بارندگی در چه شرایطی باعث بهبود کیفیت هوا می‌شود؟ اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی,کیفیت هوای تهران
مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: بارندگی در شرایطی می‌تواند تاثیر زیادی بر بهبود کیفیت هوا داشته باشد که در پی آن پایداری جوی اتفاق نیفتد. 

حسین شهبازی در گفت وگو با ایسنا اظهارکرد: بارش باران می‌تواند دو تاثیر را بر کیفیت هوای تهران بگذارد؛ از یک سو موجب می‌شود آلاینده‌هایی که همان زمان در هوای تهران وجود دارند ته‌نشین شوند و کیفیت هوا بهتر شود اما از سوی دیگر موجب افزایش حجم ترافیک و در نتیجه تولید آلاینده‌ها می‌شود.

 

وی تاکید کرد: اگر پس از بارندگی شرایط هوا پایدار شود می‌تواند به افزایش آلودگی‌ها کمک کند اما اگر با وزش باد همراه شود بهبود کیفیت هوا را در پی دارد.

 

شهبازی در ادامه با اشاره وضعیت جوی پایتخت طی امروز و فردا (۹ آبان ماه) گفت: نتایج پیش‌بینی‌های انجام‌شده برای امروز (9 آبان‌ماه) در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران نشان می‌دهد که از غلظت آلاینده‌ها نسبت به روز قبل کاسته می‌شود همچنین با کاهش سرعت باد در برخی ساعات بعدازظهر و کاهش ابرناکی، پراکندگی آلاینده‌ها محدود خواهد بود بنابراین با کاهش میزان ناپایداری جوی در اواخر وقت امروز و افزایش حجم ترافیک، تجمع ذرات معلق و کاهش موقتی کیفیت هوا در اکثر مناطق پایتخت دور از انتظار نخواهد بود.

 

وی در در زمینه سنجش کیفیت هوای تهران اظهار کرد: شرکت کنترل کیفیت هوا در سطح شهر تهران ۲۱ ایستگاه سنجش کیفیت هوا دارد که در نقاط مختلف پراکنده شده‌اند. شهروندان در صورت تمایل به دیدن کیفیت هوا در هر منطقه می‌توانند به وب سایت و اپلیکیشن شرکت کنترل کیفیت هوا مراجعه کنند.

 

شهبازی در پایان تاکید کرد: کیفیت هوای پایتخت بر اساس میانگین کیفیت هوای همه ایستگاه‌ها محاسبه می‌شود و اگر قرار باشد این دستورالعمل تغییر کند لازم است سازمان‌های ذی‌ربط مانند سازمان حفاظت محیط‌زیست و وزارت بهداشت تصمیم‌گیری کنند.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------