آخرین اخبار جامعه


اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی,حج عمره

حج عمره و زیارت همچنان تعطیل است/ مساجد در عربستان بازگشایی شدند

رسانه های خارجی از بازگشایی مساجد در عربستان سعودی و تداوم ممنوعیت حج عمره و زیارت در این کشور خبر دادند. به گزارش مهر به…


تخریب تندیس فردوسی در قزوین/ سخنگوی شورای شهر تکذیب کرداخبار,اخبار اجتماعی,تخریب تندیس فردوسی در قزوین
تندیس فردوسی در قزوین در آستانه 25 اردیبهشت و روز بزرگداشت فردوسی به دلایل نامشخص نابود شد.

به گزارش برنا، مهدیه سادات قافله‌باشی سخنگوی شورای شهر قزوین در خصوص شایعات تخریب مجسه فردوسی قزوین با تاکید بر اینکه موضوع اینگونه که منتشر شده، نیست گفت: مجسمه فردوسی سالم و سلامت در سازمان زیباسازی قزوین است و تنها پایه مجسمه تخریب شده است.

 

قافله‌باشی در خصوص دلیل تخریب پایه مجسمه فردوسی توضیح داد که در ابتدای خیابان فردوسی شمالی یک پارک قرار دارد که این پارک در حال اصلاح هندسی است؛ به همین دلیل مجسمه فردوسی فعلا بصورت موقت به انبار سازمان زیباسازی شهرداری قزوین منتقل شده است.

 

سخنگوی شورای شهر قزوین با اشاره به اینکه البته بهتر بود که سازمان زیباسازی برای این کار پایه را محصور می‌کرد تا در معرض افکار عمومی این اتفاق نیفتد افزود: ما نیز برای فرهنگ این کشور، برای حکیم ابوالقاسم فردوسی پدر زبان فارسی ارزش قائل هستیم و این اطمینان را به مردم می‌دهیم که در اولین فرصت بعد از پایان اصلاح هندسی پارک، مجسمه بر پایه‌ای جدید نصب خواهد شد.

 

او همچنین گفت که برای اطمینان بیشتر با شهرداری منطقه دو و سازمان زیباسازی صحبت کرده‌است؛ او گفت: به شهروندان اطمینان خاطر می‌دهم که مجسمه فردوسی سالم است و در سازمان زیباسازی قرار دارد و به زودی در مکانی بهتر نصب خواهد شد.

 


مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------