تأثیر بزرگ جام‌جهانی روی بازار نقل‌وانتقالات/ ۱۰ بازیکنی که ارزش‌شان را بالا بردند؛ از هافبک قهرمان تا مهدی طارمیبازیکنان باارزش جام جهانی،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی
برگزاری جام‌جهانی پیش از نقل‌وانتقالات زمستانی باعث شده تا برخی بازیکنان کمتر شناخته‌شده وارد این بازار شوند.

به گزارش خبرورزشی، نشریه «گاردین» ده بازیکنی که در جام‌جهانی درخشیدند و می‌توانند انتقالی پرسود برای خود دست و پا کنند، را مرور کرده است.

 

الکسیس مک‌آلیستر (آرژانتین)

بازیکنان باارزش جام جهانی،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی

برایتون در موقعیت خوبی قرار دارد و قبل از شروع جام‌جهانی قرارداد الکسیس مک‌آلیستر را تا سال ۲۰۲۵ تمدید کرده، اما باشگاه‌های لیگ قهرمانان اروپا در پی جذب او خواهند بود. مک‌آلیستر برای موفقیت آرژانتین مهره‌ای کارآمد بوده و در هر شش بازی آرژانتین در جام‌جهانی که منجر به پیروزی شد حضور داشت، گل اول مقابل لهستان را به ثمر رساند، و به آنخل دی‌ماریا در به ثمر رساندن گل مهم روز فینال کمک کرد. اما این عملکرد فوق‌العاده او در خط میانی بود که نام او را برجسته کرد. ۹ تکل انجام داد، ۳ بار قطع مسیر توپ داشت و بیش از هر بازیکن دیگری پاس‌ها را مهار کرد (۱۲). علاوه بر این، ۸۹ درصد از پاس‌های خود را به مقصد رساند و عملکرد خوب خود را به همه ثابت کرد. برایتون در سال ۲۰۱۹ با مک‌آلیستر قراردادی به مبلغ ۷ میلیون پوند امضا کرد ولی اگر تصمیم به فروش او داشته باشند، خیلی بیشتر از این به دست خواهند آورد.

 

سفیان امرابط (مراکش)

بازیکنان باارزش جام جهانی،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی

صعود مراکش به نیمه‌نهایی آنقدرها جذاب نبود، اما درخشش آنها تاثیرگذار بود. انضباط و تلاش شیوه اصلی بازی ولید الرکراکی بود، و هیچ بازیکنی به اندازه هافبک دفاعی فیورنتینا، سفیان امرابط، این ارزش‌ها را به نمایش نگذاشت. تنها سه بازیکن دیگر، که یکی از آنها هموطنش اشرف حکیمی بود، تعداد تکل‌های بیشتری از ۱۶ تکل او در جام‌جهانی انجام دادند. تلاش‌های او در زمین بوده که باعث شد مراکش فقط ۵ گل در تورنمنت دریافت کند.

 

عزالدین اوناحی (مراکش)

بازیکنان باارزش جام جهانی،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی

نزدیک شدن به عزالدین اوناحی تقریباً غیرممکن است. او در طول جام‌جهانی تنها دو بار دریبل خورد و فقط هفت بار توپ را از دست داد، و این موضوع عملکرد خوب او را در مالکیت توپ ثابت می‌کند. بازی با توپ او عالی‌ست و تیم را برای ضدحمله آماده می‌کند. این بازیکن ۲۲ ساله که در حال حاضر در آنژه فرانسه بازی می‌کند در صف انتقالی بزرگ قرار دارد.

 

آندریس نوپرت (هلند)

بازیکنان باارزش جام جهانی،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی

آندریس نوپرت در ۲۸ سالگی هنوز زمان دارد تا با انتقالی بزرگ به باشگاهی بزرگ برود، چیزی که دو سال پیش بسیار بعید به نظر می‌رسید. او در دسته دوم هلند بازی می‌کرد و به فکر تغییری بزرگ بود اما بحران مصدومیت در گواهد ایگلز باعث شد فرصتی که می‌خواست را بدست بیاورد. نوپرت از شانس خود استفاده کرد و به هیرنوین رفت و به تیم هلند دعوت شد. این دروازه‌بان دو متری اولین بازی ملی خود را در جام‌جهانی انجام داد و سفری فوق‌العاده را به پایان رساند. او در ۵ بازی در جام‌جهانی ۱۸ سیو انجام داد و دو بار کلین شیت کرد.

 

دومینیک لیواکوویچ (کرواسی)

بازیکنان باارزش جام جهانی،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی

اصلاً تعجب‌آور نبود که امیلیانو مارتینس با توجه به تعداد سیوهای مهمی که در بازی‌ها و ضربات پنالتی انجام داد، برنده دستکش طلایی شود. اما تمجید از دومینیک لیواکوویچ هم کاملاً منطقی بود. دروازه‌بان کرواسی فوق‌العاده بود و بیشتر از هر دروازه‌بان دیگری در تورنمنت سیو انجام داد (۲۴)، از جمله ۱۱ سیو مقابل برزیل که بیشترین تعداد سیوی بود که یک دروازه‌بان در یک بازی داشته است. او همچنین ۴ پنالتی را مهار کرد تا به حفظ رکورد ۱۰۰ درصدی کشورش در ضربات پنالتی کمک کند. تورنمنت‌ها فرصت‌های عالی برای دروازه‌بان‌ها ایجاد می‌کنند تا استعداد خود را به نمایش بگذارند و اگر باشگاهی به دنبال یک سنگربان بی‌نظیر باشد، لیواکوویچ (که درصد موفقیت سیوهایش ۸۰.۶ درصد بود) گزینه اصلی آنهاست.

 

مهدی طارمی (ایران)

بازیکنان باارزش جام جهانی،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی

مهدی طارمی در تیر ماه ۳۰ ساله شد، اما با وجود تمام استعدادهایش دیر شکوفا شد. مهاجم ایرانی سه سال پیش توسط باشگاه پرتغالی ریو آوه انتخاب شد و با به ثمر رساندن ۲۱ گل در ۳۷ بازی به سرعت تاثیر خود را گذاشت و راهی پورتو شد. او به درخشش در آنجا ادامه داد و ۶۳ گل دیگر در ۱۱۷ بازی به ثمر رساند و از جام‌جهانی استفاده کرد تا خود را در کانون توجه قرار دهد. او با عملکرد خوب در مرحله گروهی قطر و زدن ۲ گل و یک پاس گل و ۹ پاس کلیدی، که تنها ۸ بازیکن دیگر در کل تورنمنت توانستند عملکرد بهتری داشته باشند، شهرت خود را افزایش داد. هواداران چلسی ممکن است طارمی را با ضربه دوچرخه‌ای تماشایی که او را برنده گل برتر فصل ۲۰۲۱-۲۰۲۰ لیگ قهرمانان اروپا کرد، به یاد داشته باشند. طارمی استعدادش را دارد تا انتقال بزرگ دیگری را در کارنامه خود ثبت کند.

 

رندال کولو موانی (فرانسه)

بازیکنان باارزش جام جهانی،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی

رندال کولو موانی تنها ۱۸۱ دقیقه در جام‌جهانی بازی کرد، اما اینکه پس از مصدومیت کریستوفر انکونکو در ترکیب تیم ملی فرانسه قرار گرفت، استعداد او را نشان می‌دهد. او سومین گل سریع تاریخ جام‌جهانی توسط بازیکن تعویضی را به ثمر رساند و در فینال یک پنالتی گرفت. علاقه‌مندان باید به تاثیر او برای اینتراخت فرانکفورت در این فصل نیز نگاه کنند: او در ۱۴ بازی لیگ، ۵ گل به ثمر رسانده و بیش از هر بازیکن دیگری در بوندسلیگا (۹) پاس گل به ثبت رساند.

 

گونسالو راموس (پرتغال)

بازیکنان باارزش جام جهانی،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی

این که در اولین بازی خود در ترکیب اصلی کشورت در بزرگترین تورنمنت، جایگزین یکی از بهترین بازیکنان تاریخ شوی، کاری دلهره‌آور است، اما نه برای گونسالو راموس. این بازیکن ۲۱ ساله در مرحله یک‌هشتم نهایی جام‌جهانی در بازی مقابل سوئیس به جای کریستیانو رونالدو به میدان آمد و با تمام وجود از این فرصتی که در اختیارش قرار گرفت نهایت استفاده را کرد و در عرض ۵۰ دقیقه سه گل به ثمر رساند، و تبدیل به جوانترین بازیکنی شد که از سال ۱۹۶۲ به بعد در جام‌جهانی هت‌تریک می‌کند. موفقیت‌های او به اینجا ختم نمی‌شود. راموس در ۱۱ بازی لیگ برای بنفیکا ۹ گل به ثمر رساند. او زمان زیادی برای پیشرفت دارد و انتقال بعدی او می‌تواند برای حرفه‌اش بسیار مهم باشد.

 

سرجینیو دِست (آمریکا)

بازیکنان باارزش جام جهانی،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی

سرجینیو دِست در این فصل فقط پنج بازی برای میلان در سری آ انجام داد و به سختی به تیم اصلی راه پیدا کرد. این بازیکن ۲۱ ساله در جام‌جهانی تجربه بهتری داشت، به آمریکا کمک کرد که به مرحله یک‌هشتم راه پیدا کند و تاثیر مثبت خود را به عنوان مدافع کناری به خوبی نشان داد. دِست یک دفاع راست هجومی و پرانرژی است. دریبل‌های موفق او بیشتر از تمام هم‌تیمی‌هایش بود و تنها یک بازیکن آمریکایی دیگر شوت‌های بیشتری از او زد. او هنگام دفاع کمی متزلزل به نظر می‌رسد اما یک مربی رده بالا می‌تواند این بخش از بازی او را بهبود ببخشد.

 

محمد قدوس (غنا)

بازیکنان باارزش جام جهانی،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی

کیفیت بازی محمد قدوس مدتی است که به خوبی شناخته شده و شایعه شده بود که اورتون در تابستان به دنبال بستن قرارداد با او بوده است. این انتقال به سرانجام نرسید اما او به درخشش در آژاکس ادامه داد و در لیگ قهرمانان این فصل ۴ گل زد و دو پاس گل داد. جام‌جهانی به قدوس سکوی پرشی داد تا استعداد خود را به مخاطبان بیشتری نشان بدهد، با اینکه غنا در مرحله گروهی حذف شد. او تهدید دائمی برای حریفان بود و در سه بازی دو باز گلزنی کرد.

 


کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023