آخرین اخبار جامعه


اخبار,اخبار اجتماعی,دادستان کل کشور

دادستان کل کشور: با افرادی که در خیابان‌ها کشف حجاب می‌کنند، قاطعانه برخورد شود

دادستان کل کشور گفت که گره بسیاری از مشکلات تولیدکنندگان و کارآفرینان با اقدامات رؤسای کل دادگستری و دادستان‌ها باز شده است.…


تابستان امسال پروانه شکار صادر نمی‌شود اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی, پروانه شکار
معاون محیط طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست در حاشیه جلسه بررسی وضعیت قرق‌های اختصاصی کشور گفت: تابستان امسال پروانه شکار برای چهارپایان صادر نخواهد شد. 

به گزارش مهر، حمید ظهرابی گفت: بر اساس ابلاغیه‌ای که به استان‌های کشور شده، صدور پروانه شکار چهارپایان تنها در صورتی انجام می‌شود که مطالعات جمعیت شناسی در مناطق انجام شود و صدور پروانه شکار لزوماً بر پایه مطالعات جمعیت شناسی انجام خواهد شد.

 

وی ادامه داد: با توجه به اینکه این ابلاغیه اخیراً به استان‌ها ارسال شده و در این مدت کم امکان انجام این مطالعاتی وجود ندارد، پس در تابستان جاری هیچ پروانه شکاری صادر نخواهد شد.

 

معاون محیط طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست همچنین گفت: قرق های اختصاصی نیز مکلف به انجام مطالعات ظرفیت برد شده اند که این مطالعات در حال انجام است.

 

ظهرابی تأکید کرد: از این پس انجام مطالعات دقیق جمعیت شناسی با همکاری مراکز دانشگاهی مبنای تصمیم گیری نهایی برای صدور پروانه شکار خواهد بود که از سال جاری اجرا می‌شود.

 

وی گفت: علاوه بر پستانداران، صدور پروانه شکار و صید برای پرندگان و ماهیان آب‌های داخلی نیز منوط به انجام مطالعات و تعیین ظرفیت قابل بهره برداری پایدار است.

 

معاون محیط طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست: در علم روز حفاظت حیات وحش، توجه به بهره برداری پایدار در راستای پایدار سازی حفاظت ضرورتی انکار ناپذیر است.

 

وی گفت: در اهداف کنوانسیون تنوع زیستی بهره برداری پایدار از منابع تنوع زیستی و بهره‌مندی عادلانه ذینفعان از منافع حاصل از تنوع زیستی مورد تاکید قرار گرفته است.

 

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------