کدام شهرها قرنطینه شدند؟ ممنوعیت فعالیت عمده اصناف اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی,
استاندار خوزستان گفت: فعالیت کلیه اصناف به استثنای اصناف ضروری همچون سوپرمارکت‌ها، نانوایی ها، قصابی ها، میوه فروشی ها، خوار و بارفروشی ها و داروخانه ها ممنوع است. 

به گزارش ایسنا و بر اساس اعلام استانداری خوزستان، غلامرضا شریعتی اعلام کرد: هرگونه تردد خودروهای مسافری به استان (ورود و یا خروج) ممنوع اعلام شد.

 

همچنین فعالیت کلیه اصناف به استثنای اصناف ضروری همچون سوپرمارکت‌ها، نانوایی ها، قصابی ها، میوه فروشی ها، خوار و بارفروشی ها و داروخانه ها ممنوع بوده و همچنین کلیه پایانه های مسافری، مراکز تجمع و هایپرمارکت ها نیز تعطیل می باشد.

 

مشگین‌شهر اردبیل قرنطینه شد

فرماندار مشگین‌شهر گفت: در راستای جلوگیری از شیوع بیماری ویروسی کرونا شهرستان مشگین‌شهر قرنطینه شد و بر این اساس ورود هرگونه خودروی غیر بومی به این شهر ممنوع است.

 

اکبر صمدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اردبیل اظهار داشت: در راستای جلوگیری از شیوع بیماری ویروسی کرونا شهرستان مشگین‌شهر قرنطینه شد و بر این اساس ورود هرگونه خودروی غیر بومی به این شهر ممنوع است.

 

وی افزود: این محدودیت از امروز در مبادی شهرستان مشگین‌شهر اعمال می‌شود و تمامی ورودی‌های این شهر کنترل خواهد شد.

 

صمدی تصریح کرد: با تردد هرگونه خودروی غیربومی که برای ورود به این شهرستان از مسیرهای فرعی استفاده کنند نیز برخورد جدی و قانونی به عمل خواهیم آورد.

 

شهرستان نکا ‎مازندران قرنطینه شد

با توجه به شیوع ویروس کرونا در مناطق مختلف کشور و از جمله استان مازندران تلاش برای کنترل این بیماری با قوت در دستور کار است و در اقدامی مهم، قرنطینه آزمایشی نکا اجرایی شد.

 

موضوع مقابله با کرونا، موضوع مهم و اساسی در این شرایط حساس اشت که همه ما باید به عنوان شهروند در این بخش اطلاع‌رسانی مناسب انجام داده و با همه توان افراد را بر ماندن در منزل و قطع این زنجیره ارتباط تشویق کنیم.

 

در این بین ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا نکا براساس مصوبه‌ای قرنطینه آزمایشی از ۱۹ شب ( شنبه شب ۲۴ اسفندماه) را اجرایی کرده است تا گامی برای قطع این زنجیره ارتباطی و کاهش تردد در شهر برداشته شود.

 

قرنطینه آزمایشی نکا براساس مصوبه ستاد مقابله با کرونا

فرماندار شهرستان نکا با اعلام اینکه قرنطینه آزمایشی از ۱۹ شب گذشته اجرایی شده است؛ گفت: قرنطینه آزمایشی در نکا براساس مصوبه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا نکا اجرایی شد که براساس آن مردم باید در قرنطینه خانگی قرار گرفته و تردد خودرو به غیر از موارد ضروری ممنوع است و بازار هم تعطیل شد.

 

عبدالجواد توحیدی‌مقدم اظهار کرد: تلاش برای حفظ جان شهروندان از مهمترین اولویت است و اکنون زمان ماندن در منزل و مقابله با ویروس کرونا برای مردم است.

 

وی افزود: هر چه این ارتباط‌گیری با افراد کمتر و اجتماعات و حضور در بازار و میادین کمتر باشد؛ ویروس زودتر از شهر و دیار ما خواهد رفت.

 

فرماندار نکا گفت: همه ما در این برهه از زمان مسؤول هستیم و باید با خدمات‌رسانی مناسب برای حفظ جان شهروندان تلاش کنیم.

 

حفظ جان شهروندان؛ اولویت ماست

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان نکا نیز اظهار کرد: حفظ جان شهروندان مهمترین اولویت ماست و همه برنامه‌ریزی‌های ما برای افزایش سلامت مردم است.

 

علیرضا خانجانی به خبرنگار فارس گفت: مهمترین کار برای قطع این زنجیره، رعایت نکات بهداشتی و دوری از تمجعات است که از همه شهروندان درخواست داریم که نسبت به رعایت نکات بهداشتی برای حفظ سلامت خود و دیگران دقت کنند.

 

به گزارش فارس، اهمیت اطلاع رسانی به شهروندان، نصب بنر در نقاط مختلف و پر رفت و آمد شهر توسط شهرداری و با همکاری شبکه بهداشت در کنار سایر دستگاه‌ها، ضدعفونی کردن معابر و خیابان‌ها، تولید ماسک و گان بهداشتی برای بیماران و کادر درمانی از جمله اقدامات پیشگیرانه برای مقابله با ویروس کرونا و جلوگیری از گسترش آن با توجه به شدت انتشار ویروس، بوده است که در شهرستان نکا همچون سایر استان و کشور اجرایی شده است.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------