آخرین اخبار ورزشی

لیونل مسی،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی

عقب‌نشینی پاریسی‌ها؛ قرارداد مسی تمدید نمی‌شود!

باشگاه پاری سن ژرمن برای تمدید قرارداد با لیونل مسی، ستاره آرژانتینی، مردد شده است. به گزارش ورزش سه، شرایط مسی در پاری سن…

ساپینتو: داور پنالتی روی محبی را نگرفت/ مورایس: پنالتی درست بودساپینتو،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی
سرمربی استقلال اعتقاد دارد داور با تصمیم اشتباه خود نتیجه مسابقه را عوض کرده و از صحنه‌ای که برای سپاهان پنالتی گرفت، یک کیلومتر عقب بوده است.

به گزارش ایسنا، ریکاردو ساپینتو سرمربی استقلال پس از شکست ۲ بر یک تیمش مقابل سپاهان در هفته شانزدهم رقابت‌های لیگ برتر اظهار کرد: بازی خیلی خوبی میان دو تیم خوب بود. نیمه اول رقابتی بود و در نیمه اول موقعیت‌های زیاد و بهتری داشتیم. نتیجه در نیمه اول خوب بود. در نیمه دوم  کیفیت ایده‌آلی نداشتیم. بازی رقابتی بود اما زیبا نبود. از وقتی که گل خوردیم، چند تعویض هم داشتیم که روند بازی را عوض کرد. ما توانستیم گل بزنیم. یک پنالتی هم داشتیم اما گرفته نشد. تیم حریف موقعیت‌های زیادی نداشت. ضربه‌های ایستگاهی و موقعیت‌های پشت محوطه جریمه، فرصت‌های تیم حریف بود و این تیم نمی‌تواست وارد محوطه جریمه شود.

 

*مستحق برد بودیم

او ادامه داد: من به بازیکنان خود اطمینان دارم. بازیکنان در چند صحنه با هم برخورد داشتند. داور در موقعیت پنالتی نمی‌توانست تماس بازیکنان را ببیند. ما مستحق مساوی هم نبودیم و باید بازی را می‌بردیم اما بازی را باختیم. این فوتبال است و این داوران هستند که تصمیم‌گیرنده بازی هستند.

 

ساپینتو درباره اشتباه دروازه‌بان تیمش روی گل اول و دور شدن استقلال از قهرمانی لیگ گفت: من چیزی را از دست نداده‌ام. هنوز راه زیادی مانده است. با وجود این همه مصدومیت، من رفتار خوبی از بازیکنان می‌بینم. رضایی روی یک بدشانسی گل خورد. او دروازه‌بان خوبی است و من به او اطمینان دارم.

 

*اشتباه از من بود

ساپینتو در پاسخ به این سوال که آیا بهتر نبود به رضایی، دروازه‌بان جوان تیمش بازی بیشتری می‌رسید؟ گفت: این اشتباه من بود. مشکلی نیست.

 

او درباره شانس قهرمانی استقلال با توجه به شکست مقابل تیم‌های مدعی گفت: مهم این است که فراموش نکنیم. هنوز در این رقابت‌ها کار داریم. 

 

*داور یک کیلومتر از صحنه پنالتی دور بود!

سرمربی استقلال درباره عملکرد داور مسابقه و در پاسخ به این سوال که آیا صحبت های داور با بازیکنان تاثیرگذار بود؟ گفت: تاثیرگذار بود و باید این‌ مسائل شفاف‌سازی شوند. این مسائل طبیعی نیست. رفتار با محبی هم طبیعی نبود. یک پنالتی شفاف داشتیم اما به جای آن در دقیقه ۹۰ جریمه شدیم. نیاز به یک دید «سوپرمنی» بود. نمی‌شد تمامی حرکات آن موقعیت دیده شود. ما اگر ۱۰ بار در تلویزیون نگاه کنیم، می‌بینیم تماس وجود دارد اما به آن شدت نیست. داور در آن صحنه نمی‌توانست به خوبی موقعیت را ببیند. تشخیص دقیق صحنه برخورد پنالتی به دید خیلی خوب نیاز داشت. او یک کیلومتر از صحنه فاصله داشت! برخورد بازیکن حریف با ارسلان مطهری هم ۵۰-۵۰ بود اما ما می‌توانستیم سه امتیاز مسابقه را بگیریم اما سه امتیاز بازی را از دست دادیم. اگر پنالتی ما گرفته می‌شد شاید پنالتی آن‌ها مسلما گرفته نمی‌شد.

 

*داور نتیجه بازی را عوض کرد

او درباره کمبودهای تیمش گفت: من هیچ وقت از کلمه اگر استفاده نمی‌کنم.  وقتی مربی همه بازیکنان خود را دارد، می‌تواند بهتر عمل کند. من بهانه نمی‌آورم. در بازی قبل هم اشتباه داوری وجود داشت. می‌دانید چرا من روی تیم  خود مثبت هستم؟ درست است که ما مقابل سپاهان امتیاز را از دست دادیم اما لایق باخت نبودیم. برخی اتفاقات می‌افتد که مربی هم نمی‌تواند آن را کنترل کند. تیم ما عملکرد خوبی داشت. ما لایق نباختن و کسب پیروزی بودیم. داور اشتباه بزرگی انجام داد  و نتیجه بازی را عوض کرد.

 

***

 

مورایس: بازی امروز شدت و کیفیت بیشتری نسبت به دیدار رفت داشت

سرمربی سپاهان برخلاف نظر ساپینتو، سرمربی پرتغالی استقلال می‌گوید داور تصمیم درستی درباره اعلام پنالتی به سود سپاهان گرفت.

 

مورایس،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی

سرمربی سپاهان پس از پیروزی ۲ بر یک تیمش مقابل استقلال در هفته شانزدهم رقابت‌های لیگ برتر اظهار کرد: بازی خوبی بود. یک بازی رقابتی را شاهد بودیم. این بازی نسبت به بازی رفت، سطح بالاتری داشت. توانستیم بازی را مدیریت کنیم. استقلال هم توانست بازی خوبی از خودش ارائه دهد.  مدیریت بازی در این مسابقه سخت بود.

 

مورایس افزود:‌  اگر اشتباه نکنم، ما فرصت‌های اولیه برای گلزنی را داشتیم. استقلالی‌ها هم موقعیت داشتند که نیازمند توانست دفع کند. با خودم گفتم که این بازی می‌تواند کیفیت خوبی داشته باشد. از این بابت خوشحال هستم که می‌توانم بازیکنان را بسنجم و بازیکنان می‌توانند از شانس‌های خود استفاده کنند. ما چند ضد حمله داشتیم. من یک سیستمی برای این بازی داشتم. در حرکاتی که انجام دادیم،‌ توانستیم ضد حمله‌ها و موقعیت‌های خوبی داشته باشیم. حریف هم توانست از کناره‌ها توپ را به وسط منتقل کند. بیشتر موقعیت‌های استقلال روی ارسال‌های بلند بود.

 

*استقلال نشان داد مدعی قهرمانی است

سرمربی سپاهان خاطرنشان کرد: در نیمه دوم‌، شاهد صحنه‌هایی همراه با خوش‌شانسی بودیم.  البته نمی‌توان همه  موقعیت‌ها را روی شانس در نظر گرفت. در نیمه دوم، بعد از گلی که زدیم، انرژی خوبی گرفتیم. از نظر فنی هم بازی، بازی احساسی نبود. هر دو تیم بازی خوبی از خودشان ارائه دادند. این را باید بگویم که استقلال در میانه زمین عملکرد خوبی داشت اما ما توانستیم هماهنگی خوبی ایجاد کنیم. نگرش و رفتار بازیکنان باعث خلق یک بازی جذاب شد. برد حائز اهمیتی بود. استقلالی‌ها هم عملکرد خوبی داشتند و نشان دادند که مدعی قهرمانی هستند. به آن‌ها تبریک می‌گویم. ما در مسیر خوبی پیش می‌رویم.

 

*تصمیم داور اشتباه نبود

این سرمربی پرتغالی درباره صحنه برخورد میان سیاوش یزدانی و شهریار مغانلو که منجر به اعلام پنالتی برای سپاهان شد، گفت: صحنه را دیدم. داور نیستم اما این صحنه خطا بود. اگر جای داور بودم، باید این صحنه را پنالتی اعلام می‌کردم. شاید برخی نتایج برای ما قابل قبول نباشد و به خاطر این مساله، شاید مربی حریف نظر دیگری داشته باشد. باید به تصمیم داور احترام گذاشت. من و داور انسان هستیم و ممکن است اشتباه کنیم. من نمی‌توانم بگویم که تصمیم داور اشتباه بود چون خطا خیلی شفاف بود.

 

وی با اشاره به اشتباهات داوران در دیدارهای این تیم خاطرنشان کرد: نمی‌خواهیم درباره مسائل حاشیه‌ای حرف بزنیم. در کل ما بازی خوبی شاهد بودیم. خودمان دو موقعیت پنالتی را در ۱۶ بازی گذشته از دست دادیم. نمی‌خواهم بگویم که شکی وجود داشته است. ما درباره گذشته حرفی نمی‌زنیم. شاید اگر هم این فرصت‌ها را داشتیم، نتیجه دیگری به دست می‌آوردیم. الان باید این مساله و تصمیم را بپذیریم.

 

*بخشی از سوپرایز، مخفی بودنش است

مورایس درباره نقل و انتقالات تیمش گفت: ما ۲۰ بازیکن داریم که روی  کار خود تمرکز دارند. اگر بازیکن باکیفیت وجود داشته باشد، به آن فکر می‌کنیم اما فعلا در موقعیت فعلی هستیم. باید دید چه اتفاقی رقم می‌خورد. اگر الان چیزی بگوییم که دیگر سوپرایزی باقی نمی‌ماند. بخشی از این کار، مخفی بودنش است. 

 

سرمربی سپاهان افزود: برخی بازیکنان هستند که فرصت بازی کمتری داشتند. شاید قصد رفتن به تیم دیگری داشته باشند. باید به یک نتیجه قطعی برسیم اما تا وقتی چیزی نهایی نشده است، صحبت نمی‌کنیم. تا هفته آینده مسائل مشخص می‌شود.

 

او در پایان گفت: وقتی از هتل بیرون آمدیم، تعدادی هوادار دیدیم که اطراف ما جمع شدند و از ما حمایت کردند. واقعا از انرژی‌ آن‌ها تشکر می‌کنیم. با اینکه هواداران نمی‌توانند در ورزشگاه حضور داشته باشند اما از طریق تلویزیون انرژی خود را می‌فرستند. به آن‌ها بابت این برد تبریک می‌گویم. برای موفقیت نیاز به حمایت‌های آن‌ها داریم و آن‌ها شانس ما را بیشتر کردند. هر چند در استادیوم نیستند اما به فکرشان هستیم.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023