تبریزی: شفر می توانست کاری کند از نیمکت نشینی ناراحت نباشماخبار,اخبار ورزشی,مرتضی تبریزی

مهاجم استقلال می گوید فصل قبل اعتماد سرمربی تیم را نداشت اما تلاش می کند فصل بعد شرایط بهتری را تجربه کند.

مرتضی تبریزی فصل قبل با اصرار شفر به استقلال آمد، در همان بازی اول خود برابر تراکتورسازی هم موفق شد گل بزند اما کم کم از ترکیب اصلی دور شد در اواخر حضور سرمربی آلمانی آبی ها خیلی کم فرصت بازی کردن پیدا می کرد. اما از زمانی که فرهاد مجیدی به عنوان سرمربی استقلال انتخاب شد شرایط برای او به کلی تغییر کرد و توانست در 5 بازی 3 گل بزند.

 

تبریزی در گفت و گو با ورزش سه صحبت های جذابی در مورد فصلی که بر او گذشت انجام داد که در ادامه آن را می خوانید:


تو یکی از مهمترین خریدهای فصل گذشته استقلال بودی ولی در این تیم زیاد به تو اعتماد نشد. در این باره صحبت می کنی؟

بله، من با کلی انگیزه به استقلال آمدم ولی اعتماد کافی را نداشتم. حرف زیاد داشتم ولی چون آقای شفر رفتند دیگر فایده ندارد، مسائل زیاد است ولی ترجیح می دهم دیگر به گذشته برنگردم.

 

تو زمانی در استقلال بازی می کردی که شرایط تیم زیاد خوب نبود.

بله من اوایل که آمدم شرایط تیم خوب نبود. یادتان باشد در آن زمان هیچ بازیکنی خوب نبود. در ابتدای حضورم سخت بود بتوانم جایم را در تیم بزرگی مثل استقلال پیدا کنم، تیم خوب نتیجه نگرفت و شرایط من مثل بقیه خوب نبود. شرایط تیم که خوب شد من محو شدم و دیگر بازی به من نمی رسید. در آن زمان می گفتند بازی بعدی فیکس هستی یا دقیقه فلان وارد زمین می شوی ولی وقتی بازی شروع می شد 90 دقیقه پشت دروازه گرم می کردم. نمی خواهم زیاد صحبت کنم چون ممکن است برای تیم حاشیه درست شود.

 

تو بازیکنی بودی که خود شفر روی جذبت اصرار داشت، از این که بازی نمی کردی ناراحت نبودی؟
چرا، یکی از دلایلی که فشار را روی من زیاد کرده بود همین بود. من در طول سال هایی که بازی می کردم زیاد طعم نیمکت نشینی را نچشیده بودم. در نیم فصل دوم جلوی پیکان گل زدم، در بازی با تراکتورسازی سوار بازی بودیم ولی باختیم و بعد از آن بازی دوباره محو شدم. بازی با پارس جم را نیمکت نشین بودم و بازی  بعد برابر ذوب آهن بود، دوست داشتم برابر تیم سابقم فیکس باشم. هر بازی   5 دقیقه، 10 دقیقه بازی می کردم و این برای اینکه بتوانم توانایی هایم را نشان بدهم کافی نبود.  در لیگ قهرمانان آسیا بازی نکردم و کاملا از ترکیب اصلی محو بودم. دو بازی هم که در این بازی ها به میدان رفتم  در دوران آقای مجیدی بود.


در آن زمان به فکرت رسید که از استقلال جدا شوی؟
من همیشه رقابت را دوست داشتم و دوست نداشتم زود جا بزنم. دوست داشتم نشان بدهم فوتبالیست قوی ای هستم ولی شرایط جوری بود که نمی شد. هرچقدر هم می خواستم خودم را قوی نشان بدهم به یکباره اتفاق هایی می افتد مثل اینکه آب سرد رویم ریخته اند و انگیزه ام را از دست می دادم.


زمانی که فرهاد مجیدی سرمربی شد شرایطت به کلی تغییر کرد. در این باره توضیح می دهی؟

آقا فرهاد همیشه به من لطف داشت. از زمانی که به کادرفنی استقلال آمد اعتماد به نفس می داد، می گفت مرتضی شوت بزن، ضربه بزن و از چیزی نترس. قبل از بازی با استقلال خوزستان گفت راحت بازی کن و هر اتفاقی بیفتد من تعویضت نمی کنم. یک حرف ساده من را از نظر روحی زیر و رو کرد. یک حرف ساده خیلی فرقش است با حرف هایی که قدیم به من می زدند  و خدا را شکر توانستم جواب اعتماد ایشان را بدهم.


امروز خبری منتشر شده است که باشگاه می خواهد تو را به فروش برساند. این مساله را تایید می کنی؟
نمی دانم این حرف ها از کجا در می آید. شاید چون زیاد اهل مصاحبه نیستم یک حرف هایی می زنند که صحت ندارد. اصلا همچین مساله ای نبوده است و من چند بار در این مدت به باشگاه رفتم به من می گفتند با قدرت به کارت ادامه بده و حرفی از فروش من نبود. می دانم  دلیل مطرح شدن این صحبت ها از کجاست.

 

پس فصل بعد هم در استقلال می مانی. درست است؟

بله استقلال تیم بزرگی است. کل دنیا استقلال را می شناسند هرمربی می خواهد به این تیم بیاید، از حضور پرشور هواداران ما متعجب می شود. یکی سال دیگر قرارداد دارم و تلاش می کنم بهتر از پارسال باشم. امیدوارم شرایط خوبی را در کنار هواداران تجربه کنیم.

 

به عنوان سوال آخر. آیا از شفر ناراحت هستی؟

بله ناراحت هستم. آقای شفر حداقل می توانست رفتارش با ما بهتر باشد. حداقل طوری رفتار می کرد که ما می توانستیم نیمکت نشینی را تحمل کنیم ولی این اتفاق نیفتاد.

 


مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------