مدارس تهران تا پایان هفته تعطیل شد/ تعطیلی دانشگاه‌ها و مدارس البرز، تبریز، ارومیه و... در روز دوشنبهاخبار,اخبار اجتماعی,تعطیلی مدارس البرز
معاون استانداری تهران از تعطیلی تمامی مدارس استان تا پایان هفته خبر داد.  

به گزارش ایلنا، محمد تقی‌زاده با اشاره به تداوم آلودگی هوا در شهر و استان تهران گفت: کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران تصمیم گرفت تا با توجه به انباشت آلاینده‌ها و غلظت ذرات معلق هوای تهران، مدارس استان در تمامی مقاطع در دو شیفت صبح و بعدازظهر به‌جز ۲ شهرستان فیروزکوه و دماوند تا پایان هفته تعطیل باشد. البته مدارس شهر رودهن از شهرستان دماوند نیز تعطیل هستند.

 

معاون عمرانی استاندار تهران ادامه داد: در این جلسه همچنین معاون عمرانی استانداری تهران از مدیران دستگاه‌های مختلف خواست تا نسبت به دادن مرخصی به مادرانی که فرزندانشان در مهد‌های کودک هستند مساعدت لازم انجام بگیرد همچنین ممنوعیت تردد کامیون‌ها در پایتخت نیز تا اطلاع ثانوی برقرار است. شایان ذکر است که بنابر تصمیم کمیته اضطراری آلودگی هوا دانشگاه‌ها فردا تعطیل نخواهند بود.

 

دانشگاه‌ها و مدارس البرز فردا (۲ دی) تعطیل است

علی درویش پور در جلسه کمیته اضطرار آلودگی هوا که امروز یکشنبه یکم دی ماه برگزار شد، افزود: در حال حاضر با افزایش غلظت آلاینده ها شاخص آلودگی هوا برای تمامی گروه‌ها ناسالم است.

 

به گزارش ایسنا، وی تاکید کرد: با نظارت و کنترل شهرداری‌ها، از زباله سوزی‌های غیرمجاز به طور جد ممانعت شود.

 

معاون هماهنگی امور عمرانی عنوان کرد:  شهرداری شهر کرج نسبت به عدم تردد اتوبوس‌های درون شهری دود زا اقدام نماید.

 

وی تصریح کرد: دستگاه های متولی باید با بسیج تمامی ظرفیت‌ها، از هر عاملی که در سطح شهر موجب آلودگی می شود جلوگیری کنند.

 

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز گفت: واحدهای شن و ماسه به طور موقت برای فراد هیچگونه فعالیتی نداشته باشند.

 

درویش پور افزود: سازمان محیط زیست استان نسبت به مصرف سوخت نیروگاه‌ها کنترل و نظارت مستمر داشته باشد.

 

وی تاکید کرد:  محدودیت تردد خودروهای سنگین و ممنوعیت تردد خودروهای فاقد معاینه فنی در سطح استان بویژه در شهرهای کرج، فردیس، نظرآباد و اشتهارد توسط پلیس راهور اعمال شود.

 

معاون هماهنگی امور عمرانی عنوان کرد: دانشگاه علوم پزشکی استان با ارائه برنامه های آموزشی در مورد آگاه سازی شهروندان اقدامات لازم را اتخاذ نماید.

 

وی تصریح کرد: مجموعه‌های ورزشی در فضای باز هیچ گونه فعالتی نداشته باشند و در فضاهای روبسته نیز فعالیت های ورزشی به خداقل برسد.

 

درویش پور عنوان کرد: تمامی مراکز آموزشی آزاد، اعم از آموزشگاه‌های زبان و مهدهای قرآن  هم باید برای فردا تعطیل باشند.

 

مدارس شهرستان ارومیه فردا، دوشنبه تعطیل است

رییس اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش آذربایجان‌غربی گفت: تمامی مدارس نواحی یک و ۲ ارومیه، انزل، نازلو، صومای برادوست، سیلوانا و آموزشگاه‌های علمی آزاد و زبان‌های خارجی دارای مجوز از آموزش و پرورش فردا، دوشنبه در 2 نوبت صبح و بعدازظهر تعطیل است.

 

مدارس تبریز فردا برای سومین روز متوالی تعطیل است

اداره کل مدیریت بحران و کارگروه اضطراری کاهش آلودگی هوا اعلام کرده بود که مدارس تبریز یکشنبه و دوشنبه به علت آلودگی هوا تعطیل خواهد بود که این تعطیلی، برای سومین روز متوالی است.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
   وب گردی