قلعه‌نویی: از موقعیت‌‌ استفاده نکنی، تنبیه می‌شوی/ منصوریان: ذوب‌آهن می‌توانست برنده بازی باشداخبار,اخبار ورزشی

سرمربی سپاهان گفت: وقتی از موقعیت‌های خود در فوتبال استفاده نکنید، تنبیه می‌شوید، نباید روی ارسال ۷۰ متری گل می‌خوردیم.

به گزارش فارس، امیر قلعه نویی سرمربی سپاهان پس از تساوی تیمش مقابل سپاهان در نشست خبری اظهار داشت: در ابتدا عرض تسلیت دارم بابت اتفاقات و حوادث اخیر به خانواده‌هایی که عزیزان خود را از دست دادند. وقتی از موقعیت‌های خود در بازی استفاده نکنید، تنبیه می‌شوید.

 

قلعه‌نویی در ادامه گفت: اگر پنالتی گل می‌شد یا موقعیت‌هایمان را استفاده می‌کردیم می‌توانستیم برنده بازی باشیم، در مجموع از شرایط مسابقه دور بودیم، این بازی را در تعطیلات برگزار کردند در حالیکه باید آن را زودتر انجام می‌دادیم. اشکال ندارد به هر حال سپاهان است و هرجور می‌شود باید به آن ظلم شود. داوران ما خوب هستند، از عملکرد آنها راضی هستیم و از بیانیه‌های ذوب‌آهن هم ممنون هستیم.

 

وی در خصوص عملکرد خط دفاعی تیمش گفت: اگر ذوب‌آهن یک موقعیت ۵۰ درصد داشته بگویید شاید من ندیده‌ام. وقتی آنها نتوانستند حتی یک موقعیت ۵۰ درصد بسازند یعنی ساختار دفاعی ما خوب بوده است. من به مدافعان تیمم گفتم که پشت به دروازه خطا نکنید، بین دو نیمه به سعید آقایی گفتم و بعد از آن هم به بختیار رحمان؛ اگر آنها موقعیت ۵۰ یا حتی ۳۰ درصد داشتند به من بگویید. ما در نیمه دوم موقعیت‌های زیادی داشتیم، کومان در ۶ قدم نزد، سجاد هم همینطور و پنالتی را هم از دست دادیم. در نیمه اول هم چند خطا پشت محوطه جریمه آنها داشتیم، نباید روی یک ارسال ۷۰ متری گل می‌خوردیم.

 

قلعه‌نویی در خصوص پنالتی‌ای که کی‌روش استنلی خراب کرد و اعتراض کومان پس از تعویض، گفت: بزرگترین بازیکنان دنیا نیز پنالتی‌هایشان را خراب کرده‌اند، بارسی، زیکو، پلاتینی و ... پنالتی خراب کردند، من تعجب می‌کنم در مورد چیزهای خوب صحبت کنید. کومان چنین شخصیتی ندارد. 

 

وی در مورد اینکه در نیم فصل دوم خط حمله تیمش زهردار نیست، گفت: در نیم فصل دوم شرایط امتیازی سخت می‌شود، اتفاقاً ما در ایجاد موقعیت‌ها نسبت به نیم‌فصل اول بهتر هستیم اما این موقعیت‌ها تبدیل به گل نمی‌شوند، مقابل فولاد هم همینطور بود، وقتی ۳-۴ موقعیت تبدیل به گل نمی‌شوند باید تنبیه شوید.

 

سرمربی تیم فوتبال سپاهان در مورد بیانیه باشگاه ذوب‌آهن پیش از دربی اصفهان گفت: فلسفه بیانیه ذوب‌آهن برای من مشخص نیست. ما در مورد چیز دیگری صحبت کردیم و آنها بیانیه دادند. هرکسی جلوی سپاهان می‌رسد بیانیه می‌دهد، دستشان درد نکند، ذوب‌آهن یک بیانیه نداده بود اما به سپاهان که رسید بیانیه داد، حتماً معادلاتی در ذهنشان بوده که آنها را مجاب کرده بیانیه بدهند. شاید حساسیت‌هایشان روی سپاهان است، خدارا شاکرم بعد از بازی دیدم که خیلی خوشحال بودند و من فکر کردم آنها قهرمان شدند.

 

قلعه‌نویی در خصوص جاری شدن سیل در چند منطقه کشورمان گفت: باید از همه نیروهایی که مخلصانه کار کردند تشکر کنم، از مسئولین نه، از نیروهایی که مخلصانه کار کردند و همینطور از مردم عزیزمان؛ اگر مدیران مملکت پیش از این اتفاقات تدبیر لازم را داشتند حوادث کمتر می‌شد، مردم ما مانند همیشه در صحنه بودند و نیازی به پیام نیست. سپاهان هم وظیفه‌اش را انجام داد و من فکر می‌کنم کار اخلاقی و ملی انجام داد، از همه مردم تشکر می‌کنم با اینکه امکانات ما نسبت به بقیه کشورها کمتر است آنها کمک کردند ما در کشورمان یا خشکسالی داریم، یا سیل داریم و نمی‌دانم چرا این اتفاق می‌افتد. به هر حال از همه کشورمان تشکر می‌کنم.

 

منصوریان: ذوب‌آهن می‌توانست برنده بازی باشد

اخبار,اخبار ورزشی

علیرضا منصوریان سرمربی ذوب آهن پس از تساوی تیمش مقابل سپاهان در نشست خبری اظهار داشت: اولین دربی اصفهان را تجربه می‌کردم و کیفیت متفاوتی با دربی تهران داشت. در تهران اول کار فیزیکی می‌کنند و بعد کار فنی. بازی خیلی خوب و باکیفیت بود. حدود 70 دقیقه از 90 دقیقه مالک بازی بودیم.

 

منصوریان در ادامه گفت: می‌دانستیم که در خانه سپاهان بازی می‌کنیم و طرفداران کمی نسبت به این تیم داریم. می‌دانستیم که باید چند بازیکن خوب حریف را کنترل کنیم. تیم ما مالک بازی بود، می‌توانستیم زود به گل برسیم، نزدیک ۱۰ ضربه کاشته داشتیم که بی دقت بودیم، در نیمه دوم هم می‌توانستیم مسلط به بازی باشیم، اگر پنالتی گل می‌شد بازگشت ما به بازی خیلی سخت می‌شد، برگشتن به بازی در این مسابقه افتخار ما است. از بچه‌های تیم به لحاظ عملکرد فنی و تاکتیکی راضی هستیم و سعی می‌کنیم همین مسیر را ادامه دهیم.

 

سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن در مورد عملکرد داور مسابقه گفت: در مورد عملکرد داور و اعلام پنالتی باید بگویم ما از ان صحنه دور بودیم، آن پنالتی را کمک داور مسابقه اعلام کرد، به اصل داوری اعتراضی نداریم، اگر پنالتی گل می‌شد و ما می‌باختیم هم به داور احترام می‌گذاشتیم. در مورد کارت زرد دومی که داور به عباسی داد، نمی‌دانم به چه علت این کارت را داد. به هر صورت ما حرفی نمی‌زنیم، ما در فولادشهر هم به پارس جنوبی باختیم اما محکم پشت داوری‌ها هستیم تا داوری ما پوست اندازی کند. اگر کنار خط جنب و جوش دارم به خاطر این است که در تیمم جوان زیاد دارم و باید این انرژی را انتقال بدهم.

 

منصوریان در مورد نتیجه مساوی در دربی اصفهان گفت: نمی‌خواهم با حرف‌هایم به تیم سپاهان توهین کنم اما عملکرد فنی می‌می‌طلبید برنده بازی باشیم. بازیکنان تیم ما مالکانه بازی کردند و از سپاهان نترسیدند، چون سپاهان مستقیم بازی می‌کرد نباید به آنها این اجازه را می‌دادیم. با احترام به قلعه نویی که سرمربی من بوده است، اگر دقت می‌کردیم می‌توانستیم برنده بازی باشیم.

 

وی در خصوص امکانات ورزشگاه نقش جهان گفت: این ورزشگاه امکانات خیلی خوبی دارد، فقط امیدوارم مسیرهای رفت و آمد ما را درست کنند، مثلاً سالن کنفرانس به پایین منتقل شود، اگر بخواهیم ۵ استادیوم در ایران نام ببریم ۲ ورزشگاه اصفهان را باید در بین آنها نام ببریم، تیم‌های اصفهانی دغدغه غذا، هتل و ... ندارند، اگر بخواهیم سومین تیم را نام ببریم فکر می‌کنم فولاد خوزستان باشد، من در تیم قبلی خودم رول همه چیز را بازی می‌کردم اما اینجا راحت سرمربی‌گری می‌کنم، فوتبال در اصفهان با استانداردهای فوتبالی انجام می‌شود.

 

سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن در خصوص اعتراض اوساگونا بازیکن تیمش پس از تعویض گفت: اعتراض او هر علتی داشته باشد پسندیده نیست. اگر راضی نیست باید به خانه برود. او باید به صورت مالی تنبیه شود شاید مجاز نباشد که او را از لحاظ بازی تنبیه کنیم، بازیکن نباید به اصول باشگاه بی احترامی کند. اگر یکی دو نفر از آنها را تنبیه کنیم همه با دسیپلین کنار می‌آیند.

 

منصوریان در ادامه گفت: همه می‌دانند که سپاهان از روی ارسال و ضربه کاشته به گل می‌رسد، تیم‌های قلعه‌نویی همیشه از لحاظ فیزیکی خیلی خوب بوده‌اند، در این بازی میانگین قدی ما از حریف بلندتر بود، ما با ۶ بازیکن روی کرنر می‌رفتیم، همیشه گفته‌ام نقطه قوت هر تیمی می‌تواند تبدیل به نقطه ضعف آن باشد.

 

منصوریان در خصوص وضعیت و عملکرد ارسلان مطهری مهاجم تیمش گفت: او روزهای خوبی را پشت سر می‌گذارد اما این روزها نباید او را مغرور کند، او ۲ سال گذشته را از دست داد اما از عملکرد او در تمرینات راضی هستیم، مطهری با نظم زندگی می‌کند و می‌تواند به تیم ما کمک کند.

 

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------