نخستین آزمون استخدامی فرزندان شهدا و جانبازان ۷۰ درصد، ۱۲ تیر ماه برگزار می‌شود آزمون استخدامی,اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی
معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: نخستین آزمون استخدامی اختصاصی فرزندان شهدا و جانبازان ۷۰ درصد ۱۲ تیر برگزار می‌شود.

 به گزارش ایسنا، محمود پاکدل در سفر به استان خراسان رضوی در جمع معاون و کارکنان حوزه تعاون بنیاد شهید و امور ایثارگران این استان حضور یافت و ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا گفت: هدف از حضور در جمع همکاران، اعلام سیاست‌ها و راهبردهای معاونت تعاون در سال جاری، نظارت بر عملکردها و ارتباط نزدیک با کارکنان حوزه تعاون اداره کل بنیاد خراسان رضوی است.

 

معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: هر خدمتی که توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران ارائه می‌شود مستلزم دو امر مهم است، ابتدا باید در قانون ذکر و دوم باید اعتبارات آن توسط دولت تأمین شود.

 

وی به ضرورت تأمین اشتغال و مسکن ایثارگران اشاره کرد و گفت: آیین‌نامه تسهیلات جدید مسکن به تصویب رسیده و تفاهم‌نامه‌ها در حال اجرایی شدن است، از جمله افتتاح پروژه ساخت مسکن ایثارگران در استان خراسان رضوی به‌زودی کلنگ‌زنی می‌شود و امیدواریم بتوانیم با کمک کارگزاری‌های طرف قرارداد وزارت راه و شهرسازی ساخت‌ مسکن ایثارگران را به صورت انبوه‌سازی انجام دهیم.

 

پاکدل افزود: اشتغال ایثارگران در بند «ج» ماده ۸۷ قانون برنامه ششم آمده بود که در این رابطه مجوز ۱۶ هزار استخدام صادر و از مشمولان ثبت‌نام به عمل آمده است و ۱۲ تیرماه نخستین آزمون استخدامی فرزندان شهدا و جانبازان ۷۰ درصد برگزار می‌شود و افرادی که بر حسب رشته تحصیلی و شغلی ثبت نام کرده‌اند، از طریق این آزمون استخدام می‌شوند.

وی به مجوز نهمین آزمون استخدامی دولت و سهمیه ۲۵ درصدی فرزندان شهدا و ایثارگران و یک خبر خوب برای فرزندان ایثارگران جویای کار اشاره و بیان کرد: بر اساس پیگیری‌های به عمل آمده و قول‌های مساعد، دومین آزمون استخدامی ویژه فرزندان شهدا و جانبازان تا پایان سال جاری اعلام و جزئیات آن در دفترچه، اطلاع رسانی خواهد شد.

 

معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه ایثارگران مشمولان تبصره یک قانون حالت اشتغال که حدود ۵۰ هزار نفر و تعدادی نیز از شهدای غیر بازنشسته هستند، افزود: مقرر شده است، حقوق این عزیزان منطبق با قانون مدیریت خدمات کشوری اصلاح و با پیگیری‌های رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و موافقت رئیس سازمان برنامه و بودجه تا پایان تیرماه بر اساس احکام جدید حقوق این عزیزان پرداخت شود.

 

وی ضمن تأکید بر حل مشکلات اشتغال فرزندان ایثارگران افزود: وام اشتغال قرض‌الحسنه ایثارگران موضوع جز دو بند «ب» تبصره ۱۶، با توجه به مصوبه شورای عالی اشتغال، از ۵۰ به ۱۰۰ میلیون تومان افزایش یافته و برای نخستین بار در سال ۱۴۰۰، هزار میلیارد تومان منابع قرض‌الحسنه برای اشتغال ایثارگران پیش‌بینی‌ شده است.

 

پاکدل از عملکرد مدیرکل و حوزه تعاون بنیاد خراسان رضوی اظهار رضایت کرد و گفت: نیروهای خبره و صاحب نظر در این استان فعال هستند، مشکلات را به خوبی شناسایی می‌کنند و حتی پیشنهاداتی برای اصلاح دستورالعمل‌ها و اصلاح قوانین در مجلس ارائه می‌دهند که می‌تواند راهگشای برخی از مشکلات ایثارگران در کل کشور شود.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی