تداوم بارش باران طی امروز و فردا / خیزش گردوخاک در شرق کشورهواشناسی ,اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی
مدیرکل ‌پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به تداوم بارش باران طی امروز و فردا (۳ و ۴ شهریورماه) در برخی استان‌ها، از وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک در شرق کشور خبر داد.

به  گزارش ایسنا؛ صادق ضیاییان، با اشاره به اینکه براساس آخرین خروجی مدل‌های هواشناسی امروز (۳ شهریور) در استان‌های گیلان، مازندران و ارتفاعات استان‌های البرز و تهران به‌ویژه در ساعات بعدازظهر و اوایل شب رشد ابر، بارش باران، گاهی همراه با رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی ‌پیش‌بینی می‌شود، اظهار کرد: طی این مدت در ارتفاعات استان‌های گلستان، اردبیل و هرمزگان نیز رشد ابر و بارش ‌پراکنده دور از انتظار نیست.

 

وی ادامه داد: فردا (۴ شهریور) در استان‌های مازندران، گلستان و ارتفاعات استان‌های البرز، تهران و سمنان به‌ویژه در ساعات بعدازظهر و اوایل شب رشد ابر، بارش باران و گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید رخ می‌دهد همچنین شنبه (۶ شهریور) نیز در ارتفاعات البرز مرکزی رشد ابر و بارش ‌پراکنده دور از انتظار نخواهد بود.

 

ضیاییان ضمن اشاره به اینکه یکشنبه (۷ شهریور) جوی ‌پایدار و آسمانی صاف در کشور حاکم خواهد بود، گفت: از امروز (۳ شهریور) تا آخر هفته جاری در شرق و جنوب شرق کشور وزش باد شدید رخ می‌دهد که در برخی مناطق همراه با خیزش گرد و خاک خواهد بود. طی این مدت طوفان گرد و خاک در بعضی ساعات به‌ویژه در شرق خراسان جنوبی و زابل  ‌پیش‌بینی می‌شود.

 

به گفته مدیرکل ‌پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی، از امروز (۳ شهریور) تا آخر هفته جاری دمای هوا در نیمه غربی کشور به‌طور نسبی افزایش می‌یابد.

 

وی ادامه داد: از بعدازظهر امروز و طی ‌پنجشنبه (۳ و ۴ شهریور) دریای خزر و از بعدازظهر ‌پنجشنبه و طی روز جمعه (۴ و ۵ شهریور) بخش‌های شمالی و مرکزی خلیج فارس مواج پیش‌بینی می‌شود.

 

مدیرکل ‌پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۴ شهریور) صاف و گاهی همراه با وزش باد با حداقل دمای ۲۶ و حداکثر دمای ۳۷ درجه سانتیگراد و طی ‌جمعه (۵ شهریور) نیز صاف و گاهی همراه با وزش باد با حداقل دمای ۲۸ و حداکثر دمای ۳۶ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

 

ضیاییان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۳ و ۴ شهریور) اهواز با بالاترین دمای ۴۷ و ۴۹ درجه سانتیگراد گرمترین و اردبیل با بیشینه دمای ۲۶ و ۲۹ درجه سانتیگراد خنک‌ترین مراکز استان‌های کشور هستند.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------