سلطانی‌فر: از ویلموتس انتظار داریم، تیم ملی هم نتیجه بگیرد و هم محبوب باشداخبار,اخبار ورزشی,سلطانی‌فر و ویلموتس
مسعود سلطانی‌فر، وزیر ورزش و جوانان گفت: از سرمربی تیم ملی فوتبال انتظار داریم همان‌طور که به عنوان استراتژی خود مطرح کرده است تیم ملی فوتبال ایران هم نتایج خوبی به دست آورد و هم با هجومی بازی کردن تیم محبوبی باشد.

به گزارش تسنیم به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مسعود سلطانی‌فر در نشست صمیمانه با کادر فنی تیم ملی فوتبال ایران که بعدازظهر امروز برگزار شد، انتخاب ویلموتس را مثبت ارزیابی کرد و افزود: انتخاب ویلموتس در یک فرآیند کارشناسی با مشاوره‌های فراوان صورت گرفت و با توجه به بررسی‌های مختلف با توجه به نتایجی که این سرمربی در گذشته  کسب کرده و از کارنامه خوبی برخوردار است، می‌تواند برای تیم ملی  ایران هم مؤثر واقع شود.

 

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به موفقیت‌های تیم ملی فوتبال ایران طی سال‌های گذشته، تصریح کرد: تیم ملی فوتبال ایران در فاصله دو هفته به پایان مرحله مقدماتی جام جهانی صعود مقتدرانه‌ای به جام جهانی 2018 روسیه داشت و در جام جهانی هم با وجود آنکه به اصطلاح کارشناسان در گروه مرگ با قهرمان آفریقا، اروپا و جهان همگروه بودیم، چهار امتیاز به دست آورد و بهترین نتایج تیم ملی ایران در پنج دوره حضورش در جام جهانی رقم خورد، اما علی‌رغم نتایج بسیار خوب و دستاوردهایی که به ارمغان آمد، تیم ملی فوتبال کشورمان منتقدانی از جهت روش بازی داشت، اما تفکرات سرمربی جدید تیم ملی با استقبال مردم مواجه شده است و از آقای ویلموتس انتظار داریم همان‌طور که به عنوان استراتژی خود مطرح کرده است، هم تیم ملی نتیجه خوبی بگیرد هم هجومی بازی کند.

 

سلطانی‌فر به تحریم‌های ظالمانه و ناعادلانه آمریکا علیه مردم ایران اشاره کرد و توضیح داد: در شرایطی که تحریم‌های آمریکا واقعاً ناعادلانه و کمرشکن است، یکی از ابزارهایی که موجب نشاط مردم می‌شود، پیروزی‌های تیم‌های ورزشی است که خوشبختانه طی یک سال و نیم اخیر با تلاش ورزشکاران و تمام مدیران ورزشی موفقیت‌های ایران  در رشته‌های مختلف در رویدادهای بین‌المللی روز به روز بیشتر می‌شود.

 

وزیر ورزش و جوانان به موفقیت‌های ورزش ایران در عرصه جهانی طی یک سال و نیم اخیر در رشته‌های مختلف فوتبال، والیبال،کاراته، تکواندو، هاکی، شطرنج، شمشیربازی اشاره کرد و افتخارات ورزش ایران را موجب خوشحالی و نشاط مردم ارزیابی کرد و گفت: موفقیت‌های فوتبالی ما در سطح آسیا و جهان ارزش ویژه‌ای در بین مردم دارد، چرا که رشته فوتبال نه در ایران بلکه در همه جای دنیا مخاطبان فراوانی دارد.

 

وی ادامه داد: من انتظار دارم ویلموتس با همان تجربه خوبی که از آن برخوردار است کارش را به نحوی دنبال کند که  مستقل از هر فشاری خودش تصمیم‌گیری کند و هماهنگی‌ها  و تعامل با رسانه‌ها هم بر عهده سرپرست و رئیس فدراسیون فوتبال بگذارد.

 

سلطانی‌فر استعدادهای فوتبالی ایران را مورد توجه قرار داد و گفت: ما برنامه مدونی برای توسعه فوتبال داریم به طوری که احداث یک هزار زمین چمن مصنوعی را از دو سال پیش در کشور آغاز کردیم و تا به حال نزدیک به 300 زمین حتی در دورترین نقاط ایران نیز احداث کردیم و تا پایان فعالیت این دولت احداث زمین فوتبال چمن مصنوعی ادامه خواهد داشت. حتماً تا چند سال آینده با یک لشگر از استعدادهای ناب فوتبالی مواجه خواهیم شد که با توجه به امکاناتی که به وجود آمده است تا پیش از این امکان ظهور و بروز توانمندی‌های آنها وجود نداشت.

 

وزیر ورزش و جوانان برگزاری المپیاد استعدادهای برتر ورزش ایران را  به عنوان یکی از برنامه‌های مؤثر در پرورش نخبگان ورزش ایران نام برد و افزود: این المپیاد در سطح پایه با شرکت 400 هزار نفر شروع می‌شود و برگزاری مرحله نهایی به رقابت 30 هزار نفر منجر خواهد شد و در این فرایند استعدادهای برتر در رشته‌های مختلف ورزشی شناسایی شده و مورد نظارت و پشتیبانی واقع خواهند شد.

 

سلطانی‌فر اهمیت ارتقای دانش مربیان ورزش ایران را مورد تأکید قرار داد و گفت: باید در تمام رشته‌ها به فوریت سطح دانش مربیان داخلی را بالا ببریم  و برای تحقق این مهم از مدرسان تراز اول استفاده خواهیم کرد تا بتوانیم مربیان داخلی بیشتری را تربیت کنیم.

 

وی با ابراز خرسندی از برگزاری نشست سرمربی تیم ملی فوتبال با مربیان لیگ برتری از ویلموتس به دلیل  نظارت بر تیم‌های  ملی پایه  به عنوان یکی از نقاط مثبت کارنامه این سرمربی نام برد و ابراز امیدواری کرد حضور ویلموتس در ایران با نتایج و دستاوردهای خوبی همراه شود. او همچنین تأکید کرد حمایت وزارت ورزش و جوانان از برنامه‌های فدراسیون فوتبال به  منظور حضور قدرتمندانه در رقابت‌های مهم پیش رو با قدرت ادامه خواهد یافت.

 

ویلموتس: دوست دارم تیم ملی مورد احترام مردم قرار بگیرد

مارک ویلموتس در نشست امروز خود با وزیر ورزش و جوانان گفت:   از اینکه همه دور هم جمع شدیم بسیار خوشحالم و این مهم ما را قویتر می کند. خوشحالم که یک تیم ملی خوب در اختیار داریم و دوست دارم تیم ملی با بازی خوب و هجومی و پیامد آن گلزنی مورد احترام مردم قرار گیرد.

 

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران ادامه داد: ما می خواهیم بازی خود را به حریفان تحمیل کنیم نه اینکه اسیر بازی حریف شویم. نگرش من هم علاوه بر کوتاه مدت در بلند مدت هم هست  و در این راستا فرصت کافی با برنامه ریزی در اختیار جوانان هم قرار خواهد گرفت و تیم های باشگاهی و لژیونرها را هم در این فرایند زیر نظر خواهم داشت.

 

ویلموتس ضمن تمجید از توجه وزیر ورزش و جوانان به تیم ملی فوتبال ایران، ابراز امیدواری کرد که  با عملکرد خوب در کوتاه مدت فوتبال  ملی ایران را برای بلند مدت آماده کند.

 

 

تاج: حمایت سلطانی‌فر از فوتبال بی نظیر بوده است/ ویلموتس تیم ملی را محبوب‌تر کرد

رییس فدراسیون فوتبال ایران در دیدار با وزیر ورزش و جوانان بعد از تشریح برنامه های پیش روی تیم ملی با بیان اینکه کادر فنی تیم ملی فوتبال ایران و در راس آن ویلموتس با جدیت به کار خود ادامه می دهند اظهار داشت: ویلموتس تیم ملی فوتبال ایران را به دلیل ارایه بازی هجومی بین مردم محبوب کرده و از همه مهمتر سلطانی فر حمایت های بی دریغی را از تیم ملی فوتبال ایران داشته بطوریکه با قاطعیت می گویم اگر حمایت های وزیر نبود قطعا موفقیت ایران در راهیابی مقتدرانه به جام جهانی 2018 و نتایج خوب در روسیه امکانپذیر نبود.

 

مهدی تاج رییس فدراسیون فوتبال ایران در نشست  سلطانی فر با کادرفنی تیم ملی فوتبال ایران از روند فعالیت ویلموتس در راس تیم ملی فوتبال ایران ابراز رضایت کرد و اظهار داشت: ترکیب کادر فنی تیم ملی فوتبال ایران با هدایت ویلموتس با وجود اینکه در پرداخت ها دچار مشکل بودیم بسیار با جدیت پیگیری می شود و خوشبختانه بدون تنش با سرمربیان تیم های لیگ برتری به کار خود ادامه می دهد و تیم ملی هم با ارائه بازی های هجومی رضایت مردم و کارشناسان را بوجود اورده است.

 

تاج گفت: بازی تیم ملی فوتبال ایران خیلی هجومی و عامه پسند شده و ویلموتس تیم ملی را بین مردم محبوب کرده است و از همه مهمتر حاشیه و درگیری هم در تیم ملی وجود ندارد که این موارد دستاورد بسیار خوبی است.

 

رییس فدراسیون فوتبال گفت: مدتهاست که در عرصه ورزش ایران فعالیت دارم و بدون شک حمایت سلطانی فر از تیم ملی فوتبال ایران را بسیار مثبت وبی نظیر ارزیابی می کنم و با قاطعیت می گویم اگر حمایت های سلطانی فر نبود موفقیت های اخیر تیم ملی در راهیابی مقتدرانه به جام جهانی و کسب نتایج خوب در روسیه محقق نمی شد و از ایشان می خواهم همچنان این حمایت را از تیم ملی ادامه دهند.

 

وحید هاشمیان: تلاش ما شاد کردن دل مردم است/ ویلموتس واقعا مربی بزرگ و با تجربه‌ای است

وحید هاشمیان دستیار ویلموتس در نشست صمیمانه دکتر سلطانی‌فر با کادر فنی تیم ملی فوتبال ایران گفت: توجه دکتر سلطانی‌فر به تیم ملی فوتبال ایران و نتایج این تیم و حمایت‌های خوب ایشان واقعا قابل تقدیر است، از طرفی اطلاعات فوتبالی وزیر ورزش و جوانان و اشراف و تسلط به این رشته جالب توجه و بسیار ارزنده است بنابراین تیم ملی فوتبال ایران هم تلاش می‌کند در این شرایط سخت اقتصادی که از طرف آمریکا با بی عدالتی به مردم تحمیل شده، بتواند با نتایج خوب دل مردم را شاد کند.

 

وحید هاشمیان از حضورش در کادر فنی تیم ملی فوتبال ایران ابراز خرسندی کرد و اظهار داشت: ویلموتس واقعا مربی بزرگ و با تجربه است که علاوه بر شاخصه‌های فنی از اخلاق خوبی نیز برخوردار است و خوشحالم که در این شرایط به کشورم خدمت می‌کنم.

 

 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------