انتشار جزئیات چگونگی اختلال در کلاب هاوس توسط اپراتورها/ تغییر در DNS، تغییر در نحوه مسیریابی و مسدودسازی آدرس IPاختلال در کلاب هاوس ,اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی
سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در گزارشی جزئیات چگونگی اختلال در کلاب هاوس توسط اپراتورهارا منتشر کرد. 

بر اساس این گزارش همراه اول، ایرانسل و مخابرات با تغییر در DNS، تغییر در نحوه مسیریابی و مسدودسازی آدرس IP دسترسی به کلاب‌هاوس را مختل کردند.

 

امروز سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در گزارشی به جزئیات چگونگی اختلال در کلاب هاوس توسط اپراتورهای تلفن همراه و مخابرات پرداخت و نوشت:

 

بر اساس بررسی‌های به عمل آمده اپراتورهای همراه اول با تغییر در DNS، ایرانسل با تغییر در نحوه مسیریابی و مخابرات مسدودسازی آدرس IP دسترسی کلاب‌هاوس را مختل کردند.

 

همراه اول؛

با تغییر DNS

بر اساس بیانیه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، شرکت ارتباطات سیار ایران، با تغییر DNS (خدمات‌دهندگان نام دامنه) کلاب هاوس را بر روی اپراتور خود مسدود کرده است. تغییر دیگر انجام شده در روش مسدودسازی است که به جای بازگرداندن آدرس پیوندها اقدام به عدم پاسخ به آدرس سایت موردنظر کرده است. به نحوی که پاسخی برای درخواست این دامنه‌ها از سوی DNS سرورهای آن شرکت داده نمی‌شود اما با DNS های دیگر مانند ۸.۸.۸.۸ پاسخ داده می‌شود و این موضوع حکایت از این دارد که این دامنه بر روی DNS های اپراتور همراه اول مسدود شده است. همچنین در ابتدای اختلال با توجه به وجود DNS Cache احتمالا ۱۰۰ درصد کاربران با انسداد مواجه نمی‌شدند.

 

ایرانسل؛

با تغییر در نحوه مسیریابی

در اپراتور ایرانسل مسدودسازی به صورت IP در برخی مناطق انجام شده است، به این صورت که ابتدا IP های دامه WWW.clubhouseapi.com  استخراج شده و سپس روی روتر آن اپراتور مسدود شده است.

 

اپراتور ایرانسل اقدام به مسدودسازی در برخی مناطق خود کرده و در برخی مناطق دیگر انسداد را حذف کرده است. این انسداد به گونه‌ای به نظر می‌رسد که کاربر احساس می‌کند برنامه کلاب هاوس دچار اختلال است.

 

بعد از برقراری ارتباط بین کاربر و سامانه مرکزی نرم افزار، تجهیزات شبکه اپراتور با درصد بالایی بسته‌های ارتباطی را حذف می‌کند و این کار باعث اختلال شدید می‌شود و پیام رسان مکررا جهت برقراری مجدد ارتباط، اقدام می‌کند و کاربر پس از طی زمان انتظار طولانی به این نتیجه می‌رسد که ارتباط ممکن نیست.

 

شرکت مخابرات؛

مسدودسازی آدرس IP

در این اپراتور مسدودسازی به صورت آدرس IP انجام شده است به این صورت که ابتدای IP های دامنه سایت کلاب‌هاوس استخراج شده و سپس بر روی روتر آن اپراتور مسدود شده است. این انسداد نیز به گونه‌ای به نظر می‌رسد که کاربر احساس کند برنامه کلاب‌هاوس دچار اختلال شده است.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------