کشتی فرنگی قهرمانی جهان | محمدرضا گرایی نایب قهرمان شد؛ ساروی برنز گرفتکشتی فرنگی قهرمانی جهان،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی
نماینده وزن ۶۷ کیلوگرم کشتی فرنگی ایران و دارنده مدال‌های طلای جهان و المپیک در دیدار فینال قهرمانی جهان مقابل حریف خود از صربستان تن به شکست داد و به مدال نقره جهان بسنده کرد.

به گزارش ایسنا، در پایان رقابت‌های ۴ وزن دوم کشتی فرنگی قهرمانی جهان ۲۰۲۲ در بلگراد صربستان، محمدهادی ساروی دارنده مدال طلای جهان و برنز المپیک و آخرین نماینده ایران در ۴ وزن دوم، در دیدار رده‌بندی وزن ۹۷ کیلوگرم برابر متهان باشار دارنده ۲ مدال طلای جهان ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ از ترکیه به روی تشک رفت و در پایان با نتیجه ۶ بر یک به برتری رسید و صاحب مدال برنز جهان شد.

 

ساروی پیش از این در دور مقدماتی این وزن که روز گذشته(یکشنبه) برگزار شد، در دور نخست استراحت کرد، سپس مقابل فلیکس بالدائوف از نروژ ۸ بر صفر به برتری رسید و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله مقابل رستم آساکالوف کشتی‌گیر ۳۸ ساله ازبکستان و دارنده مدال‌های نقره و برنز جهان، با نتیجه ۷ بر صفر به برتری رسید و راهی نیمه نهایی شد اما در این مرحله برابر آرتورالسکانیان کشتی‌گیر کهنه‌کار ارمنستانی و دارنده یک طلا، یک نقره و یک برنز المپیک و ۳ طلا و ۲ نقره جهان، با نتیجه ۳ بر یک شکست خورد و از رسیدن به فینال بازماند.

 

پیش از این محمدرضا گرایی در وزن ۶۷ کیلوگرم با شکست مقابل میت نمس از صربستان به مدال نقره جهان رسید اما علیرضا نجاتی در دیدار رده‌بندی وزن ۶۳ کیلوگرم مقابل حریف خود از چین شکست خورد و به عنوان پنجمی بسنده کرد. پژمان پشتام دیگر نماینده ایران در ۴ وزن دوم بود که در دور مقدماتی حذف شد. همچنین در جریان رقابت های دو وزن پایانی که امروز(دوشنبه) برگزار شد، امین میرزازاده به فینال سنگین وزن رسید و فردا شب آخرین نماینده ایران است که این شانس را دارد تا با شکست رضا کایالپ دارنده ۴ مدال طلای جهان و نقره و برنز المپیک، تنها طلایی کشتی فرنگی ایران در این رقابت‌ها باشد. مهدی محسن‌نژاد در وزن ۶۰ کیلوگرم دیگر نماینده ایران در ۲ وزن پایانی بود که از دور مسابقات کنار رفت.

 

به این ترتیب در پایان رقابت‌های ۹ وزن برگزار شده کشتی فرنگی قهرمانی جهان در صربستان، محمدرضا گرایی در وزن ۶۳ کیلوگرم صاحب مدال نقره شد و محمدهادی ساروی در وزن ۹۷ کیلوگرم نیز به مدال برنز جهان رسید.

 

پویا دادمرز در ۵۵، مهدی محسن‌نژاد در ۶۰، علیرضا نجاتی در ۶۳، محمدرضا مختاری در ۷۲، محمدعلی گرایی در ۷۷، پژمان پشتام در ۸۲ و ناصر علیزاده در وزن ۸۷ کیلوگرم نیز ۷ نماینده دیگر ایران در این رقابت‌ها بودند که با شکست مقابل رقبایشان از رسیدن به مدال بازماندند.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

      Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022