عضو کمیسیون اجتماعی مجلس: ایران از نظر مصرف مواد مخدر پرمصرف‌ترین کشور دنیاست/ ستاد مبارزه با مواد مخدر کارایی لازم را ندارداخبار,اخبار اجتماعی,رسول خضری
رسول خضری، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، در تشریح مهم‌ترین آسیب‌های اجتماعی کشور گفت: اعتیاد، زنان سرپرست خانوار، زنان قربانی خشونت و کودکان کار مهم‌ترین آسیب‌های اجتماعی کشورند. بیکاری نیز ابرچالش کشور است.

رسول خضری، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین، درباره مهم‌ترین آسیب‌های اجتماعی موجود در کشور گفت: بیشترین آسیب‌های اجتماعی کشور مربوط به اعتیاد خانمان‌سوز است و ایران از نظر مصرف مواد مخدر پرمصرف‌ترین کشور دنیاست.

 

نماینده مردم پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به دلیل ماهیت جغرافیایی کشورمان از مسیر شرق به غرب مواد سنتی و از غرب به شرق مواد مخدر صنعتی مثل شیشه در حال عبور و مرور از کشور است و رسوبش در کشور ما بیش از سایر کشورهاست.

 

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس توضیح داد: برای اینکه در مسیر جاده ابریشم و چهارراه ملل قرار بگیریم، این عبور و مرور و تبادلات مواد مخدر بسیار زیاد است و جزو 25 کشوری هستیم که بیشترین آسیب‌ها را از ناحیه مواد مخدر می‌بینیم.

 

خضری گفت: از 25 کشور 2 کشور وزیر مبارزه با مواد مخدر دارند و ما در کشورمان ستاد مبارزه با مواد مخدر را داریم که کارایی چندانی ندارد.

 

این نماینده دور دهم مجلس شورای اسلامی دلیل بی‌تاثیر بودن ستاد مبارزه با مواد مخدر در مبارزه با مواد مخدر را این‌طور توضیح داد: دلیل بی‌تاثیر بودن عملکرد این ستاد در مبارزه با مواد مخدر، مشغله زیاد رئیس‌جمهوری به عنوان رئیس و وزیر کشور به عنوان دبیر این ستاد است که به دلیل کار زیاد فرصت ندارند حتی سالی یک بار هم جلسه ستاد مبارزه با مواد مخدر را تشکیل دهند.

 

او اضافه کرد: بنابراین ستاد مبارزه با مواد مخدر روی هواست و نمی‌توان روی آن حساب جدی باز کرد.

 

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس درباره سایر آسیب‌های اجتماعی گفت: از دیگر آسیب‌های اجتماعی می‌توان به 12 میلیون جوانی اشاره کرد که از سن اشتغال و ازدواج‌شان گذشته است. که این معضل به بمب ساعتی تبدیل شده‌ و آسیب اجتماعی جدید و شدیدی پدید آورده‌ است.

 

خضری همچنین بیکاری را ابرچالش آسیب‌های اجتماعی برشمرد: بیکاری چالش بزرگ اقتصادی و اجتماعی کشور است که باعث ناامیدی و سرخوردگی جوانان شده است و نمودار و آمار خودکشی را به سرعت افزایش می دهد.

 

این نماینده پزشک مجلس دهم همچنین زنان سرپرست خانوار، زنان قربانی خشونت و کودکان کار را از دیگر آسیب‌های اجتماعی کشور برشمرد که همه آنها ناشی از بی‌برنامگی و برنامه‌ریزی غلط اقتصادی کشور است.

 

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در پایان گفت: ما یک درصد جمعیت دنیا را داریم، ولی از طرفی 6 درصد ثروت دنیا در اختیار ماست و باید از نظر شرایط اقتصادی 6 برابر مردم دنیا ثروتمند باشیم، ولی متاسفانه به دلیل همان نوع مدیریت غلط مردم ما با استانداردهای اقتصادی خیلی پایین‌تری نسبت به دنیا زندگی می‌کنند.


مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------