فروش علنی مواد مخدر در یکی از محلات مشهد؛ بخوانید بنزین بخرید مواد مخدر ! اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی,مواد مخدر

 

رئیس پلیس مشهد: هفته آینده برنامه ای برای منطقه قلعه کهنه گلشهر داریم

 

نیاز نیست برای تامین مواد مخدر از کسی آدرس بپرسید، کافی است علامت راهنما را که به عنوان "بنزین" روی دیوارها نقش بسته است، دنبال کنید تا به راحتی آب خوردن مواد مخدر تهیه کنید. اهالی محل می گویند چند ماهی است که بسیج محله جلوی اقدامات مواد فروش ها را گرفته و حالا این افراد برای این که کسب و کارشان تعطیل نشود با یک شگرد جدید یعنی کلمه «بنزین» افراد را راهنمایی می کنند و اگر کسی خواهان مواد مخدر است محل آن مشخص است. این جا قلعه کهنه گلشهر است، درست پشت بازار ملل. محله ای که افراد مواد فروش آسایش  و آرامش را از اهالی سلب کرده اند و خانواده ها روز و شب را با نگرانی سپری می کنند.

 

یک روز ساعت 6 بعد از ظهر سری به این محله و خیابان زدیم، روی دیوارهای کوچه پس کوچه های تنگ و تاریک آن پر شده بود از کلمه «بنزین»! برایم سوال شد مگر در داخل این کوچه های باریک پمپ بنزین وجود دارد؟ سوالم را مجید 52 ساله یکی از اهالی همین خیابان جواب می دهد و می گوید: بنزین این جا به معنای فروش مواد مخدر است، قبلا با سوت یا حرکات دیگر اقدام به فروش مواد مخدر می کردند، یا افراد دم در خانه می ایستادند، ولی الان با این کد خریداران را به سمت خود می کشانند.

 

دل نگران فرزندان

صغری خانم یکی دیگر از اهالی این محل که صاحب دو فرزند پسر است نیز در این باره می‌گوید: متاسفانه برخی مغازه‌های این محله مواد فروش هستند، مثلا در ظاهر مغازه تعمیر موتور سیکلت دارد اما واقعیت چیز دیگری است، من خودم دو فرزند پسر دارم، با این وضعیت خیلی نگران هستم که فرزندانم به سمت مواد مخدر کشیده شوند، بسیاری از همین جوانان که تا دیروز سالم و سرحال بودند به دلیل بیکاری و دسترسی راحت به مواد مخدر در نزدیکی منازل شان معتاد شده اند، موادفروشان محل را همه می‌شناسند، اگر همین الان مواد بخواهید، به‌راحتی آب خوردن می‌توانید بخرید.

 

همچنین حجت الاسلام سید امیر نبی‌زاده امام جماعت مسجد صاحب الزمان(عج) محله قلعه کهنه گلشهر نیز در گفت و گو با خراسان رضوی با بیان این که زنان در این منطقه از امنیت کمی برخوردارند، می‌گوید: موادفروشان سر هر کوچه و خیابان در مسیر راه بانوان حضور دارند، آن ها با ایجاد مزاحمت و سرقت اموال  این منطقه را ناامن کرده‌اند، در بحث برخورد با خانه‌های خرید و فروش مواد افیونی نباید به عنوان مسکن به آن نگاه شود و باید برخورد جدی انجام شود تا برای همیشه مشکل فروشندگان مواد و ناامنی که برای مردم این منطقه ایجاد شده است، حل شود.

 

گلایه شهروندان درست است

در ادامه مشکلات و گلایه های اهالی این منطقه را از رئیس پلیس مشهد پیگیری می کنیم. سرهنگ اکبر آقا بیگی در گفت و گو با «خراسان رضوی» در پاسخ به این سوال که شهروندان منطقه گلشهر (قلعه کهنه)  از ناامنی و فروش علنی مواد مخدر گلایه می کنند، پلیس برای برخورد با عاملان این ناامنی چه برنامه ای دارد؟ می گوید: من سه مرتبه از این منطقه بازدید کردم، گلایه شهروندان هم درست است، بالاخره این ها خرده فروش ها و معتادان ولگرد هستند و ما آن ها را جمع کردیم و نسبت به گذشته نیز تعداد آن ها کاهش یافته است. وی می افزاید: ما خرده فروشان مواد مخدر را دستگیر می کنیم و مقامات محترم قضایی آن ها را روانه زندان می کنند اما بعد از 10 یا 20 روز یا یک تا دو ماه دیگر از زندان آزاد می شوند و باز دوباره اقدام به همان کار می کنند.

 

رئیس پلیس مشهد تصریح می کند: این ها را کجا و به چه کسی تحویل بدهیم؟ گنجایش و امکانات بهزیستی و شهرداری با وجود این که تلاش می کنند کم است، افراد معتادی که در این مراکز نگهداری می شوند خیلی زیاد هستند، بنابراین این کار نیاز به کار فرهنگی، اطلاع رسانی و پیشگیری با همراهی مردم دارد.

 

می توانیم در عرض 12 ساعت کل معتادان شهر را جمع آوری کنیم

سرهنگ آقابیگی از توانمندی پلیس برای برخورد با معتادان متجاهر می گوید  : تاکید می کنیم این توانایی را داریم ظرف 12 ساعت کل شهر را از لوث معتادان متجاهر پاک سازی کنیم، هم منطقه گلشهر و هم تمام نقاط شهر را می توانیم پاک سازی کنیم، ولی چه کارشان کنیم؟ و به چه کسی تحویل دهیم؟

 

به او از شگرد جدید فروشندگان مواد مخدر در این منطقه می گوییم که می گوید: در این جا دو نکته وجود دارد، یکی این که فردی که این کار را انجام داده ما دستگیر کردیم، دهمین بار بود که زندان رفت و از زندان آزاد شد و باز اقدام به فروش مواد مخدر کرده است، چرا این کار را می کند؟ چون برای آن فرد پول دارد. تقاضا برای موادمخدر زیاد است، وقتی تقاضا وجود دارد و پول هم به راحتی به دست می آورد حاضر نیست به هیچ قیمتی آن را رها کند.

 

وی می افزاید: آیا در این جا پلیس مقصر است؟ واقعا پلیس می خواهد چه کار کند که تقاضا کاهش یابد؟ این تقاضا ها بر می گردد به خانواده، اجتماع، شما خبرنگاران، اما آن چیزی که به ما بر می گردد هم بحث پیشگیری است که در این زمینه تلاش می کنیم. سرهنگ آقا بیگی ادامه می دهد: نکته دوم این که مردم عزیز باید هوشیار باشند و با مشاهده این موارد بلافاصله با پلیس تماس بگیرند تا همکاران ما در محل حاضر شوند و برخورد کنند.

 

افزایش 43 درصدی دستگیری فروشندگان مواد مخدر نسبت به گذشته

فرمانده انتظامی مشهد در ادامه به افزایش آمار دستگیری فروشندگان مواد مخدر اشاره می کند و یادآور می شود: میزان دستگیری فروشندگان مواد مخدر 43 درصد نسبت به گذشته در آن منطقه افزایش یافته است و باز هم اعلام آمادگی می کنیم، اگر  مردم عزیز در محله ای دغدغه ای دارند خودم شخصا آن جا حضور می یابم و در محل پاسخ گو هستم.

 

وی در پاسخ به میزان گشتی های پلیس در منطقه گلشهر نیز می گوید: امکانات ما مثل دیگر سازمان ها و نهادها محدود است، نیروی انسانی ما محدود است، وقتی به خاطر نزاع های کوچک مثلا به دلیل پارک کردن خودرو به پلیس زنگ می زنند قطعا گشت زنی ما در آن منطقه کم می شود، اما ما به صورت مستمر در آن منطقه گشت پلیس داریم و گشت های ما به نحوی است که اگر شهروندان تقاضا و کمکی از پلیس بخواهند کمتر از 15 دقیقه در محل حاضر می شویم، غیر این شماره 197 وجود دارد که شهروندان می توانند تماس بگیرند و درخواست ها و انتقادها و پیشنهادهای خود را مطرح کنند که ما قطعا پیگیری می کنیم.

 

وی در پاسخ به این سوال که در منطقه قلعه کهنه برنامه ویژه ای برای برخورد با فروشندگان مواد مخدر دارید؟ اظهار می کند: برنامه ارتقای امنیت در منطقه را اجرا می کنیم، قطعا برای آن منطقه برنامه داریم که هفته آینده اجرایی می کنیم. وی در پاسخ به این سوال که برای تامین امنیت اهالی قلعه کهنه گلشهر چه قولی به شهروندان می دهید؟ می گوید: هر زمانی که شهروندان از ما کمک بخواهند ما در محل حاضر می شویم و هفته آینده نیز یک سری برنامه هایی در آن منطقه داریم.

 

رئیس پلیس مشهد با بیان این که کمبود نیروی پلیس مثل نهادها و سازمان های دیگر موضوع کلان کشوری است، می افزاید: مردم عزیز این را مد نظر داشته باشند که امکانات و نیروی انسانی پلیس محدود است و این امکان ندارد که سر هر جرمی یک پلیس بگذاریم، به هر حال برای تامین امنیت، مردم  نیز به ما کمک کنند که ما بتوانیم کار را بهتر انجام دهیم.

 

 

 خراسان /محمد حسام مسلمی

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی