احتمال سیلابی شدن رودخانه های بالادست شهر تهران/ آزمایش سامانه هشدار زودرساخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

استاندار تهران مطرح کرد؛ احتمال سیلابی شدن رودخانه های بالادست شهر تهران

 

به گزارش مهر، انوشیروان محسنی بندپی شامگاه دوشنبه در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان تهران طی سخنانی گفت: بنابر پیش بینی اداره کل هواشناسی سامانه بارشی تا اواخر هفته در استان تهران فعال است و احتمال سیلابی شدن رودخانه‌های بالادست شهر تهران وجود دارد.

 

وی افزود: در ابتدای سال شاهد شرایط ناپایدار جوی در سطح کشور و استان تهران بودیم و لازم است با آمادگی کامل در این خصوص اقدام کنیم.

 

استاندار تهران افزود: استان و شهر تهران دارای حساسیت‌های خاصی در خصوص مدیریت بحران است و باید با برنامه عملیاتی در مدیریت بحران عمل کنیم، در مدیریت بحران در استان و شهر تهران باید اصل بر پیشگیری باشد و این یک اصل راهبردی است.

 

محسنی بندپی افزود: تجارب مدیریت بحران در ادوار گذشته و سیل کن نشان می‌دهد که باید اعضای شورای هماهنگی با هوشیاری کامل ایفای نقش کنند و قبل از وقوع حادثه باید با تصمیمات کارشناسی حوادث طبیعی را به نوعی مدیریت کنیم.

 

استاندار تهران گفت: افرادی که تخصصی در خصوص مدیریت بحران ندارند از اظهار نظر غیرکارشناسی که موجب نگرانی مردم می‌شوند اجتناب کنند.

 

وی ادامه داد: طلس جامع نقاط بحرانی و آسیب پذیر استان تهران تهیه می‌شود.

 

محسنی بندپی گفت: استانداری تهران با همکاری شهرداری‌های استان تهران یکی از استان‌های پیشتاز برای امداد رسانی به مناطق سیل زده در استان گلستان و مازندران بوده است.

  

احتمال سرریز شدن سدهای تهران وجود ندارد/آزمایش سامانه هشدار زودرس

انوشیروان محسنی بندپی شامگاه دوشنبه و در حاشیه جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان تهران که با حضور اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور برگزار شد، طی سخنانی در جمع خبرنگاران گفت: از امروز صبح ستاد مدیریت بحران در تمام شهرستان‌ها شکل گرفته بود و آبیاری برای کاهش عوامل مخاطره آمیز اتخاذ شد.

 

وی افزود: سدهای استان تهران دارای ظرفیتی نیمه هستند و خروجی باران‌های تهران را ذخیره سازی می‌کنند و احتمال سرریز سدها در استان تهران متصور نیست.

 

نماینده عالی دولت در استان تهران افزود: بنابر گزارش‌های رسیده اگر در تهران ۱۵ دقیقه بارندگی مستمر داشته باشیم این رودها مستعد سیلابی شدن هستند و البته این رودها لایروبی شده است.

 

وی گفت: شهرداری‌های استان تهران و شهرداری‌های ۲۲ گانه شهر تهران در آمادگی کامل به سر می‌برند و ستاد مدیریت بحران استان تهران تا اواخر هفته در آماده باش کامل به سر خواهد برد.

 

محسنی بندپی اضافه کرد: مسیرهای انحرافی در صورت سیلابی شدن رودکرج پیش بینی شده است، تا شهرهای غرب استان ایمن باشند، از مردم شریف استان درخواست می‌کنم که از اسکان در اطراف رودخانه‌های استان اجتناب کنند.

 

وی افزود: شهرداری تهران در ۵ منطقه استان تهران ماشین آلات و تجهیزات خود را متمرکز کرده و تمامی ایستگاه‌های آتش نشانی شهرداری تهران در آماده باش کامل هستند و سامانه هشدارهای زودرس از امشب در تهران آزمایش می‌شود.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------