آخرین اخبار جامعه


اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی,امتحانات

امتحانات پایه نهم حضوری برگزار می‌شود تااعتراض درتفکیک رشته نباشد

کمرئی گفت:ارزیابی معلمان برای سنجش توانایی دانش آموزان مورد تایید است اما برای اینکه باید یک تفکیکی در رشته های متوسطه دوم…


تشریح نحوه اجرای فاصله‌گذاری اجتماعی در اتوبوس‌های پایتخت/ علامتگذاری و امکان رزرو صندلی‌هااخبار,اخبار اجتماعی,طرح فاصله‌گذاری اجتماعی
مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران نحوه اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در اتوبوس‌های پایتخت را تشریح کرد.

به گزارش تسنیم، محمود ترفع با اشاره به اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی، اظهار کرد: در تلاش هستیم برای روز شنبه با همه ظرفیت به ویژه ناوگان بخش عمومی، نسبت به خدمت‌رسانی به شهروندان اقدام کنیم تا مردم با ایمنی بیشتری سفر کنند.

 

وی ادامه داد: در کشورهایی که طرح فاصله‌گذاری اجتماعی آغاز شد، پروتکلی تعیین کردند که نسبت به خروج مردم از منزل تدابیر سختگیرانه‌ای داشتند. به عنوان مثال یک خانواده طی یک هفته یا 10 روز فقط یکبار مجاز به خارج شدن از منزل است، همچنین همه اعضای خانواده همزمان نمی‌توانند از منزل خارج شوند و اگر فردی خارج از این پروتکل عمل کند جریمه می‌شود.

 

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران با اشاره به اینکه این امر باعث شد شهر خلوت‌تر و فاصله‌گذاری اجتماعی در آن شهرها بهتر اجرا شود، افزود: با توجه به اینکه از شنبه دو سوم کارمندان از خانه خارج خواهند شد و احتمال دارد برخی از مشاغل آزاد نیز فعالیتشان را آغاز کنند، از مردم می‌خواهیم از حمل و نقل عمومی کمتر استفاده کنند و در صورت پُر بودن ظرفیت اتوبوس، از سوار شدن به آن خودداری کنند.

 

وی خاطرنشان کرد: در راستای بهتر اجرا شدن فاصله‌گذاری اجتماعی روی صندلی‌های اتوبوس‌‌ها را علامت‌گذاری کرد‌ه‌ایم تا شهروندان از آن استفاده نکنند و فاصله‌ها بهتر رعایت شود اما موفقیت در اجرای این طرح به همکاری مردم بستگی دارد.

 

ترفع خاطرنشان کرد: اگر قرار باشد همه مردم از خانه خارج شوند و مانند گذشته بخواهند از اتوبوس استفاده کنند، طبیعی است با توجه به اینکه اتوبوس مازاد نداریم، قطعا اتوبوس‌ها مملو از جمعیت خواهد شد، بنابراین خروج مردم از منزل باید کنترل شده باشد و اگر ظرفیت اتوبوسی تکمیل بود، در انتظار اعزام اتوبوس بعدی بمانند.

 

وی همچنین درباره بکارگیری اتوبوس‌های بین شهری در شهرها از جمله تهران که سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها از آن خبر داده بود، گفت: از کمک اتوبوس‌ها و مینی‌بوس‌ها به حمل نقل عمومی که متعلق به ادارات، نهادهای نظامی وغیره هستند، استقبال می‌کنیم و برای بکارگیری آنها برنامه‌ای داریم.

 

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران تصریح کرد: نرم افزاری تحت عنوان «به همراه» توسط یکی از شرکت‌های استارتاپی راه‌اندازی شده است که شهروندان می‌توانند از طریق آن برای مسیر حرکت خود، مبداء و مقصد تعیین کنند و با رزرو صندلی‌های آن، برای رسیدن به مقصد از اتوبوس‌ یا مینی‌بوس‌های آن استفاده کنند.

 

وی ادامه داد: به این شرکت تأکید کرده‌ایم که فاصله‌گذاری اجتماعی را جدی بگیرد و به عنوان مثال اگر ظرفیت یک مینی‌بوس 18 نفر است تنها امکان رزرو 9 صندلی وجود داشته باشد.

 

ترفع درباره هزینه سفر با اتوبوس‌های این اپلیکیشن گفت: این شرکت از مدتی پیش فعالیت خود را آغاز کرده‌ ولی اکنون برای کمک به حمل و نقل عمومی وارد شده است. از آنها خواسته‌ایم به این مشارکت نگاه انتفاع اقتصادی نداشته‌ باشند و علی رغم اینکه هزینه نگهداری اتوبوس‌ها سنگین است، حداقل هزینه را از مسافران دریافت کنند.

 

وی افزود: با این حال مردم انتظار قیمت‌ بلیت‌های شرکت واحد را نداشته باشند ولی سعی‌مان بر این است که هزینه بالایی دریافت نشود.

 

روحانی: طرح فاصله‌گذاری هوشمند اجتماعی از شنبه باید با نظارت و رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی اجرا شود

رئیس جمهور پس از دریافت گزارش‌های جداگانه‌ای از وزیران کشور و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره اجرای طرح فاصله‌گذاری هوشمند از روز شنبه و آغاز فعالیت کسب و کارهای کم‌ریسک در همه استان‌ها به جز تهران، تاکید کرد که این طرح باید با نظارت دقیق و رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی اعلام شده از سوی وزارت بهداشت و ستاد ملی مبارزه با کرونا اجرا شود.

 

به گزارش ایسنا، فعالیت کسب و کارهای کم ریسک در تهران نیز قرار است از سی‌ام فروردین آغاز شود.

 

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این گفت‌وگو گزارشی را از آخرین وضعیت استان‌ها و تهران در روزهای گذشته و امروز و میزان آمادگی و ارزیابی از اجرای طرح فاصله‌گذاری هوشمند اجتماعی ارائه کرد.

 

حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در گفت‌وگو با سعید نمکی، ضرورت هماهنگی لازم با سایر دستگاه‌ها و نظارت دقیق و جدی از سوی وزارت بهداشت برای رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی از سوی کسب و کارهای کم‌ریسک را در دوره اجرای این طرح، مورد تاکید قرار داد.

 

عبدالرضا رحمانی فضلی نیز در این گفت‌وگو گزارشی را از کار کمیته امنیتی و اجتماعی ارائه و بر آمادگی وزارت کشور برای اجرای دقیق طرح فاصله‌گذاری هوشمند اجتماعی تاکید کرد.

 

رئیس جمهور در این گفت‌وگو، هماهنگی منسجم‌تر وزارت کشور با وزارت بهداشت برای پیشبرد طرح فاصله‌گذاری هوشمند اجتماعی و بازفعالیت کسب و کارهای کم‌ریسک از روز شنبه را ضروری خواند و تاکید کرد: تمامی پروتکل‌های بهداشتی باید به طور دقیق در همه این کسب و کارها، اماکن عمومی و به‌ویژه در وسایل نقلیه عمومی اجرا و مراعات شود.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------