توضیح عضو شورای شهر درباره بازداشتش: به من گفتند با انتشار ربنا با صدای خانم، مردم را به فساد تشویق کردم/ تلاش شد از من یادداشتی گرفته شود که این پست اشتباه است اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی,محمدجواد حق‌شناس
محمدجواد حق‌شناس رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران در خصوص علت احضار و بازداشت چندساعته خود در دادسرا در جمع خبرنگاران توضیحاتی ارائه کرد. 

به گزارش ایرنا روز یکشنبه در یکصد و پنجاه و سومین جلسه علنی شورای اسلامی پنجم شهر تهران اظهارداشت: حدود سه یا چهار هفته پیش بود که تماس تلفنی از سوی یک شماره چهار رقمی با من گرفته و اعلام شد که پلیس اخلاقی است؛ من نیز جواب دادم که انتظار ندارید با تماس تلفنی به آنجا مراجعه کنم و اگر احضارنامه یا دعوت کتبی دریافت کنم حتماً حضور می‌یابم.

 

وی ادامه داد: پس از این مکالمه تلفنی ۲۶ خرداد احضاریه‌ای دریافت کردم که اگر طی پنج روز به دادسرا مراجعه نکنم، حکم جلب من صادر خواهد شد.

 

حق شناس توضیح داد: موضوع را طی گزارشی به رئیس شورا منتقل کردم که وی در تماسی که با مجموعه داشتند اعلام کردند این مساله به خاطر انتشار پست اینستاگرامی یک دقیقه ای من است که در آن خانم لیلا تهرانچیان هنرمند باسابقه حوزه موسیقی سنتی آیات ۷ و ۸ سوره آل‌عمران که همان دعای ربناست را قرائت کرده بود.

 

وی تصریح کرد: در مهلت مقرر به دادسرا مراجعه کردم و زمان دیگری را مشخص کردند که در نهایت دیروز (۱۵ تیر) همراه وکیلم به دادسرای ارشاد، شعبه دوم بازرسی در خیابان بخارست رفتم و تفهیم اتهام شدم.

 

حق‌شناس در خصوص عنوان اتهام خود نیز گفت: اتهام وارد شده به من، تشویق مردم به فساد بود که با اعتراض من همراه شد.

 

وی تشریح کرد: به من اعلام شد که در بارگذاری این پست که کلیپ تصویری نیز همراه آن بود، حد شرعی را رعایت نکرده ام و مردم را به فساد تشویق کرده ام و به دلیل جایگاهم در کمیسیون فرهنگی، این مساله حساسیت بیشتری برای آنان داشت و من هم خواستم از لحاظ قانونی ماده قانونی که این عمل را جرم می داند، اعلام کنند.

 

حق‌شناس تصریح کرد: بازپرسی من ساعت ۹ آغاز و تا ۱۲:۳۰ ادامه داشت؛ ۱۴ صفحه بازپرسی انجام و در پایان به همان عنوان اتهامی برای من قرار وثیقه صادر شد.

 

وی ادامه داد: در توضیحاتم به دادگاه اشاره کردم جرم من باید براساس قانون مشخص شود و این سخنان موضوع طلبگی و مباحث خارج از فقه است.

 

حق‌شناس افزود: در نهایت ۲۰۰ میلیون تومان وثیقه برای من گذاشتند که توان پرداخت آن را نداشتم و بنابراین حکم بازداشت من صادر شد و از ساعت ۱۲:۳۰ دیروز تا ۵ بعدازظهر در بازداشتگاه در کنار سایر زندانیان با اتهامات مختلف بودم.

 

وی ادامه داد: ساعت ۵ بعدازظهر آقایان خلیلی، نظری و رسولی (اعضای شورا) به بازداشتگاه آمدند و در این مدت نیز تلاش شد از من یادداشتی گرفته شود که این پست اشتباه است.

 

حق‌شناس افزود: در نهایت اعضای شورا اعلام کردند شورا یک کار جمعی است و باید به طور جمعی در خصوص آن تصمیم‌گیری کرد، در غیر این صورت آمادگی داشتم تا تعیین تکلیف برای این پست، در بازداشتگاه بمانم اما در نهایت متن موردنظر و توافق دوستان و بازپرس در اینستاگرام گذاشته و قرار شد تا سرانجام بازپرسی، پست گذاشته شده در صفحه اینستاگرام بماند و این موضوع تا ساعت ۱۹:۳۰ عصر دیروز ادامه داشت.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------