جزییات محدودیت‌های جدید کرونا در کرمان،اصفهان،تبریز و یزد اعلام شداخبار,اخبار امروز,اخبار جدید
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان با توجه به تداوم اجرای طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت‌های مقابله با کرونا نحوه فعالیت ادارات و اصناف از ۱۵ آذر ۹۹ در استان را اعلام کرد.

به گزارش فارس، محمدصادق بصیری عنوان کرد: وضعیت جدید شهرستان‌های استان کرمان در سه دسته زرد، نارنجی و قرمز از ۱۵ آذر ۹۹ اعلام  شده است و بر این اساس شهرستان‌های شهربابک، راور و نرماشیر در وضعیت قرمز قرار دارند. همچنین شهرستان‌های انار، بافت، بردسیر، بم، جیرفت، رفسنجان، ریگان، زرند، سیرجان، کرمان و کوهبنان در وضعیت هشدار نارنجی قرار دارند.

 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان افزود: شهرستان‌های ارزوئیه، رابر، رودبار جنوب، عنبرآباد، فاریاب، فهرج، قلعه‌گنج، کهنوج و منوجان در وضعیت زرد هشدار قرار دارند.

 

 وی ادامه داد: به‌منظور کاهش ترددهای شهروندان و کارکنان دولت در شرایط هشدار وضعیت حضور کارکنان و فعالیت ادارات در هر یک از وضعیت‌های اعلامی در شهرستان‌های دارای وضعیت زرد؛ کارکنان ادارات ارائه دهنده خدمات ضروری و دستگاه‌های مرتبط با ماموریت‌های اساسی و مدیریت شهری با 100 درصد ظرفیت در محل کار باید حاضر شوند و در سایر ادارات ارائه خدمات با حضور دو سوم کارکنان انجام می‌گیرد. 

 

جانشین استاندار در ستاد استانی مقابله با کرونا افزود: در شهرستان‌های دارای وضعیت نارنجی، ادارات ارائه دهنده خدمات ضروری و دستگاه‌های مرتبط با ماموریت‌های اساسی و مدیریت شهری می‌توانند با تشخیص بالاترین مقام مسئول (در سطح ملی یا استان) نسبت به کاهش حضور تا یک سوم کارکنان خود اقدام نمایند و در سایر ادارات ارائه خدمات با حضور 50 درصد کارکنان انجام خواهد شد.

 

وی ادامه داد: در شهرستان‌های دارای وضعیت قرمز، دستگاه‌های ارائه دهنده خدمات ضروری و دستگاه‌های مرتبط با ماموریت‌های اساسی و مدیریت شهری می‌توانند با تشخیص بالاترین مقام مسئول (در سطح ملی یا استان) نسبت به کاهش حضور تا 50 درصد کارکنان خود اقدام نمایند، مشروط بر آنکه خللی در اراه خدمات ضروری به وجود نیاید، اما در سایر ادارات ارائه خدمات با حضور حداکثر یک سوم کارکنان انجام خواهد شد.

 

بصیری تصریح کرد: در مناطق زرد گروه‌های شغلی چهار، در مناطق نارنجی گروه‌های شغلی سه و چهار و در مناطق قرمز گروه دو، سه و چهار مشاغل، تعطیل هستند.

 

 بصیری در خصوص تردد خودروهای شخصی گفت: ورود خودروهای شخصی با پلاک بومی شهرهای نارنجی به سایر شهرها ممنوع است، همچنین ورود خودروهای شخصی با پلاک غیربومی به شهرهای نارنجی ممنوع است و در صورت تخلف جریمه 500 هزار تومانی اعمال می‌شود.

 

وی ابراز داشت: همچنین ورود خودروهای شخصی با پلاک بومی از شهرهای قرمز به دیگر شهرهای کشور ممنوع است و ورود خودروهای شخصی با پلاک غیربومی به شهرهای قرمز ممنوع است و در صورت تخلف جریمه یک میلیون تومانی برای خودروهای شخصی متخلف اعمال می‌شود.

 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان گفت: تردد خودروهای شخصی از ساعت 21 تا 4 صبح در شهرهای دارای وضعیت قرمز به استثنای مجاز به تایید فرمانداری ممنوع است و در صورت تخلف جریمه 200 هزار تومانی اعمال می‌شود.

 

تمدید یک هفته‌ای محدودیت‌ها در شهرهای قرمز

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان گفت: محدودیت‌ها مانند محدویت‌های سابق است به این معنا که در شهرستان‌های نارنجی همان محدودیت‌ها برقرار است و فعالیت گروه‌های شغلی ۳ و ۴ را نداریم.

اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

 

حجت الله غلامی در گفت و گو با ایسنا در خصوص آخرین محدودیت‌های کرونایی در اصفهان، اظهار کرد: از شنبه محدودیت های جدید در استان اعمال می‌شود که بر این اساس با توجه به همکاری مردم و صنوف در رعایت پروتکل‌های بهداشتی هم اکنون از ۱۴ شهرستان استان ۴ شهرستان اردستان، نائین، نطنز و تیران و کرون قرمز است، اما هم اکنون ۱۰ شهرستان استان نارنجی است و سه شهرستان خور، دهاقان و برخوار نیز زرد است.

 

وی افزود: محدودیت‌ها مانند محدویت‌های سابق است به این معنا که در شهرستان‌های نارنجی همان محدودیت‌های اداری برقرار است و فعالیت گروه‌های شغلی ۳ و ۴ را نداریم و ترددها مشابه قبل است و فرقی که این بار کرده این است که تردد از ساعت ۲۱ تا ۴ صبح که قبلا فقط برای شهرهای قرمز برقرار بود هم اکنون برای شهرهای نارنجی هم اعمال می شود.

 

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان، گفت: در شهرهای قرمز فقط مشاغل گروه اول اجازه فعالیت دارند و بقیه مشاغل گروه ۲، ۳ و ۴ تعطیل و در شهرهای نارنجی مشاغل یک و دو فعال هستند. به این معنا که علاوه بر مایحتاج مردم که در گروه یک بود یک سری از مشاغل مانند پاساژها، آرایشگاه های مردانه و مراکز فروش فرش، موکت و کیف و کفش و مشابه آن فعال است.

 

فعالیت‌ گروه‌های شغلی یک و دو از ۱۵ آذر در تبریز مجاز است

فرماندار تبریز با اشاره به روند اعمال محدودیت‌های کرونایی از شنبه ۱۵ آذر ماه، گفت: این شهر در وضعیت نارنجی کرونا قرار دارد و فعالیت گروه‌های شغلی یک و دو در این وضعیت مجاز است اما همچنان گروه‌های سه و چهار تعطیل خواهند بود.

 

اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

بهروز مهدوی پنجشنبه شب در گفتگویی اظهارکرد:: تداوم محدودیت تردد شبانه در تبریز بسته به مصوبه‌ ستاد کروناست و روز شنبه اعلام می‌شود.

وی از تداوم تعطیلی بوستان‌ها و پارک‌های شهرستان تبریز خبر داد و گفت: حمل و نقل عمومی تبریز تا هفت عصر ادامه خواهد داشت؛ ورود خودروهای غیربومی به تبریز، همچنان ممنوع است. 

 

وی با بیان اینکه با همت و همکاری مردم توانستیم سرعت شیوع را کنترل کنیم، در عین حال گفت: وضعیت کنونی بسیار شکننده است و باید بر رعایت پروتکل های بهداشتی اهتمام داشته باشیم.

 

مهدوی با اشاره به اینکه کلانشهر تبریز به ۱۰ منطقه تقسیم شده است و طرح شهید سلیمانی نیز در محلات اجرا می‌شود، تاکید کرد: مردم باید از دورهمی‌ها و مهمانی‌ها اجتناب کنند.

 

وی خاطرنشان کرد: فعالیت گروه های شغلی سه و چار همچنان ممنوع خواهد بود .

 

فهرست مشاغل گروه ۳

مدارس، دانشگاه‌ها، حوزه‌های علمیه، آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای، زبان‌سراها، آموزشگاه‌ها و کتابخانه‌ها، مهدهای کودک، استخرهای سرپوشیده، سینما و تئاتر، موزه‌ها و باغ موزه‌ها، تالارهای پذیرایی، آرایشگاه‌های زنانه و سالن‌های زیبایی و کاهش فعالیت مترو و حمل و نقل عمومی درون شهری در گروه‌های شغلی سه قرار دارند.

 

فهرست مشاغل گروه ۴

همایش‌ها، برگزاری مراسم اجتماعی، فرهنگی و مذهبی، مدارس شبانه‌روزی، باشگاه‌های ورزشی مربوط به ورزش‌های پربرخورد، از جمله کشتی، کاراته و جودو، کافه‌ها، چایخانه‌ها و قهوه‌خانه‌ها با عرضه مواد دخانی، باغ وحش‌ها، شهربازی‌ها و مراکز تفریحی آبی در گروه‌های شغلی چهار قرار دارند.

 

جزییات محدودیت‌های جدید کرونا در یزد اعلام شد

 استاندار یزد با اشاره به اعلام محدودیت‌های جدید برای پیشگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا گفت: با توجه به اینکه وضعیت استان از قرمز به نارنجی تغییر پیدا کرده است، گشایش‌هایی را از هفته آینده در فعالیت اصناف شاهد هستیم.

 

محمدعلی طالبی پنجشنبه شب در گفت و گو با ایرنا و قدردانی از همکاری مردم، اصناف و کسبه افزود: اصناف و مشاغل ضروری شامل نانوایی، لبنیاتی، مواد پروتئینی، برنج فروشی و مراکز عرضه حبوبات، میوه و تره بار، عطاری ، خواربار، تجهیزات پزشکی، فروشگاه‌های بزرگ و زنجیره‌ای فقط بخش ارزاق عمومی، رستوران‌ها و فست فودها به صورت بیرون بر تا ساعت ۲۰:۳۰ دقیقه شب مجاز به فعالیت است.

 

رییس ستاد پیشگیری از مقابله با کرونا دریزد ادامه داد: مسوولان سایر اصناف تا ساعت ۱۶:۳۰ دقیقه مجاز به فعالیت هستند و پس از این ساعت باید مراکز کسب و کار خود را تعطیل کنند.

 

طالبی از تعطیلی سایر مشاغل گروه سه و چهار در استان خبر داد و خاطرنشان کرد: قهوه خانه ها، چایخانه ها، بوستان‌ها و مراکز تفریحی، رستوران‌ها به صورت حضوری تعطیل است، آموزش حضوری مدارس، دانشگاه ها، آموزشگاه‌های خصوصی، موسسات آموزش عالی و حوزه‌های علمیه نیز همچنان تعطیل است.

 

استاندار یزد با اشاره به تغییر رویکرد در اداره ها گفت: اداره های ارائه دهنده خدمات ضروری و دستگاه‌های مرتبط با ماموریت‌های اساسی و مدیریت شهری با تشخیص بالاترین مقام دستگاه اجرایی می‌تواند نسبت به کاهش حضور یک سوم از نیروها اقدام و فعالیت خود را با حضور دو سوم نیروها ادامه دهد.

 

وی افزود: فعالیت در سایر اداره ها و دستگاه‌ها باید با حضور یک دوم نیروها با تشخیص مدیریت استانی انجام شود.

 

طالبی ادامه داد: برگزاری جلسه های ادارای تا سقف ۲۰ نفر با رعایت فاصله و دستورالعمل ها، تعطیلی مراسم‌های مذهبی نظیر نماز جمعه و جماعت و ممنوعیت تجمع‌های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی از دیگر مصوبات به شمار می‌آید.

 

استاندار یزد از تداوم طرح محدودیت ترافیکی خبر داد و گفت: ممنوعیت ورود خودروهای شخصی با پلاک غیربومی به استان همچنان ادامه دارد و مشمول جریمه ۵۰۰ هزار تومانی است و تردد شبانه خودروها از ساعت ۲۱  تا چهار بامداد روز بعد ممنون است. 

 

رییس ستاد پیشگیری از مقابله با کرونا در یزد یادآور شد: آمار ابتلا به ویروس کرونا در پرتو رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در هفته‌های گذشته توسط مردم کاهش قابل ملاحظه‌ای داشته است و  اوج بستری بیماران در سه هفته پیش به هزار و ۲۰۰نفر رسید، ولی هم اکنون به ۵۳۰ نفر رسیده است که کاهش ۵۵ درصدی را نشان می‌دهد.

 

استاندار یزد با اشاره به کاهش آمار مرگ و میر بیماران کووید ۱۹ گفت: این به معنای رفع مشکل نیست و هر زمانی که مسایل بهداشتی را رعایت نکنیم، شرایط بار دیگر برایمان سخت می شود.

 

طالبی از مراجعه روزانه بیش از ۱۰۰ فرد مشکوک به ویروس کرونا به مراکز درمانی به عنوان زنگ خطر در استان یاد کرد و ادامه داد: از مردم خواهش می‌کنم در هفته‌های آتی نیز دستورالعمل‌های بهداشتی را به خوبی رعایت کنند.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------