ورود یک موج گرمای بسیار قدرتمند به ایران از پنجشنبه/ تالاب گاوخونی منشأ آلودگی این روز‌های اصفهانگرما در ایران،اخبار اجتماعی،خبرهای اجتماعی
حوزه استقرار این موج گرمای جهنمی غرب و جنوب غرب کشور است.

به گزارش هم میهن، نیمه عمر این موج گرما ۳روز است و شدت ناهنجاری برروی استان‌های کرمانشاه، ایلام، لرستان، خوزستان، بوشهر برآورد می‌شود.

 

خطر گرمازدگی افزایش می‌یابد.

 

گرما در ایران،اخبار اجتماعی،خبرهای اجتماعی

 

 تالاب گاوخونی منشأ آلودگی این روز‌های استان اصفهان است

فرماندار شهرستان ورزنه گفت: تالاب گاوخونی یکی از منشأ‌های آلودگی هوای این چند روز استان اصفهان است.

 

به گزارش خبرگزاری دانشجو، سعید رحیمی فرماندار ورزنه با اشاره به وضعیت آلودگی هوای این چند روز استان اصفهان، اظهار کرد: یکی از منشأ‌های این آلودگی تالاب گاوخونی است، شاهد هستیم چند سالی است که حقابه تالاب گاوخونی توسط وزارت نیرو و شرکت آب منطقه‌ای داده نشده و امروز تمام استان و حتی استان‌های اطراف را گرفتار کرده است.

 

وی افزود: کارشناسان بر این باور هستند که اگر این ماجرا تداوم داشته باشد، در شعاع ۵۰۰ کیلومتری این تالاب ریزگرد‌ها منجر به اثرات بدی خواهد شد.

 

فرماندار ورزنه با اشاره به نتایج موضوع آلودگی هوای استان اصفهان، عنوان کرد: این آلودگی هوا ضرر‌هایی در حوزه‌های مختلف از جمله اقتصادی، بهداشت و درمان خواهد داشت.

 

رحیمی تصریح کرد: درخواست ما است که دولت چهاردهم ستاد ملی تالاب گاوخونی را تشکیل دهد و اگر به قانون تمکین کنیم و حقابه تالاب را بدهیم با شرایط فعلی مواجه نخواهیم بود.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------