آخرین اخبار ورزشی

دیدار نساجی و الهلال،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی

حضور ۲۵۰۰ تماشاگر زن در دیدار نساجی - الهلال/ بنزما به بازی با سپاهان نمی‌رسد

نساجی مازندران در هفته دوم رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا در ورزشگاه آزادی به مصاف الهلال عربستان خواهد رفت. به گزارش ایسنا،…

ابهام در برگزاری مجمع پرسپولیس و استقلال در روز یکشنبه/ شهریاری: به‌جای تغییر می‌خواهند یارگیری کنندرئیس هیات مدیره پرسپولیس،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی
رئیس هیات مدیره باشگاه پرسپولیس گفت: در هیچ کجای قانون نیامده است که سازمان خصوصی سازی اعضای هیئت مدیره را مشخص کند.

به گزارش فارس، حسین شهریاری درمورد اینکه آیا مجمع استقلال و پرسپولیس و انتخاب هیات مدیره جدید یکشنبه 21 خرداد برگزار خواهد شد، اظهار داشت: ابتدا به هواداران پرسپولیس بابت قهرمانی در لیگ برتر و جام حذفی تبریک می‌گویم. انتخاب هیات مدیره توسط اعضای مجمع فرآیندی دارد و این نوع تشکیل جلسه مشکلاتی خواهد داشت. اگر قرار بر تغییر است باید برای هیات مدیره باشگاه یا سازمانی که آسیب یا مشکلی دارد اقدام کنند. مجموعه مدیریت پرسپولیس در فصل گذشته بسیار عالی کار کرد و بدون حواشی و دردسر به گفته مدیران خود سازمان خصوصی‌سازی، بهترین کار ممکن را انجام داد.

 

وی افزود: وقتی یک تیمی برنده است، اگر دوستان بخواهند تغییری در آن بدهند، یعنی دنبال یارگیری هستند. تغییر در پرسپولیس هم یعنی دنبال یارگیری هستند که این موضوع قابل قبول نیست. من اطلاعی از تغییر در هیات مدیره استقلال و شرایط اعضای هیات مدیره این باشگاه ندارم. از طرفی ایجاد تغییرات کار وزارت ورزش است. خصوصی‌سازی هم زحمت کشیده و کارهای خیلی زیادی مثل بحث واگذاری را انجام می‌دهد اما وظیفه‌اش مشخص است. باید آینه شفافی را به سهامداران نشان بدهد تا وضعیت بدهکاری، طلب، مالی، جریان نقدی و ... به دقت به مردم نشان داده شود.

 

رئیس هیات مدیره پرسپولیس خاطرنشان کرد: در هیچ کجای قانون نیامده که سازمان خصوصی‌سازی باید اعضای هیات مدیره را تغییر بدهد یا تعیین کند. اگر اینجوری باشد، خیلی از شرکت‌ها در فرابورس هستند که این سازمان باید شبانه‌روز زحمت بکشد و دنبال انتخاب اعضای هیات مدیره‌شان باشد. آیا در جریان هستید برای انتخاب هیات مدیره در استقلال و پرسپولیس چندین نفر را گزینش و با آن‌ها مصاحبه کرده‌اند؟ شنیده‌ام گفته‌اند شغل اعضای هیات مدیره 2 باشگاه زیاد است. تمام اعضای این 2 هیات مدیره باید شغلی داشته باشند؟ مگر یک عضو غیرموظف می‌تواند به یک باشگاه بیاید و فقط تماشا کند و پس از گرفتن حق‌الزحمه بیکار باشد؟

 

شهریاری ادامه داد: قطعا همه اعضای هیات مدیره باید مدیر بوده یا درآمدی داشته باشند. اگر یک هیچکاره را عضو هیات مدیره بگذارند، مگر می‌تواند تصمیم بگیرد یا جایگاهی داشته باشد. از کجا می‌توان 5 عضو موظف را پیدا کرد و در یک شرکت گذاشت تا بار مالی شرکت بالا برود؟ اعضای غیرموظف همفکری دارند. نمی‌توان اینگونه عمل کرد. پس یک راه می‌ماند و اگر می‌خواهند انتخابی داشته باشند باید یارگیری کنند! یعنی دوستان‌شان را انتخاب کرده و بگویند هماهنگ باشید که منطقی نیست. در شرایطی که نباید یارگیری شود. 

 

وی عنوان کرد: باید یک نفر در هیات مدیره مالی باشد، نفر دیگر حقوقی و ... اگر قرار باشد فقط یک مدیر فوتبالی را در استقلال یا پرسپولیس بگذارند، آن یک نفر چه تصمیمی می‌تواند بگیرد؟

 

رئیس هیات مدیره پرسپولیس درخصوص اینکه اینگونه استنباط می‌شود که وزارت ورزش درمورد نحوه مدیریت و انتخاب هیات مدیره توافق ندارند و برخلاف سرخ‌پوشان، استقلال امسال بیشتر از تغییر مدیریت ضربه خورد و الان وقت تثبیت یا تعیین هیات مدیره و مدیرعامل است زیرا باید مربی انتخاب شود تا در فصل نقل انتقالات بتواند کارش را انجام بدهد، گفت: نکته خیلی مهم این است که ظاهرا خیلی در این مورد عجله داریم و شبانه‌روز تلاش می‌کنیم این ااتفاق بیفتد. می‌گوییم اکنون بهتر از هفت روز دیگر برای ایجاد تغییرات است. قانون تجارت می‌گوید اعضای هیات مدیره باید دست‌کم 2 سال باشند. هیچ یک از اعضای هیات مدیره این 2 باشگاه چنین مدتی در استقلال و پرسپولیس نبوده‌اند و همگی این نفرات بین یک تا یک سال و نیم فعالیت کرده‌اند.

 

شهریاری عنوان کرد: من سال گذشته اولین سالی بود که به پرسپولیس آمدم. برخی دوستان زودتر آمده و برخی دیگر از اعضای هیات مدیره نیز 4-3 ماه است آمده‌اند. نمی‌شود که قانون تجارت را زیر پا بگذاریم. احساس می‌کنم این تاکید برای تعیین هیات مدیره نیست بلکه یارگیری برای این است که یک تیم داشته باشیم تا همه اعضا خودمانی باشند.  این فکر غلط است . باشگاه‌ها از جنس ورزش هستند. می‌توانند پیشنهاد بدهند اما سازمان خصوصی سازی در آینده پاسخگوی هواداران نیست بلکه فقط وزارت ورزش و وزیر باید پاسخ طرفداران را بدهند. اعضای هیات مدیره را باید وزارت ورزش تغییر بدهد. اگر امروز بخواهد همه اعضا را عوض کنند، حق قانونی‌اش است و بلامانع است. اینکه سازمان خصوصی‌سازی بخواهد یکباره وارد موضوع شود و بگوید می‌خواهیم همه را تغییر بدهیم، شکل کار منطقی نیست.

 

وی در گفت و گو با برنامه ورزش و مردم درمورد اینکه آیا مجمع 2 باشگاه یکشنبه برگزار خواهد شد یا بازهم به تعویق می‌افتد، گفت: اگر می‌خواهیم مجمع بگذاریم، باید رئیسش به اعضا دعوت‌نامه بدهد. من به عنوان رئیس هیات مدیره هنوز دعوت‌نامه‌ای از رئیس مجمع ندارم. اگر رئیس مجمع دعوت‌نامه ندهد، باید رئیس هیات مدیره این کار را انجام بدهد که من هم هنوز به کسی دعوت‌نامه نداده‌ام.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------