ورود سامانه بارشی جدید به کشور/احتمال گرد و خاک در برخی شهرهای زیارتی اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی,هواشناسی
کارشناس سازمان هواشناسی گفت: از شنبه و یکشنبه هفته آینده سامانه بارشی جدیدی از سمت غرب و شمال غرب وارد کشور می‌شود که ابتدا در این مناطق بارش‌های خفیف آغاز خواهد شد و به تدریج یکشنبه بر مقدار و شدت بارش‌ها افزوده می‌شود. 

امین حسین نقشینه روز چهارشنبه در گفت‌وگو با ایرنا افزود: به تدریج گستره بارش به سواحل غربی خزر و مناطقی از نقاط مرکزی کشور کشیده می‌شود و آن مناطق را تحت تاثیر قرار می‌دهد، این سامانه با کاهش دما، رگبار و رعد و برق و وزش باد همراه خواهد بود.

 

وی اظهار داشت: امروز در ساعات بعدازظهر و اوایل شب در نقاطی از جنوب فارس، شمال و غرب هرمزگان رگبار پراکنده باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید پیش‌بینی شده و سایر مناطق کشور تا پایان این هفته جوی آرام و نسبتا پایدار خواهند داشت.

 

آسمان تهران کمی ابری 

کارشناس سازمان هواشناسی افزود: امروز و فردا آسمان تهران صاف تا کمی ابری خواهد بود، کمینه دمای امروز صبح مهرآباد ۱۴ و شمیرانات ۱۱ درجه بالای صفر بود که بیشینه دمای امروز مهرآباد ۲۵ و شمیرانات ۲۴ درجه خواهد رسید.

 

وی گفت: بجنورد با دمای ۲ درجه بالای صفر، شهرکرد و همدان ۳ درجه بالای صفر و اهواز و بندرعباس ۴۰ درجه بالای صفر به ترتیب خنک‌ترین و گرم‌ترین نقاط کشور در ۲۴ ساعت گذشته بودند.

 

احتمال گرد و خاک در برخی شهرهای زیارتی 

نقشینه اظهار داشت: هوای نجف، کاظمین، بصره و کربلا امروز قسمتی ابری تا نیمه ابری خواهد بود، از بعدازظهر وزش باد رخ می‌دهد که در بصره با غبار صبحگاهی و کاظمین در برخی نقاط باد و گرد و خاک رخ خواهد داد.

 

وی گفت: بیشینه دمای امروز و فردا در نجف ۳۷، ۳۶، کاظمین ۳۷، ۳۶، بصره ۳۷، ۳۶ و کربلا ۳۸ و ۳۷ درجه بالای صفر خواهد بود.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------