آخرین اخبار ورزشی


اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی ,استقلال

مربی فصل آینده استقلال خارجی است/ بازیکن با کیفیت می‌گیریم

عضو کمیته فنی باشگاه استقلال با بیان اینکه اکثر اعضای این کمیته به حضور مربی خارجی در استقلال رای داده‌اند، گفت: بعد از…


منصوریان: کامبک‌های ما برای هواداران جذاب است و برای خودمان عذاب‌آوراخبار,اخبار ورزشی,منصوریان

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن تأکید کرد تیمش برای موفقیت در لیگ قهرمانان آسیا کار دشواری دارد و باید کلاه‌شان را خیلی سفت بچسبند تا باد نبرد.

به گزارش تسنیم, علیرضا منصوریان در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل الوصل امارات در نخستین بازی دور برگشت رقابت‌های گروه A لیگ قهرمانان آسیا, اظهار داشت: فردا یک بازی خیلی سخت داریم، چون دست دو تیم برای هم رو شده است و با هم بازی کرده‌ایم. دو سه بازیکن خیلی خوب حریف مصدوم بودند، اما به این بازی رسیده‌اند. بازی سختی برای ما خواهد بود به این دلیل که اگر ما بتوانیم بازی فردا را با پیروزی پشت سر بگذاریم،‌ می‌توانیم صعودمان را جشن بگیریم.

 

وی در ادامه افزود: با توجه به اینکه هدف‌اصلی‌مان صعود از مرحله گروهی است،‌ زمانی می‌توانیم جشن صعود بگیریم که تکلیف بازی الزورا - النصر مشخص شده باشد. در جدول پس از تیم ما امتیازات خیلی به هم نزدیک و خطرناک است. ان‌شاءالله بتوانیم با توجه به قول و عهدی که با بچه‌ها بسته‌ایم فردا سربلند از زمین خارج شویم و بتوانیم مسیر صعود را هموار کنیم. بازی فردا نقش مهمی در آینده باشگاه‌ ما خواهد داشت.

 

سرمربی تیم ذوب‌آهن در ادامه تصریح کرد: در جام باشگاه‌های آسیا نتایج قابل پیش‌بینی نیست. النصر صدرنشین جدول عربستان است، اما در هفته‌های اول و دوم به ما و الوصل باخت. با این حال در هفته سوم چهار گل به الزورا زد. در لیگ قهرمانان خیلی مهم است که با منطق و برنامه جلو بروید و دچار احساسات و حواشی نشوید. مهم این است پلکانی مسیر رشدمان را طی کنیم. ما با تمام احترام به تیم الوصل نگاه می‌کنیم. این تیم فوق‌العاده تیم خوبی است. در گروه ما اتفاقات جالبی هم رخ داده است. همین تیم الوصل،‌ تیم النصر را شکست داده است، النصری که گران‌ترین تیم حال حاضر آسیا با 47 میلیون یورو خرید برای این فصل است. به قول قدیمی‌ها ما باید کلاه‌مان را خیلی سفت بچسبیم تا باد نبرد. بازی فردا برای ما خیلی مهم است و می‌خواهیم پیروز شویم،‌ به شرطی که بچه‌ها صحبت‌های ما را به لحاظ تاکتیکی در زمین پیاده کنند و خدای نکرده ما بعد از بازی نگوییم جوانی به تیم‌مان ضربه زد.

 

منصوریان در مورد اینکه سرمربی تیم الوصل معتقد بوده نتیجه دیدار رفت روی اشتباهات این تیم رقم خورده است،‌ گفت: فوتبال مثل ورزش‌هایی دیگر نیست که ما این طرف تور باشیم و آنها آن طرف تور. در هر صورت باید اشتباهی رخ دهد تا نتیجه‌ای به دست بیاید. گل اولی هم که ما دریافت کردیم روی اشتباه بازیکن‌مان بود، ولی به گفته مربی الوصل احترام می‌گذارم. قطعاً او تیمش را در این هفته بهتر شناخته است، ولی ما مسیر خود را می‌رویم. آنالیز ما کامل بوده است و بازهم منتظر اشتباهات فردی حریف خواهیم بود.

 

وی در خصوص کامبک تیمش در بازی‌های گذشته عنوان کرد: شاید این کامبک‌ها برای هواداران جذابیت‌ داشته باشد، اما برای ما عذاب‌آور است. وقتی یک گل عقب می‌افتید باید تلاش کنید تا بازی را به تساوی بکشانید بعد باید تلاش کنید پیروز شوید. همین باعث می‌شود انرژی زیادی را از دست بدهیم، ولی فردا با توجه به برنامه تاکتیکی که داریم امیدوارم از دقیقه اول روی حریف مسلط شویم. هر چند حریف‌مان قابل احترام است. کامبک‌ برای خیلی از علاقه‌مندان فوتبال جذاب است،‌ اما بعضی از موقع‌ها شاید اصلاً وقت کامبک نداشته باشید. هدف ما این است پله به پله که بالا می‌رویم اشتباهات‌مان کمتر شود و این اتفاقات هم برای ما تکرار نشود.

 

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن در مورد وضعیت بازیکنان تیمش تصریح کرد: ما محمدرضا عباسی را به دلیل مصدومیت را نداریم. به احتمال فراوان زبیر نیک‌نفس و مجتبی مقتدایی را هم در اختیار نخواهیم داشت. نیک‌نفس در بازی با پرسپولیس یک ضربه محکم به زانویش خورده است. خدا را شکر خطر رفع شده است، اما او به چند روز استراحت نیاز دارد. ما این سه بازیکن را نداریم، اما سایر بچه‌ها آماده هستند. یکی از حُسن‌های تیم ما که به آن افتخار می‌کنم،‌ این است که سعی می‌کنیم ساختار را ثابت نگه داریم و اگر نفر تغییر می‌کند، ساختار تغییر نکند. من به بازی با 13 یا 14 نفر هم اعتقاد ندارم، چون در بازی‌های مختلف ممکن است بازیکن آسیب ببیند. ما امروز 24 بازیکن خوب داریم که از این تعداد 16 بازیکن خیلی جوان هستند. مایه افتخار ماست که در حال فراهم کردن آینده برای باشگاه ذوب‌آهن هستیم. در هر صورت به جای نفرات مصدوم‌مان هم امیدوارم بازیکنان جایگزین خودشان را نشان دهند.

 

منصوریان در مورد حمایت هواداران از ذوب‌آهن یادآور شد: در روز اول فکر می‌کردم زمانی که وارد استادیوم شوم هواداران از ما حمایت خواهند کرد،‌ اما این اتفاق نیفتاد. البته طبیعی بود چون در اوایل نتایج ما جذاب نبود و اگر خودم هم هوادار ذوب‌آهن بودم به ورزشگاه نمی‌آمدم، اما در ادامه وقتی نتایج‌مان بهتر شد هوادار‌ان‌مان زیاد نشدند. جلوتر آمدیم، ولی بازهم هواداران‌مان زیاد نشدند. وقتی من عکس‌های باشگاه را نگاه می‌کنم ورزشگاه پُر از تماشاگر است و جالب است که رنگ ورزشگاه هم سبز بوده. در مجموع در لیگ قهرمانان نمی‌توانید مانند لیگ برتر کار خود را جلو ببرید. در لیگ برتر می‌شود از آپشن‌های دیگر استفاده کرد و بدون تماشاگر مبارزه کرد، اما در لیگ قهرمانان حضور هوادار در بازی‌های خانگی خیلی مهم است.

 

وی افزود: فکر می‌کنم برای بار دهم است که می‌خواهم هواداران‌مان،‌ صرفاً هوادار ما هم نه، هواداری که به استان اصفهان و پرچم کشورش و این جوانان اعتماد دارد، فردا به ورزشگاه بیاید و از ما حمایت کند. من به سعید آذری هم گفتم باید روندی طی شود که هوادار به ورزشگاه بازگردد. نمی‌دانم چه امکاناتی نیاز است، اما می‌دانم هوادار فوتبال، هوادار پولداری نیست و این امکان را باید کارخانه ما فراهم کند تا هوادار به استادیوم بیاید. کار سختی هم نیست. فکر می‌کنم با چند دستگاه اتوبوس و ماشین می‌شود این کار را انجام داد. حداقل باید رفت و آمد این هواداران را تضمین کرد. نمی‌شود یک نوجوان 16 ساله هر چه در جیبش دارد، خرج کند و بعد بلیت هم بخرد. باید یکسری امکانات فراهم شود.

 

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آن در پایان گفت: حالا که تیم ما یک خانواده شده است،‌ احتیاج است یار دوازدهم‌مان به ورزشگاه بیاید. یکی از دلایلی که ما الوصل را در ورزشگاهش بردیم این بود که این تیم هوادار نداشت. به همین دلیل ما راحت‌تر فوتبال بازی کردیم. در حالی که لیگ ما خیلی فشرده است، ما نباید فردا غریب باشیم. ما امروز باخبر شدیم در حالی که قرار بود بازی ما با تراکتورسازی هفتم اردیبهشت برگزار شود،‌ این تیم درخواست داده تا بازی در همان تاریخ ششم برگزار شود. طبیعی هم هست،‌ چون هر تیمی می‌خواهد از خستگی ما نهایت استفاده را کند. ما ششم قرار است با تراکتورسازی بازی کنیم،‌ بعد از آن دهم،‌ سیزدهم، هفدهم و بیستم هم باید بازی کنیم. در این وضعیت که باید پشت سر هم بازی کنیم،‌ خیلی یار دوازدهم در رسیدن به مقام ششمی در جدول بسیار مهم است. همچنین به نظرم بازی با الوصل،‌ بازی سال برای ماست، تا بتوانیم خودمان را پیش از بازی در کربلا،‌ گارانتی کنیم.

 

حدادی‌فر: به دنبال ۳ امتیاز در حساس‌ترین بازی فصل‌مان هستیم

قاسم حدادی‌فر در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل الوصل امارات در نخستین بازی دور برگشت رقابت‌های گروه A لیگ قهرمانان آسیا, اظهار داشت: می‌دانیم بازی خیلی سختی داریم و با تمام تمرکز و قوا وارد زمین می‌شویم تا ان‌شاءالله نتیجه بگیریم و صعودمان را تا اندازه زیادی مسجل کنیم.

 

هافبک تیم فوتبال ذوب‌آهن درباره کیفیت بازیکنان دو تیم ذوب‌آهن و الوصل گفت: تعدادی از بازیکنان ما چند سال است بازی می‌کنند و چند بازیکن جوان خوب نیز در تیم حضور دارند که به خوبی کمک می‌کنند. آنالیز خوبی انجام داده‌ایم و بعد از بازی با پرسپولیس ریکاوری خوبی داشته‌ایم. امیدوارم اهداف کادر فنی را در زمین پیاده کنیم، ولی همه می‌دانیم با یک تیم خوب بازی داریم که النصر عربستان را شکست داده است.

 

«به دنبال سه امتیاز در حساس‌ترین بازی فصل‌مان هستیم.» وی با بیان این جمله به رقابت ذوب‌آهن در لیگ برتر و لیگ قهرمانان اشاره و عنوان کرد: وضعیت کلی تیم ما خوب است و فشار‌ مسابقات بین 24 بازیکن تیم تقسیم شده است. شاید در لیگ شانس نداشته باشیم، اما هنوز با مدعیان بازی داریم و در تمام بازی‌ها برای پرچم و لوگویی که روی سینه داریم بازی می‌کنیم و تمام تلاش‌مان را برای باشگاه و مردم اصفهان می‌کنیم. امیدوارم در نهایت هر تیمی که  مستحق قهرمانی در لیگ برتر است، به این عنوان دست پیدا کند.

 

حدادی‌فر در پایان خاطر نشان کرد: بازی فردا سرنوشت سال آینده تیم ما را تعیین می‌کند. این بازی خیلی می‌تواند به بودجه و نحوه بسته شدن تیم ما ارتباط پیدا کند و فکر می‌کنم آینده بازیکنان جوان‌مان در گرو بازی فرداست.


    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------