مدارس کدام شهرها فردا (3 خرداد 1401) تعطیل است؟تعطیلی مدارس در 3 خرداد 1401،اخبار اجتماعی،خبرهای اجتماعی
همه مقاطع تحصیلی و ادارات خوزستان در روز سه شنبه به دلیل گرد و غبار شدید تعطیل اعلام شد.

به گزارش ایرنا از استانداری خوزستان، کارگروه شرایط اضطراری آلودگی هوای خوزستان، در پی وقوع گرد و غبار شدید تعطیلی سراسری مدارس و ادارات را در روز سه شنبه اعلام کرده است.

 

غلظت گرد و غبار با اندازه ۱۰ میکرون (PM۱۰) در ساعت ۱۹ امروز در شهرستان حمیدیه به ۱۰ هزار میکروگرم بر مترمکعب رسیده که معادل ۶۷ برابر حدمجاز است. این میزان آخرین حد اندازه‌گیری ایستگاه‌های سنجش هوا است.

 

حد مجاز غبار در هوا ۱۵۰ میکروگرم برمترمکعب است.

 

همچنین میزان گرد و غبار ۱۰ میکرون در همین زمان، در شهرستان‌های شادگان هفت هزار و ۵۱۶، آبادان ۶ هزار و ۲۵۶، اهواز پنج هزار و ۱۸۴، دشت آزادگان پنج هزار و ۱۴۳، بندرامام سه هزار و ۱۴۳، دزفول سه هزار و ۱۱۳، اندیمشک یک هزار و ۷۱۹، ماهشهر یک هزار و ۴۹۶، رامشیر ۱۵۱، شوش ۲ هزار و ۵۳۰، شوشتر ۲۷۸، گتوند ۱۴۲ و ایذه ۱۶۶ میکروگرم برمترمکعب گزارش شده است.

 

هواشناسی خوزستان، گرد و غبار محلی و وزش باد شدید از اواسط وقت امروز دوشنبه تا روز سه شنبه، همچنین وقوع گرد و غبار با منشاء کشور عراق از امروز تا روز چهارشنبه را پیش بینی کرده است.

 

خوزستان در چند ماه اخیر با توده‌های متعدد گرد و غبار با ماندگاری بالا روبه رو شده که هواشناسی، منشاء بیشتر آنها را کشورهای عراق و سوریه اعلام کرده است.

 

کارگروه شرایط اضطراری آلودگی هوای خوزستان در پی گرد و غبار شدید روز ۲۷ اردیبهشت مدارس، دانشگاه‌ها و ادارات سراسر استان را تعطیل اعلام کرد.

 

همچنین به دلیل تداوم گرد و غبار ۲۸ اردیبهشت امتحانات مدارس هفت شهرستان شمالی (به جز پایه نهم) را لغو کرده و ۲ ساعت دورکاری برای ادارات در نظر گرفت.

 

***

 

مدارس و ادارات ایلام فردا تعطیل هستند

مدیرکل مدیریت بحران ایلام گفت: به دلیل گرد و غبار، مدارس و ادارات ایلام فردا تعطیل هستند.

 

به گزارش مهر، مجید بیگلریان عصر دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بانک‌ها، مدارس و ادارات در روز سه‌شنبه تعطیل شده است.

 

وی گفت: دانشگاه‌های استان ایلام نیز فردا سه‌شنبه تعطیل هستند.

 

بیگلریان بیان کرد: امتحانات نهایی برگزار می‌شوند

 

وی گفت: امتحانات مدارس فردا سه‌شنبه به روز پنج‌شنبه موکول شد.

 

***

 

مدارس استان تهران روز سه شنبه تعطیل شد

جلسه کمیته اضطرار آلودگی هوا روز دوشنبه برگزار شد و یکی از مصوبات مهم این جلسه تعطیلی مدارس در همه مقاطع تحصیلی در استان تهران و برای روز سه شنبه بود.

 

همچنین در این جلسه مقرر شد با توجه به فصل امتحانات زمان امتحان روز سه شنبه سوم خرداد ماه به زمان دیگری موکول شود که متعاقبا از طریق مدارس اعلام خواهد شد.

 

معاون عمرانی استانداری تهران نیز دوشنبه شب به خبرنگار ایرنا گفت: با توجه به ورود توده گرد و غبار از غرب کشور و پیش بینی سازمان هواشناسی مبنی بر قرار گرفتن وضعیت هوای تهران در شرایط ناسالم، همه مدارس استان فردا (سه شنبه) در همه مقاطع تعطیل است.

 

عابد ملکی افزود: این محدودیت فقط در زمینه فعالیت مدارس است و فعالیت همه ادارات به قوت خود باقی است.

 

***

 

تعطیلی ادارات، دانشگاه‌ها و مدارس زنجان در اثر آلودگی هوا

مدیرکل مدیریت بحران استان زنجان در رابطه با محدودیت‌های اعمال شده در استان به علت گردوخاک هشدار داد.

 

صفی‌اله کرامتی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به آلودگی هوای استان،  اظهار کرد: با توجه به آلودگی هوا ناشی از گرد و غبار و شاخص کیفی هوا در وضعیت خطرناک، جلسه کارگروه شرایط اضطراری آلودگی هوای استان برگزار شده است.

 

وی افزود:  بر اساس این مصوبه روز سه شنبه ۳ خرداد ماه همه مراکز آموزشی (دانشگاه‌ها، فنی و حرفه‌ای، مراکز علمی) تعطیل و امتحانات به روز دیگر موکول می‌شود.

 

این مسئول  ادامه داد: فعالیت‌های آموزشی در همه مدارس استان در نوبت‌های صبح و بعد از ظهر در همه مقاطع تحصیلی، تعطیل است و امتحانات داخلی همه دوره‌ها و همچنین هماهنگ پایه ششم لغو و تاریخ برگزاری آن متعاقباً توسط مدیران مدارس به دانش‌آموزان اطلاع‌رسانی خواهد شد.

 

کرامتی با اشاره به فعالیت ادارات تصریح کرد: به استناد دستورالعمل شرایط اضطراری آلودگی هوا، فعالیت ادارات و دستگاه‌های دولتی به استثنای دستگاه‌های امدادی، بهداشتی و درمانی، بانک‌ها و خدمات اضطراری، مراکز نظامی و انتظامی در روز سه‌شنبه سوم خرداد تعطیل خواهد بود.

 

مدیرکل مدیریت بحران استان زنجان با تاکید بر اینکه باید ماسک استاندارد توسط شهرداری به نیروهای خدماتی و پاکبان‌ها توزیع شود، یادآور شد: همه برنامه‌، همایش و رویدادهای فرهنگی و اجتماعی دستگاه‌های اجرایی  اعم از نیروهای نظامی و انتظامی باید از فضای باز به فضای بسته منتقل شود.

 

وی با اشاره به ممنوعیت فعالیت‌های ورزشی در فضای باز گفت: اقدامات عمرانی و راهسازی و فعالیت‌هایی که موجب تشدید آلودگی هوا می‌شود باید در داخل شهر توسط شهرداری‌ها تعطیل شود و صدا و سیمای مرکز استان، نکات بهداشتی شرایط آلودگی هوا را با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان اعلام می‌کند

 

این مسئول خاطرنشان کرد: فردا اورژانس به صورت آماده‌باش در چند نقطه از شهر مستقر بوده و فعالیت واحدهای دانه‌بندی و آسفالت در محدوده حریم شهرها در ۳ خرداد به محدود خواهد بود. 

 

***

 

مدارس البرز فردا تعطیل است

کمیته اضطرار آلودگی هوا البرز اعلام کرد: با توجه به تداوم شرایط بسیار ناسالم برای تمام گروه‌های سنی، همه مدارس البرز فردا (سه شنبه، سوم خرداد) تعطیل خواهند بود.

 

***

 

ادارات، مدارس و دانشگاه‌های کرمانشاه فردا تعطیل است

تمامی ادارات، بانک ها و موسسات اعتباری، مدارس، دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان، فردا (سه‌شنبه، سوم خرداد) به دلیل افزایش ذرات گرد و غبار تعطیل اعلام شد.

 

غلامرضا شهبازی مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه گفت: به دلیل نفوذ ذرات گرد و غبار در جو استان و بر اساس تصمیم کارگروه شرایط اضطراری آلودگی هوا تمامی بانک ها و موسسات اعتباری، مدارس، دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان، فردا سه شنبه، سوم خرداد ماه تعطیل است.

 

شهبازی افزود: همچنین همه ادارات استان (به استثنای دستگاه های خدمات رسان شامل مراکز امدادی، درمانی، بهداشتی، اورژانس۱۱۵، خدمات شهری شهرداری ها، بخشهای عملیاتی و دارای نوبت کاری، بیمارستان ها وآتش نشانی ها) در روز سه شنبه تعطیل است.

 

***

 

گرد و خاک مدارس و ادارات کردستان را تعطیل کرد

استانداری کردستان در اطلاعیه‌ای اعلام کرد با توجه به ورود توده گرد و خاک و آلودگی هوا، تمام ادارات و سازمان های دولتی، مدارس و مراکز آموزش عالی سراسر استان فردا سه شنبه سوم خرداد ماه تعطیل هستند.

 

به دنبال هشدار هواشناسی کردستان مبنی بر سطح نارنجی و تداوم آلودگی هوا، سه شنبه سوم خرداد ماه، تمامی ادارات، سازمان های دولتی، بانک ها، مدارس، دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی سراسر استان کردستان تعطیل اعلام شد.

 

پیرو هشدار سطح نارنجی اداره کل هواشناسی مبنی بر تداوم آلودگی هوا، به پیشنهاد مدیر کل حفاظت محیط زیست، دانشگاه علوم پزشکی، با تصویب ستاد مدیریت بحران استان تمامی ادارات، سازمان ها، بانک ها، دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی و تمام مدارس شهری و روستای در دو نوبت صبح و عصر سراسر استان به جز دستگاه های امدادی و خدمت رسان و مراکز درمانی روز سه شنبه سوم خرداد ماه تعطیل اعلام می‌شود.

 

لازم به ذکر است تمام امتحانات دانش آموزان در تمامی مقاطع تحصیلی در روز سه شنبه سوم خرداد ماه لغو و با اعلام آموزش و پرورش استان کردستان، زمان بعدی برگزاری آنها اطلاع رسانی خواهد شد.


***

 

مدارس قم فردا به علت آلودگی هوا تعطیل است

کارگروه اضطرار آلودگی هوای قم در اطلاعیه ای اعلام کرد که مدارس این استان فردا سه‌شنبه سوم خردادماه تعطیل است.

 

***

 

مرکز آموزشی و دانشگاهی لرستان تعطیل شدند

به علت آلوده شدن هوای لرستان فردا ادارات استان با دو ساعت تاخیر و مراکز آموزشی و دانشگاهی لرستان تعطیل شدند.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------