آخرین اخبار جامعه


اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی,هواشناسی

اطلاعیه هواشناسی درباره آلودگی هوا در تهران و سه شهر دیگر

سازمان هواشناسی با صدور اطلاعیه‌ای از افزایش غلظت آلاینده‌ها در چهار شهر تهران،کرج، اصفهان و اراک خبر داد. به گزارش ایسنا بر…


بخشدار معمولان: امدادرسانی هدفمند به سیل زدگان انجام نمی شوداخبار,اخبار اجتماعی

بخشدار معمولان پلدختر گفت: امدادرسانی به سیلزدگان منطقه در حال انجام است اما این شیوه امداد رسانی رضایت بخش نیست و بصورت هدفمند و با مدیریت صورت نمی گیرد.

حبیب الله موسوی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه چند بیمار توسط بالگرد هلال احمر به مراکز درمانی خرم‌آباد انتقال داده شد، اظهار داشت: در بیمارستان صحرایی هیچ گونه خدمات درمانی ارائه نمی شود و هیچ دارویی در درمانگاه معمولان نداریم.

 

وی افزود: در شهر معمولان آب برق و گاز همچنان قطع است.

 

موسوی با بیان اینکه راه ارتباطی 100 روستای این بخش به طور کامل قطع است از نحوه امدادرسانی و توزیع اقلام توسط هلال احمر اظهار نارضایتی کرد.

 

وی گفت: اقلامی که توسط بالگرد های ارتش و هلال احمر انجام می‌شود از بالا به سوی مردم پرتاب می شود که به دست نیازمندان نمی‌رسد.

 

وی با تاکید بر اینکه همه راههای ارتباطی به شهر معمولان قطع است گفت: کمبود نان و مواد غذایی جهت روستاهای مسیر رودخانه کشکان و مادیان رود که در اثر سیل دچار خسارت شدید شده‌اند اکنون وجود دارد.

 

بخشدار معمولان همچنین گفت: 500 خانه را در داخل شهر آب گرفته و 200 خانه روستایی در اثر طغیان رودخانه تخریب شده است.

 

وی اظهار داشت: مردم به خصوص روستاهای حاشیه رودخانه کشکان و 16 روستای منطقه ی زیودار، افرینه دمرود ، آمیران کوشکی، چم شهران، بن تمان 1و2 ، چم حیدر ، کلات ، کلات چم حیدر، کلات بر آفتاب، سرنجه زیوه دار، طاق عباسعلی ،زیرانبار ، برگلان سوخته، بن لار، سرمر ، کورشورآب، علیشاه، بن پهنه، افرینه، تودارشاکرمی شدیدا نیازمند بسته های غذایی ،چادر، نان و پتو هستند.

 

بر اثر جاری شدن سیل سه رودخانه خرم رود و رودخانه شهرستان های دلفان، کوهدشت، سلسله، پلدختر، معمولان، بروجرد و چگنی طغیان کرده، سد مروک دورود سرریز کرد و برخی سدها همچون هاله و کزنار در آستانه سرریز هستند و به صدها هزار نفر از اهالی هشدار داده شده منازل خود را ترک کنند.

 

برق، آب و گاز بسیاری از مناطق شهری و روستایی قطع شد، پل های بسیاری در مسیرهای اصلی و فرعی فروریخت و بسیاری از روستاهای سیل زده از جمله در شهرستان پلدختر راه دسترسی تخریب شد.

 

از نخستین ساعات امروز 13 فروردین با بهبود شرایط جوی و ایجاد یک راه دسترسی در مسیر آزادراه خرم آباد - پل زال کار امدادرسانی به مردم شهرستان پلدختر آغاز شده است. 

 


مطالب پیشنهادی,وبگردی
مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------