یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر از ساکنان پایتخت در بافت فرسوده زندگی می کنند اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی, بافت فرسوده
معاون برنامه ریزی و توسعه سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران گفت که بافت فرسوده پایتخت با مساحتی نزدیک به چهارهزار هکتار بیش از یک میلیون و ۲۷۰ هزار نفر را در خود جای داده است. 

«شهرام عدالتی» امروز شنبه در گفت و گو با  ایرنا افزود: مساحت بافت فرسوده پایتخت در مجموع به سه هزار و ۷۲۰ هکتار می رسد که معادل ۴.۸ درصد کل مساحت بافت فرسوده کشور را تشکیل می دهد.

 

 وی، ساکنان بافت فرسوده را حدود یک دهم از جمعیت ۱۳ میلیون و ۲۶۷ هزارنفری تهران برشمرد.

 

معاون سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران یادآورشد:  کل بافت فرسوده استان تهران نیز به میزان ۶ هزار و ۴۶۲ هکتار و معادل ۸.۳ درصد از بافت فرسوده کشور است و در آن،  دو میلیون و ۲۰۰ هزار نفر زندگی می کنند.

 

وی مساحت بافت فرسوده کل کشور را ۷۷ هزار هکتار بیان کرد و گفت: با وجود وضعیت غیر قابل قبول بافت فرسوده در استان تهران و کشور، ساخت و سازهای غیرمجاز و حاشیه نشینی نیز به طور چشم گیری در حال رشد است.

 

معاون برنامه ریزی و توسعه مدیریت و برنامه ریزی استان تهران گفت: دولت برای ساماندهی این وضعیت طرح های بازآفرینی شهری را مد نظر قرار داده است و این موضوع در استان با جدیت دنبال می شود.

 

وی به اقدامات ویژه برای جلب مشارکت مردم در این زمینه اشاره کرد و اظهارداشت: این اقدام در استان تهران با تولید بسته تشویقی حمایتی نوسازی در بافت­های فرسوده شهری شامل تسهیلات ارزان قیمت بانکی، تخفیف های ۵۰ تا ۱۰۰ درصدی صدور پروانه، تخفیف یا رایگان سازی بهره‌مندی از انشعابات و تخفیفات حق الزحمه‌های خدمات مهندسی از سال ۱۳۸۸ آغاز شده است.

 

عدالتی ادامه داد: در این راستا، تاکنون بیش از ۱۲۶ هزار و ۵۰۰ فقره تسهیلات ارزان قیمت بانکی توزیع شده است که از تخفیف های ۵۰ تا ۱۰۰ درصدی صدور پروانه نیز بهره‌مند بوده‌اند.

 

معاون برنامه ریزی و توسعه مدیریت و برنامه ریزی استان تهران گفت: این اقدامات منجر به تولید ۸۵ هزار واحد مسکونی در دست بهره‌برداری شده است و ۴۱ هزار واحد مسکونی دیگر نیز بزودی به چرخه بهره‌برداری وارد خواهند شد.

 

وی ساخت این واحدها را از مصادیق مشارکت مردمی در تولید مسکن خودمالکی در بافت فرسوده شهری با استفاده از چارچوب‌های تسهیل کننده دولتی و بخش عمومی دانست.

 

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------