اصفهان در حال خفگی است/ تشکیل جلسه اضطراری مدیریت بحرانآلودگی هوای اصفهان،اخبار اجتماعی،خبرهای اجتماعی
شاخص لحظه‌ای کیفیت هوای اصفهان منتهی به ساعت ۹ صبح با عدد ۳۴۹ (AQI) به رنگ قهوه‌ای و خطرناک درآمد که در این شرایط به شهروندان توصیه می‌شود از قرار گرفتن در فضای باز خودداری کنند.

به گزارش ایسنا، مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: در پی تشدید آلودگی هوای اصفهان، جلسه اضطراری مدیریت بحران استان از شب گذشته برگزار شد.

 

منصور شیشه‌ فروش با اعلام این خبر، گفت: جلسه کارگروه شرایط اضطرار گرد و غبار با حضور اعضا تشکیل شد.

 

وی ادامه داد: تندبادهای فصلی شب گذشته باعث خیزش کانون‌های گرد و غبار از مناطق شمال و شرق استان از جمله اردستان، انارک، دشت سجزی، کانون‌های بیابانی شرق اصفهان، تالاب گاوخونی، مناطق بیابانی اطراف کاشان، اراضی رها شده، بستر خشک رودخانه و نفوذ توده گرد و خاک به مناطق مرکزی استان و افزایش چشمگیر شاخص آلایندگی در حد اضطرار برای عموم و همچنین افزایش ذرات گرد و غبار و کاهش میدان دید شده است.

 

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان بیان کرد: متأسفانه شاخص میانگین ۲۴ ساعته آلودگی هوا ۱۷۶ و شاخص لحظه‌ای در برخی ایستگاه‌ها به عدد ۵۰۰ رسیده است.

 

شیشه فروش اظهار کرد: اطلاع‌رسانی از روز گذشته توسط مرکز بهداشت برای رعایت الزامات ایمنی بهداشتی و سلامت عمومی، عدم انجام سفرهای غیر ضرور درون شهری و عدم فعالیت بدنی و ورزش شده است.

 

وی ادامه داد: همچنین جلسه کمیته اضطرار شرایط گرد و غبار تأکید کرد هر اقدامی که منجر به افزایش آلودگی و گرد و خاک گردد از جمله آتش زدن ضایعات و پوشش‌ها و بقایای گیاهی در مزارع، عملیات خاکبرداری و عمرانی و فعالیت معادن گچ و خاک و مصالح در روزهای آلوده ممنوع است.

 

شیشه فروش خاطرنشان کرد: همچنین بر کاهش فعالیت صنایع آلاینده شناسایی شده در محدوده توسط اداره کل محیط زیست، استقرار و تقویت تیم‌های پیش بیمارستانی، بهداشت در مکان‌های پر جمعیت و کاهش تردد خودروها تأکید شد.

 

وی با اشاره به اینکه طبق پیش‌بینی‌ها گرد و خاک تا روز پنج‌شنبه در استان استمرار خواهد داشت، عنوان کرد: سه میلیون و ۲۰۰ هزار هکتار از مساحت استان بیابانی است که در ۱۴ کانون بیش از یک میلیون و ۵۰۹ هزار هکتار کانون‌های بحران فرسایش بادی مطالعه و شناسایی شده که برای کنترل اثرات کانون‌ها تاکنون ۳۱۰ هزار هکتار پوشش های گیاهی و نهال کاری اجرا شده است.

 

وی ادامه داد: همچنین وزارت نیرو باید در جهت تأمین حقابه‌های زیست محیطی کشاورزی و فضای سبز زاینده‌رود اقدام و ۱۷۶ میلیون متر مکعب حقابه تالاب گاوخونی که مطالعه شده است را به استان تخصیص دهد و نیز در جهت احیای زاینده‌رود و جریان دایمی آن و پیشگیری از برداشت‌های غیر مجاز آب در بالادست حوضه و جلوگیری از بارگذاری‌های خارج از مصوبات شورای عالی آب و تسریع در تکمیل طرح‌های تأمین آب در حوضه زاینده رود اقدام کند.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------