آخرین اخبار جامعه


اخبار,اخبار اجتماعی,حریق ارسباران

احتمال عمدی بودن حریق ارسباران؛ چند نفر بازداشت شدند

معاون محیط زیست طبیعی سازمان محیط زیست از دستگیری عاملان احتمالی حریق جنگل‌های ارسباران خبر داد. حمید ظهرابی که امروز برای…


ریزگردها به آسمان اصفهان برمی‌گردد؛ فعالیت مجدد کانون گرد و خاک از امروز اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی, ریزگردها
کارشناس پیش‌بینی هواشناسی اصفهان با بیان اینکه از عصر امروز شرایط برای فعالیت کانون گرد و خاک روی منطقه مهیا است گفت: شدت این پدیده برای مناطق شرقی و شمالی استان بیشتر است. 

زهرا سیدان در گفت‌و‌گو با تسنیم دراصفهان، با اشاره به شکل گرفتن کانون‌های گرد و غبار از امروز اظهار داشت: نقشه‌ها نشان می‌دهند برای امروز کانون‌های گرد و خاک در بخش‌های شمال شرق استان و جنوب سمنان در حال شکل گرفتن است.

 

وی افزود: بر این اساس انتظار می‌رود در 24 ساعت آینده شرایط برای وزش باد نسبتا شدید و گرد و خاک محلی در مناطق شرق و شمال استان مهیا باشد.

 

کارشناس پیش‌بینی هواشناسی استان اصفهان با بیان اینکه جهت وزش باد از شمال شرق و شرق است، گفت: کاهش دید افقی و کیفیت هوا در مناطق شمال، شرق، مرکز و برخی از مناطق جنوب غربی استان وجود دارد.

 

وی تصریح کرد: با این وضعیت به نظر می‌رسد از امروز عصر به بعد شرایط فعالیت کانون گرد و خاک روی منطقه مهیا باشد و شدت آن برای مناطق شرقی و شمالی استان است اما شرایط رسیدن این پدیده به مرکز استان و بخش‌های غربی و جنوبی نیز وجود دارد.

 

سیدان ادامه داد: این وضعیت تا فردا وجود دارد و برای روز دوشنبه هم غبار محلی را پیش‌بینی می‌کنیم چون باد در حدی نیست که بتواند گرد و خاک را از بین ببرد.

 

وی با اشاره به روند افزایش دما در استان اصفهان اظهار داشت: دما بین یک تا سه درجه افزایش می‌یابد و بر این اساس بیشینه دمای اصفهان 39 درجه سانتیگراد و کمینه آن به 25 درجه سانتی‌گراد می‌رسد.

 

کارشناس پیش‌بینی هواشناسی استان اصفهان افزود: چوپانان با 44 درجه گرم‌ترین نقطه استان و بویین میاندشت با 6 درجه خنک‌ترین نقطه استان گزارش شده‌اند.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------