عربستان تعداد زائران خانه خدا در ماه رمضان را کاهش می‌دهدماه مبارک رمضان,اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی
در آستانه ماه مبارک رمضان، متولیان مسجدالحرام از کاهش پذیرش تعداد زائران خبر دادند. همچنین ورود زائر خارجی به عربستان همچنان ممنوع است. 

به گزارش  فارس، هر ساله بسیاری از زائران خانه خدا از کشورهای مختلف در ایام ماه مبارک رمضان به مکه مکرمه و زیارت کعبه مشرف می‌شدند که ماه رمضان سال گذشته عمره مفرده به دلیل شیوع کرونا متوقف و درهای مسجدالحرام به روی زائران بسته شد.

 

امسال در آستانه ماه مبارک رمضان در حالی که عمره مفرده برای افراد ساکن عربستان با رعایت نکات بهداشتی برگزار می‌شود، منابع آگاه از کاهش پذیرش زائران در ایام ماه رمضان خبر می‌دهند.

 

بر همین اساس، قرار است متولیان مسجدالحرام در روز تعداد زائران را کاهش دهند و حتی نمازهای جماعت نیز برای حفظ فاصله اجتماعی و رعایت نکات بهداشتی با اعمال محدودیت بیشتری برپا شود.

 

با اعمال محدودیت در مسجدالحرام، پذیرش زائر از شهرهای دیگر عربستان به جز مکه مکرمه نیز در این ایام کاهش می‌یابد. در مدینه منوره نیز این محدودیت‌ها اعمال می‌شود.

 

همچنین همانطور که پیش از این متولیان مسجدالحرام و مسؤولان سعودی اعلام کرده بودند، در ماه رمضان همچنان ورود زائر خارجی به عربستان ممنوع است و این کشور هیچ زائر خارجی برای انجام مناسک عمره مفرده تا پایان ماه رمضان نمی‌پذیرد.

 

به گزارش فارس، اواخر سال ۹۸ درهای مسجدالحراج بسته شد و عمره مفرده از اواسط مهرماه سال گذشته برقرار شد و در چند دوره عربستان اقدام به پذیرش زائر خارجی از کشورهای پاکستان و هند و ... کرد که در نهایت به منظور حفظ سلامت زائران، از پذیرش زائر خارجی امتناع کرد و همچنان افراد ساکن عربستان با رعایت نکات بهداشتی به مسجدالحرام مشرف می‌شوند.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------