آخرین اخبار جامعه


اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

هشدار قرمز هواشناسی نسبت به رگبار باران در بیشتر استان‌ها/ کشاورزان مراقب باشند

سازمان هواشناسی با صدور هشدار قرمز رنگ از رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت از فردا (۱۸ فروردین) در بیشتر…


زهره صیادی معلم کودکان کار بازداشت شد/ اتهامات صیادی هنوز نامشخص است اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی, زهره صیادی
هفته گذشته زهره صیادی یکی از فعالان اجتماعی در خانه خود بازداشت شد. از اتهام این فعال حوزه آسیب دیدگان اجتماعی خبری در دست نیست. 

سه شنبه هفته گذشته ۱۹ آذر ماه زهره صیادی یکی از فعالان اجتماعی تاثیرگذار در حوزه آسیب‌دید‌گان اجتماعی در خانه خود در شهرک اندیشه بازداشت شد. زهرا صیادی خواهر این فعال اجتماعی می‌گوید: سه شنبه هفته گذشته ۱۹ آذر حدود ساعت یه ربع به ۱۲، ۴ مامور امنیتی، ۳ آقا و یک خانم با حکم بازرسی وارد خانه ما شدند و بعد از ۲ ساعت تفتیش خانه، زهره را همراه با با یک سری وسایلش از جمله لب تاپ، هارد کامپیوتر، و تعدادی از یادداشت‌هایش با خود بردند.

 

او ادامه می‌دهد: زمانی که پدرم از آن‌ها پرسید که زهره را کجا می‌برند و باید مساله را از کجا پیگیری کنیم گفتند که نگران نباشید، چند سوال از او داریم و او غروب برمی‌گردد اما خبری از او نشد، تا اینکه ساعت ۱۴ ظهر روز بعد طی تماسی که با پدرم داشت اعلام کرد که به زندان اوین منتقل شده و حالش خوب است وقتی از او پرسیدیم که چه کنیم و چطور باید موضوع را پیگیری کنیم گفت که فعلا پیگیری نمی‌توانید انجام دهید و خودش به ما خبر خواهد داد و این تنها تماسی بود که طی این یک هفته با زهره داشته‌ایم.

 

صیادی با بیان اینکه با پیگیری‌هایی که انجام دادیم تنها متوجه شدیم که خواهرم به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شده است، اظهار می‌کند: ما هنوز در جریان اتهام زهره قرار نگرفته‌ایم. با تقاضای دیدار و تماس ما تا کنون موافقت نشده و تنها به گفته‌اند که حال او خوب است.

 

 اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی, زهره صیادی

به گزارش رویداد۲۴ زهره صیادی فعال حوزه آسیب‌های اجتماعی است که در زمینه آموزش و تدریس به کودکان کار، پیگیری نیاز‌های بهداشتی سلامت و نیاز‌های حقوقی آسیب‌دیدگان اجتماعی به ویژه زنان و کودکان فعالیت می‌کرد. یکی از مهم‌ترین اقدامات او گرفتن شناسنامه برای تعدادی از کودکان بلوچ فاقد شناسنامه است.

 

 اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی, زهره صیادی

صیادی تا کنون دو کتاب با روایتی از زندگی حاشیه‌نشینان و آسیب‌دیدگان اجتماعی بلوچ و پاکستانی بر اساس تجارب خودش برای کودکان منتشر کرده است.

 

 

 

 رویداد۲۴ 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------