قطع آب، برق و گاز خانه‌های پلاک قرمز و احتمال تخریب برخی از آنها اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی,مجرمان پایتخت
رئیس پلیس پایتخت از بی توجهی برخی از دستگاه‌ها و نهادها و مسأله‌ی جمع آروی و بازپروری معتادان متجاهر انتقاد کرد. 

به گزارش ایسنا، سردار حسین رحیمی در حاشیه‌ اجرای هفتمین مرحله از طرح برخورد با سارقان و مجرمان پایتخت با حضور در جمع خبرنگاران درباره‌ طرح‌های پلیس برای ایام شب عید، اظهار کرد: طرح‌های ویژه پلیس در حوزه انتظامی و ترافیکی برای شب عید از ۲۳ بهمن ماه آغاز شده و مشخصاً پلیس در ۲۱۱ مرکز عمده خرید طرح‌های خود را اجرا کرده و این مراکز تحت پوشش قرار گرفته است. ضمن این که طرح‌های ترافیکی نیز آغاز شده و همکاران من برای این ایام در آماده باش کامل هستند.

 

رحیمی در پاسخ به پرسش ایسنا، درباره‌ی برخورد با خرده فروشان و جمع آوری معتادان متجاهر در محدوده سروش و مولوی و هرندی اظهار کرد: باید بگویم که از برخی دستگاه‌ها در زمینه‌ی اجرای این طرح گله داریم و لازم است آنها با جدیت بیشتری به مساله ورود کنند.

 

خوشبختانه دادستانی هماهنگی خوبی با پلیس دارد اما لازم است برخی دیگر از دستگاه‌های مسئول نیز وارد شده و به وظایف خود عمل کند. به عنوان مثال این که پلیس یک معتاد متجاهر را پس از جمع آوری به حمام برده یا افراد دارای بیماری‌های خاص را غربال می‌کند در حالی که جز وظایف ذاتی و قانونی پلیس نیست اما ما این کار را انجام می‌دهیم.

 

جمع آوری 5000 معتاد متجاهر در شوش و مولوی و هرندی

رحیمی درباره‌ی تعداد معتادان متجاهر جمع آوری شده در محله‌های شوش و مولوی و هرندی نیز گفت: بیش از 5000 معتاد متجاهر در این مناطق جمع آوری شده است. همچنین بالغ بر ۶۰۰ خرده فروش مواد مخدر نیز دستگیر شده‌اند و ۷۸ منزل پلاک قرمز که به پاتوق و محل فعالیت این معتادان تبدیل شده بود هم پلمپ شد.

 

رحیمی ادامه داد: در حال حاضر با اقدامات انجام شده به زودی برق و گاز منازل پلاک قرمز نیز قطع خواهد شد و خدمات شهری به آنان ارائه نمی‌شود. ضمن این که در حال طی تشریفات هستیم تا با شناسایی مالکان این خانه‌ها، خانه‌های بلا صاحب و طی مراحل قانونی برخی از این خانه‌ها تخریب شود.

 

به گفتة‌ی فرمانده انتظامی تهران بزرگ در مجموع بیش از ۸۰۰ غرفه در این ۷۸ خانه پلاک قرمز وجود داشت که این اتاق‌ها و غرفه‌ها نیز شناسایی و پلمپ شدند.

 

رحیمی اضافه کرد: متأسفانه حضور چنین خانه‌هایی علاوه بر این که امنیت و آرامش محل را مختل کرده بود سبب بروز پسماندها و مشکلات مختلفی نیز شده بود.

 

رحیمی با بیان این که مسأله‌ی معتادان دارای بیماری‌های خاص و عفونی نیز یکی دیگر از مشکلات جدی پلیس در جمع آوری معتادان متجاهر است گفت: از میان 5000 معتاد متجاهری که در محله‌های شوش و مولوی و هرندی جمع آوری شده و به مراکز بازپروری و درمان منتقل شده است حدود ۴۰۰ نفر دارای زخم باز و بیماری‌های عفونی نظیر اچ‌ای‌وی مثبت بودند که برای آنان باید فکری جدی شود.

 

همچنین تعدادی کودک زیر ۱۸ سال نیز در میان معتادان جمع آوری شده به چشم می‌خورد که برای آنها نیز باید فکری شود.

 

ساماندهی دستفروش و بساط گستران

فرمانده انتظامی تهران بزرگ در مورد فعالیت‌های دست فروشان و بساط گستران در سطح معابر نیز گفت: از اوایل این هفته  عملیاتی طرح ساماندهی دستفروشان اجرا شده و محدوده‌هایی در خیابان ولیعصر حد فاصل چهار راه جمهوری و چهار ولیعصر پاک سازی شده و با هماهنگی شهرداری، دستفروشان به محل‌هایی منتقل شدند تا در آنجا به فعالیت خود ادامه دهند.

 

رئیس پلیس پایتخت با بیان اینکه بساط‌گستری نباید سبب ایجاد مزاحمت برای شهروندان، اخلال در ترافیک و نارضایتی کسبه شوند گفت: در همین راستا نیز این دستفروشان ساماندهی شده و به محل‌های مشخصی هدایت شده‌اند.

 

وی در پاسخ به سوال دیگر درباره‌ی ورود کالاهای قاچاق به پایتخت گفت: علی رغم آنکه کشفیات ما نیز در مبارزه با کالای قاچاق افزایش داشته و اما ورود کالای قاچاق نیز به پایتخت افزایش داشته که البته طرح‌های ویژه‌ای برای مقابله با آن در دستور کار داریم.

 

رحیمی در مورد فعالیت شرکت‌های هرمی نیز هشدار اد و گفت: مردم بدانند که این نوع شرکت‌ها به جز یکی دو نفر حلقه نزدیکشان سود نمی‌رساند و ۱۷ عضو یک شرکت هرمی که اقدام به اغفال شهروندان و کلاهبرداری از آنان کرده بودند شناسایی و دستگیر شدند.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------