ابتکار شهرداری رم برای کاهش آلودگی هوااخبار,اخبار اجتماعی ,کاهش آلودگی هوا

 

اخبار اجتماعی - ابتکار شهرداری رم برای کاهش آلودگی هوا

شهرداری رم در آستانه سال نو میلادی با اقدامی جالب، شهروندان را به استفاده از وسایل نقلیه عمومی و خرید خودروهای برقی تشویق می‌کند.

به گزارش واحد مرکزی خبر، شهروندان ایتالیایی با یک بلیت باطل شده اتوبوس شهری رم می‌توانند در محدوده طرح ترافیک خریدهای خود را با استفاده از یک خودرو برقی برای نیم ساعت به صورت رایگان انجام دهند.

یکی از مسئولان شهرداری رم با بیان اینکه این ابتکار عملی است برای ترغیب هر چه بیشتر به تردد پایدار و کاهش آلایندگی‌های هوا ، افزود: ما به صورت مستمر به شهروندان در مورد امکانات موجود و اشکال تردد سبز در سطح رم اطلاع رسانی می کنیم. بنابراین تلاش ما بر این است که فناوریهای دارای آلایندگی هر چه کمتر مانند وسایل نقلیه برقی و روش های جایگزین، مانند استفاده شراکتی از خودرو را هر چه بیشتر به مردم معرفی کنیم و در عین حال آنها را به استفاده از وسایط نقلیه عمومی در شهر ترغیب کنیم.

نمایش خودروهای تمام الکتریکی مسابقات فرمول یک در شهر رم نیز یکی دیگر از این ابتکار عمل ها برای توجه مردم به حفظ محیط زیست است.

خودروهای برقی در شهر رم از پرداخت مالیات و پارکینگ معاف هستند و می توانند در منطقه محدوده طرح ترافیک تردد کنند. این خودروها همچنین می توانند در ایستگاه های شارژی که در سطح شهر ایجاد شده است باطری خود را به صورت رایگان شارژ کنند.

اخبار اجتماعی - واحد مرکزی خبر

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------