آخرین اخبار ورزشی


اخبار,اخبار ورزشی,کنعانی‌زادگان

کنعانی‌زادگان: از 4 تیم اول لیگ پیشنهاد دارم/ در شان تیم ملی نیست که بحث ترامادول مطرح شود

مدافع ملی پوش ماشین ساری تبریز گفت: خدا را شکر من در دو بازی آخر تیم ملی مقابل چین و ژاپن تست دوپینگ دادم. مطرح شدن چنین…


رهبری‌فرد: پرسپولیس تیم حکومتی استاخبار,اخبار ورزشی,رهبری‌فرد

پیشکسوت باشگاه پرسپولیس گفت: از آن مدافع سپاهان که گفت در اصفهان خون به پا می‌شود، می‌خواهم پیشکسوتان پرسپولیس را به شهرشان دعوت کند. ما حاضریم تا محله‌شان هم برویم!

رقابت در صدر جدول با اختلاف ۳ امتیازی پرسپولیس با نزدیک ترین رقیبش یعنی سپاهان دنبال می شود. همین موضوع بهانه ای شد تا با بهروز رهبری فرد همکلام شویم.

 

به نظرت پرسپولیس قهرمان می‌شود؟ 

بله قطعاً. فقط یک شرط دارد که قهرمان نشود و آن‌هم غرور است. سابقاً به ما می‌گفتند غرور با مغرور شدن فرق دارد. آدم باید نسبت به قهرمانی و افتخاراتی که کسب می‌کند، مغرور باشد، اما نباید نسبت به آینده، غروری داشته باشد. پرسپولیسی‌ها نباید با شکم‌سیری بازی کنند؛ این موضوع برای هر تیمی سم است. غرور، یقه تیم را بگیرد، از جایی ضربه می‌خورند که فکرش را هم نمی‌کنند. به قول معروف، نباید در باد غفلت بخوابند. لیگ تا آخرین دقیقه، ادامه دارد. پرسپولیس باید مثل بارسلونا بازی کند؛ این تیم هم می‌دانست از چند هفته قبل قهرمان است، اما هنوز با انگیزه بازی می‌کند. 

 

پرسپولیس نسبت به گذشته افت کرده؟ 

من چنین حسی دارم و این اتفاق به خاطر همان غرور است. بچه‌ها باید حرفه‌ای فکر کنند. چند بازیکن هم از خستگی و مصدومیت‌های قدیمی، افت کرده‌اند و از طرف دیگر، فکر می‌کنم تعویض برخی بازیکنان یا چیدن ترکیب در بعضی بازی‌ها اشتباه بود و این خطرناک است. 

 

نظرت در مورد برانکو چیست؟ او بماند بهتر است یا برود؟ 

ما نباید در مورد برانکو حرف بزنیم. او آدم حرفه‌ای است و حالا دیگر حق انتخاب دارد، چون خدمات ارزنده‌ای به پرسپولیس داشته و اگر دوستش داریم، باید دستش را باز بگذاریم. یک روز، پپ گواردیولا گفت دیگر چیزی در چنته ندارم که به بارسا هدیه بدهم و از این تیم رفت. همه چیز به تفکر شخص برانکو برمی‌گردد. من شخصاً فکر می‌کنم باید تحت هر شرایطی، برانکو را حفظ کنند، چون در ۴ سال گذشته، هواداران پرسپولیس نفس راحتی کشیدند. 

 

البته هواداران هم می‌گویند برانکو باید بماند.

در ایران، هواداران هستند که تکلیف پرسپولیس و استقلال را روشن می‌کنند. شفر را دو هفته قبل و بعد از بازی با سپاهان روی هوا می‌انداختند و بعد از دو باخت، علیه اش شعار دادند و اخراجش کردند. اینجا، حرف اول و آخر را هوادار می‌زند و همه می‌دانیم طرفداران پرسپولیس حتی نمی‌توانند دوران پس از جدایی برانکو را تصور کنند. مطمئناً سقف کار برانکو این نیست که فقط تا فینال آسیا برسد و ۴ سال تیم را صدرنشین نگه دارد.

 

به نظرت چرا هواداران سایر باشگاه‌ها از پرسپولیس با ادبیاتی عجیب، انتقاد می‌کنند؟ 

آری هان در روز‌های آخری که پرسپولیس بود، یک بار این جمله را گفت که ایرانی‌ها مردمان بسیار خوب، اما حسودی هستند! دلیل انتقادات هم، حسادت است. باید قبول کنیم همه ما ایرانی‌ها، آدم‌های حسودی هستیم. حدود ۱۰ سال، پرسپولیس نتیجه نگرفت و نگذاشتند نتیجه بگیرد، هیچ‌کس صدایش درنیامد، اما همین ۳، ۴ سال که انصافاً با شایستگی فوتبال بازی می‌کند، می‌گویند پرسپولیس تیم حکومتی است! خیال تان را راحت کنم، بعد از حسین عبده، پرسپولیس حکومتی شد و البته تمام تیم‌های ایران حکومتی هستند. حتی یک تیم در لیگ برتر، دسته اول و دسته دوم نداریم که دولتی و حکومتی نباشند! 

 

و حرف پایانی؟ 

از آن مدافع سپاهان که به هواداران پرسپولیس گفته بود به اصفهان نیایند، چون خون به پا می‌شود، می‌خواهم برای بازی جام حذفی، پیشکسوتان پرسپولیس را به شهرشان دعوت کند. ما حاضریم تا محله‌شان هم برویم!

 

روزنامه خبرورزشی

 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------