آخرین اخبار جامعه


اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی,حج عمره

حج عمره و زیارت همچنان تعطیل است/ مساجد در عربستان بازگشایی شدند

رسانه های خارجی از بازگشایی مساجد در عربستان سعودی و تداوم ممنوعیت حج عمره و زیارت در این کشور خبر دادند. به گزارش مهر به…


جرم جدید؛ نگهداری خودروی صفرکیلومتر در پارکینگ خودرویی!اخبار,اخبار اجتماعی,پارکینگ خودرو
معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت اعلام کرد به صاحبان پارکینگ‌های خودرویی یک هفته مهلت داده می‌شود تا از ماشین‌های صفر کیلومتر خالی شود.

به گزارش سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان، جواد احمدی گفت: به صاحبان پارکینگ‌های خودرویی یک هفته مهلت داده می‌شود تا از ماشین‌های صفر کیلومتر خالی شود و اگر برای استفاده شخصی است باید در اسرع وقت پلاک شود. زیرا در غیر این صورت باید فورا برای فروش به بازار عرضه شود.

 

وی افزود: کنترل پارکینگ‌ها در سطح شهر تهران از روز پنجشنبه در دستور کار بازرسان این سازمان قرار گرفته است.

 

معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت بیان داشت: هرگونه دپوی خودرو تخلف محسوب می‌شود و در این راستا پرونده تشکیل و برای رسیدگی به شعب تعزیرات ارسال خواهد شد.

 

احمدی با بیان اینکه با متخلفان و احتکار کنندگان خودرو برخورد خواهد شد، اظهار داشت: مردم می‌توانند در صورت مشاهده هر گونه تخلف در این زمینه به تلفن ۱۲۴ سازمان حمایت و یا سازمان‌های صمت استان‌ها اطلاع دهند.

 

وی با تاکید بر اینکه نگهداری خودروی صفر در پارکینگ‌ها حکم احتکار دارد، گفت: دارندگان خودروی صفری که در سامانه انبار‌ها ثبت‌نام نکرده‌اند مشمول احتکار می‌شوند.

 

معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت بیان داشت: از این پس مسئولیتی برای ثبت‌نام خودرو وجود ندارد و شرایط سود مشارکت برای خودرو‌های فروش فوری صفر درصد است.

 

احمدی افزود: با توجه به اینکه در حال حاضر در کشور عرضه و تقاضای خودرو متعادل نیست، تلاشمان بر این مبنا است که خودرو‌های تولید شده به دست مصرف کنندگان برسد.

 

وی با اشاره به تغییر نحوه ثبت‌نام خودرو افزود: شرایط نحوه ثبت‌نام به صورت تدوین شده که خودرو‌های عرضه شده به دست مصرف کنندگان واقعی آن برسد.

 

معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت اظهار داشت: در روز جاری چند پارکینگ در سطح استان تهران مورد بازرسی و بررسی قرار گرفت.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------