آخرین اخبار ورزشی

احمد نوراللهی،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی

پشت پرده قهر نوراللهی از تیم ملی؛ چرا هافبک سابق پرسپولیس جواب تلفن نداد؟

ماجرای اخراج احمد نوراللهی از تیم ملی همچنان یکی از بحث‌های اصلی فوتبال ایران محسوب می‌شود. روزنامه ایران ورزشی نوشت: هافبک…

قانون جدید AFC به سود عربستان و به ضرر تیم‌های ایرانی/ امیدواری خبرنگار عرب به حضور تماشاگران در دیدار النصر و پرسپولیسلیگ قهرمانان آسیا،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی
کنفدراسیون فوتبال آسیا در لیگ قهرمانان آسیا 2023 قانونی به نفع تیم های عربستان صادر کرد.

به گزارش فارس، کنفدراسیون فوتبال آسیا قانون جدیدی را در سهمیه لژیونرهای باشگاه های قاره در رقابت های آسیایی وضع کرد که با نزدیک شدن آغاز مسابقات مرحله گروهی بیش از پیش ضرر این قانون علیه تیم های ایرانی احساس می‌شود.

 

طبق قانون AFC در فصل 2023 لیگ قهرمانان آسیا هر تیمی حق دارد در هر بازی با لژیونرهای خارجی 5+1 ( 5 خارجی و یک آسیایی) وارد بازی شود.

 

نکته مهمتر این است که هر باشگاهی طبق قانون لیگ کشورش می تواند هر چقدر سهمیه بازیکن خارجی داشته باشد به همراه خود به رقابت های آسیایی بیاورد.

 

یعنی عربستانی ها که 8 سهمیه خارجی دارند دیگر مجبور نیستند بازیکنی را از لیست خارجی ها خط بزنند. برای مثال النصر هفته آینده سه شنبه با پرسپولیس در تهران بازی دارد.

 

النصر 8 لژیونر خارجی دارد و می تواند با تمام آنها به تهران بیاید. فقط شرط AFC این است که النصر می تواند از فرمول 5+1 مقابل سرخ پوشان استفاده کند. در بازی های بعدی می تواند النصر بازیکنان خارجی اش را تغییر دهد و دوباره با فرمول 5+1 با بازیکنان جدید وارد زمین بازی شود.

 

الهلال رقیب آسیایی نساجی و الاتحاد رقیب آسیایی سپاهان هستند و با قانون AFC دیگر نیاز نیست بازیکنی را از لیست خارجی های خود خط بزنند و با تمام قوا به میدان خواهند آمد. در هر بازی هم می توانند به صورت چرخشی از 8 بازیکن خارجی خود با فرمول 5+1 استفاده کنند.

 

با قانون استفاده چرخشی AFC از بازیکنان خارجی در مسابقات در صورت مصدومیت ستاره ای باشگاه های عربستانی می توانند به راحتی جایگزین مناسبی برای ستاره خود پیدا کنند. این قانون کاملا به نفع عربستانی ها و به ضرر تیم های دیگر است که لیست بازیکنان خارجی شان به ظرفیت کامل نمی‌رسد.

 

تحلیل خبرنگار عربستانی به نفع پرسپولیس و هواداران ایرانی

درویش مدیرعامل پرسپولیس دو روز پیش اعلام کرد درخواست باشگاه از کنفدراسیون فوتبال آسیا برای بخشش محرومیت این تیم از حضور تماشاگران در مقابل النصر عربستان به ازای پرداخت جریمه مورد قبول واقع نشد.

 

در همین رابطه عیسی المسار خبرنگار عربستانی آرزوی جالبی کرد و برخلاف دیگر عربستانی ها که خوشحال از عدم حضور هواداران پرشور پرسپولیس بودند اما او آرزو کرد هواداران ایرانی حضور داشته باشند.

 

این خبرنگار عربستانی در توئیترش، نوشت: امیدوارم محرومیت و عدم حضور هواداران پرسپولیس مقابل النصر در لیگ قهرمانان آسیا برداشته شود. هواداران زیبایی فوتبال هستند. 

 

وی در ادامه نوشت: کریستیانو رونالدو و سادیو مانه با حضور تماشاگران عملکرد بهتری خواهند داشت. بازی بدون تماشاگر یعنی مرگ فوتبال است.

 

لیگ قهرمانان آسیا،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشیکالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------