آخرین اخبار جامعه


اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی,حج عمره

حج عمره و زیارت همچنان تعطیل است/ مساجد در عربستان بازگشایی شدند

رسانه های خارجی از بازگشایی مساجد در عربستان سعودی و تداوم ممنوعیت حج عمره و زیارت در این کشور خبر دادند. به گزارش مهر به…


مترو تهران علامت گذاری شد/ یادآوری پیامکی رعایت فاصه گذاری اجتماعی در مترو تهران اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی,
مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه گفت: مترو تهران به منظور رعایت فاصله اجتماعی صد درصد نشانه گذاری شد. 

به گزارش مهر، فرنوش نوبخت، با اشاره به اینکه مصوبه ستاد مقابله و پیشگیری از بیماری کرونا ویروس مبنی بر حضور فیزیکی روزانه ۵۰ درصد کارکنان، با هدف حضور حداقلی کارکنان و ارباب رجوع در ادارات اعلام شد افزود: کار نشانه گذاری برای رعایت فاصله اجتماعی در کمتر از یک هفته به اتمام رسید و دلیل اینکه این کار تا به امروز طول کشید تعطیلی مشاغل چاپخانه برای چاپ برچسب بود و همین امر موجب تأخیر در نصب علائم شد.

 

وی تصریح کرد: در این هفته با افزایش نسبی مسافر روبرو شدیم ما برای خدمات رسانی هرچه بهتر به شهروندان از همه ظرفیت مترو استفاده کرده و هیچ یک از قطارهایمان را در پارکینگ‌ها متوقف نکرده تا از ازدحام مسافری در ایستگاه‌های خطوط هفتگانه جلوگیری کنیم. هر آنچه در اختیار داشتیم را برای مقابله با ویروس کرونا به کار گرفتیم.

 

نوبخت در ادامه با اشاره به اینکه استفاده از ماسک دستکش برای همه مسافران مترو باید در اولویت قرار گیرد که از آن‌ها درخواست می‌شود از این ملزومات بهداشتی استفاده کنند و فاصله گذاری اجتماعی را نیز رعایت کنند.

 

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه در خصوص جداسازی واگن‌های بانوان نیز گفت: هیچ تغییری در سیاست‌های کلی ایجاد نشد و سال‌ها است طرح جدا سازی بانوان در حال اجرا است و علائم آن بروی تمامی قطارها نصب شد و بر روی سکوهای ایستگاه‌ها هم مشخص است و بیشتر مسافران با این موضوع آشنا هستند.

 

وی با تاکید بر اینکه این طرح متوقف نشده است، افزود: با توجه به شرایط ویژه ای که به دلیل شیوع ویروس کرونا به وجود آمده مجبور هستیم در چند نوبت قطارها را ضد عفونی کنیم و به همین دلیل مدل جداسازی را تغییر داده ایم تا همکاران در هنگام ضد عفونی به راحتی برای ضدعفونی کردن قطارها اقدام کنند و امیدواریم که آقایان با رعایت این حریم از ورود به دو واگن ابتدایی و انتهایی قطار که برای بانوان در نظر گرفته شده است اجتناب کنند.

 

 یادآوری پیامکی رعایت فاصه گذاری اجتماعی در مترو تهران

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه، از ارسال پیامک برای یادآوری و اهمیت رعایت فاصله اجتماعی به شهروندانی خبر داد که وارد ایستگاه‌های مترو می‌شوند.

 

به گزارش مهر، فرنوش نوبخت، گفت: در هفته پایانی فروردین ماه شاهد افزایش سفر بودیم اما در کنار اجرای طرح رعایت اجتماعی که مصوب شد با تهیه و ارسال پیامک به شهروندانی که وارد ایستگاه‌های هفتگانه خطوط مترو می‌شوند تلاش خواهیم کرد تا توجه مسافران را برای رعایت فاصله اجتماعی در تمامی ایستگاه‌ها و قطارها جلب کنیم.

 

وی در ادامه با اشاره به اینکه اوج خدمات رسانی مترو را با توجه به ساعت کار ادارت در صبح و ظهر تنظیم شده افزود: با حداکثر سرفاصله سه و نیم دقیقه در خطوط یک دو و چهار خدمات رسانی کردیم و هر آنچه در توان داریم ارائه می‌دهیم.

 

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه تصریح کرد: در هنگام سوار و پیاده شدن به قطار با توجه به اینکه عرض در قطارها یک متر و سی سانتی متر است باید مورد توجه قرار گیرد و از شهروندان می‌خواهیم تا مسافران خودشان هوشمندانه فاصله اجتماعی را رعایت کنند.

 

وی در پایان گفت: ما با پیچ کردن در ایستگاه‌ها رعایت فاصله اجتماعی را به مسافران یادآور می‌شویم اما در صورتی که سفر با مترو افزایش پیدا کند تأثیرات این کارها کمتر می‌شود.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------