ابتكار:شورای عالی محیط زیست احیا شود/ فردا به ارومیه می‌رومشورای عالی محیط زیست , رییس سازمان حفاظت محیط زیست

ابتكار:شورای عالی محیط زیست احیا شود/ فردا به ارومیه می‌روم

رییس جدید سازمان حفاظت محیط زیست مهم‌ترین درخواست از دولت روحانی را احیای شورایعالی محیط زیست عنوان کرد و گفت: این درخواست را شخصا در جلسه امروز هیات دولت ارائه کردم.

دکتر معصومه ابتکار، معاون رییس‌جمهوری در مراسم معارفه خود به عنوان رییس جدید سازمان حفاظت محیط زیست با تاکید بر اینکه امروزه بحث نگران‌کننده آب یکی از موضوعات مهمی است که بخشی از جلسه امروز هیات دولت را نیز به خود اختصاص داد، گفت: دولت از ابتدا موضوع محیط زیست را به عنوان یکی از محورهای مهم مطرح کرد و در برنامه ارائه شده توسط دولت به مجلس نیز محیط زیست به عنوان یک محور مهم بود که در بند دهم این برنامه یک نگاه جدی به مقوله محیط زیست وجود دارد.

 

از سوی دیگر در اولین جلسه دولت، قسم‌نامه‌ای را ارائه کردند که اعضای دولت متعهد شده‌اند بر اساس آن از منابع طبیعی و محیط زیست ایران حفاظت کنند.

وی با تاکید بر اینکه دولت‌ها بزرگترین تخریب‌کننده محیط زیست هستند، گفت: این امر به این دلیل است که بیشترین امکانات و قدرت در اختیار دولت‌هاست.

ابتکار با اشاره به اینکه اولین مصوبه دولت جدید، رسیدگی به وضعیت پارک ملی دریاچه ارومیه بود، گفت: فردا دومین روز کاری بنده در سازمان حفاظت محیط زیست است که به ارومیه خواهم رفت تا موضوع احیای دریاچه ارومیه را که از سال 81 آغاز کرده بودم و مشخص نشد چرا از سال 84 به بعد متوقف شده است را مجددا احیا کنم.

رییس جدید سازمان حفاظت محیط زیست در ادامه اصلاح و تقویت حکمرانی محیط زیست در کشور را ضروری دانست و گفت: توانمندسازی سازمان محیط زیست، رسیدگی به مشکلات کارکنان و توانمندسازی به جهت علمی و پژوهشی است که بتوان بحث توسعه پایدار را پیش برد و جزو برنامه‌ها و اهداف مهمی است که در سازمان محیط زیست در کنار نگاه فرابخشی و ارتباط با دستگاه‌های داخل دولت، قوای سه‌گانه و تقویت و حمایت جدی از نهادهای مدنی و خبرنگاران دنبال می‌کنم.

نخستین درخواست ابتکار از روحانی
وی با تاکید بر اینکه شورایعالی محیط زیست قانونا نباید و نمی‌توانست منحل شود، گفت: مهم‌ترین درخواست بنده از دکتر روحانی که در جلسه امروز هیات دولت نیز مطرح شد، احیای مجدد شورایعالی محیط زیست است.

ابتکار افزود: در کنار این امر حفاظت از تنوع زیستی است که آسیب‌های زیادی به آن وارد شده است. حفاظت از جنگل‌های طبیعی، منابع طبیعی، آب و تالاب‌ها، جلوگیری از ورود ریزگردها به کشور، توسعه و ارتقای روابط بین‌المللی و دیپلماسی زیست محیطی و... از دیگر برنامه‌های بنده در سازمان حفاظت محیط زیست خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه آخرین پیشنهاد من به عنوان عضو شورای شهر تهران، همراهی داوطلبانه تهران برای کاهش گازهای گلخانه‌ای بود، گفت: امیدوارم شورای شهر چهارم این پیشنهاد را اجرایی کند.

رییس جدید سازمان حفاظت محیط زیست با تاکید بر اینکه دیگر وقت برای تکرار اشتباهات خودمان و دیگران نداریم، تاکید کرد: زمان آن رسیده که چکمه‌ها را بالا بکشیم و کمربندها را محکم ببندیم، چرا که جنبش حمایت از محیط زیست به راه افتاده و باید بشتابیم که از این قطار عقب نمانیم. /ايسنا

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------