سازمان جنگل‌ها: اگر سند کوه دماوند به نام اوقاف خورده باشد، آن را برمی‌گردانیم اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی,سند کوه دماوند
مدیرکل دفتر حقوقی سازمان جنگل‌ها گفت: کوه دماوند و دامنه‌های آن جزو اراضی منابع طبیعی است و اگر به اشتباه و یا بدون اطلاع ما سندی به نام کسی زده شود آن را برمی‌گردانیم. 

به گزارش فارس، روز گذشته یکی از نشریات اعلام کرده بود یک برش از کوه دماوند به نام سازمان اوقاف سند خورده است. صحت و سقم این موضوع و ماجرا را از مدیرکل دفتر حقوقی سازمان جنگل‌ها جویا شدیم.

 

رضا افلاطونی در پاسخ به اینکه آیا صدور سند بخشی از کوه دماوند به نام سازمان اوقاف صحت دارد، گفت: کل پلاک‌های منتهی به قله کوه دماوند براساس اجرای مقررت اراضی ملی جزو منابع طبیعی است و در این زمینه آگهی تشخیص داده شده است.

 

وی افزود: تعدادی از این پلاک‌ها سند مالکیت به نام سازمان جنگل خورده است، اما برای تعدادی از پلاک‌ها به دلیل مشکلات فنی هنوز سند صادر نشده است.

 

مدیرکل دفتر حقوقی سازمان جنگل‌ها در پاسخ به اینکه آیا امکان وجود دارد که بخشی از این پلاک‌هایی که سند نخورده به نام اوقاف سند خورده باشد، گفت: «همه این‌ها جزو منابع طبیعی است و اگر سازمانی بدون اطلاع ما و یا اشتباهاً به نام خودشان سند زده باشند نیز ما پیگیری می‌کنیم و حتماً آن را برمی‌گردانیم.»

 

افلاطونی در پاسخ به اینکه دلیل سند نخوردن این پلاک‌ها به نام سازمان جنگل‌ها چه بوده است، بیان داشت: مشکلات فنی، وجود معارض و عدم دسترسی به این پلاک‌ها از عواملی بوده که در سال‌های گذشته باعث شده سند آن‌ها کامل به نام سازمان جنگل‌ها نخورده باشد.

 

وی همچنین گفت: از اینکه سازمان اوقاف این پلاک‌ها را به نام خود سند زده باشد اطلاعی نداریم، اما پیگیری می‌کنیم.

 

او در پاسخ به اینکه آیا از سازمان ثبت اسناد هم پیگیری کرده‌اید که چنین سندی را به نام سازمان اوقاف زده باشد، گفت: پیگیری می‌کنیم و نتیجه آن را اطلاع‌رسانی خواهیم کرد.

 

او در واکنش به این سوال که ۲ روز است این موضوع در رسانه‌ها منتشر شده چطور شما به عنوان مسئول هنوز پیگیری نکرده‌اید، گفت: این موضوع مربوط به شهرستان لاریجان و مازندران است و ما باید از آن‌ها پیگیری کنیم و نتیجه را جویا شویم.

 

او در مورد اینکه از ارتفاع ۳۶۰۰ متر به بالای کوه سبلان نیز به نام سازمان حفاظت از محیط زیست است، نیز  که پاسخ داد: انتقال مالکیت به سازمان محیط زیست نداریم، اما همین سازمان در امور حفاظت قائم مقام سازمان جنگل‌ها است.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------