمکعب بهره برداری شد، این سد قوسی شکل در110 کیلومتری غرب اصفهان قرار دارد.

 

میزان بارش ها در کوهرنگ در مقایسه با سال گذشته افزایش یافت

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان در این گفت و گو میزان بارش های روز گذشته در کوهرنگ مهمترین سرشاخه زاینده رود را 9 میلی متر اعلام کرد و افزود: از اول سال آبی جاری تاکنون میزان بارش های این سرشاخه زاینده رود به یک هزار و 920 میلی متر افزایش یافته است. 

 

در سال آبی گذشته ( مهر 96 تا مهر 97 ) در کوهرنگ 500 میلی متر بارش انجام شد. 

 

وی ارتفاع برف در این منطقه را 70 سانتی متر اعلام کرد. 

 

بزرگراه قم - کاشان بازگشایی شد 

شیشه فروش همچنین از بازگشایی محور قم - کاشان در بامداد امروز خبر داد و افزود: این محور به دلیل احتمال جاری شدن سیل از عصر گذشته مسدود شده بود اما پس از اطمینان از جاری نشدن سیل در آن، بامداد امروز بازگشایی شد. 

 


مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------