کارشناسی داوری دیدار پرسپولیس و سپاهان/ مظفری: داور پنالتی پرسپولیس را ندیداخبار,اخبار ورزشی,دیدار پرسپولیس و سپاهان
کارشناس داوری فوتبال گفت: پنالتی دقیقه 92 پرسپولیس در بازی با سپاهان گرفته نشد.

نوید مظفری در گفت و گو با فارس در مورد نحوه قضاوت وحید کاظمی در بازی پرسپولیس و سپاهان گفت:  وقتی بازیکنان مدام به داور اعتراض می کنند کار داور سخت می شود حتی اگر یک بازی ساده و بدون حساسیت باشد چه برسد به بازی پرسپولیس و سپاهان که حساسیت های زیادی دارد و بازیکنان هم مدام اعتراض می کردند. باید این فرهنگ اشتباه از سوی بازیکنان ازبین برود. نیمه اول بازی با اعتراض بازیکنان برای داور خیلی سخت شد و داور هم قضاوت متوسطی داشت.

 

وی افزود: مهم ترین اتفاق داوری مسابقه در دقیقه 92 رخ داد زیرا مدافع سپاهان روی مهدی ترابی مرتکب خطای پنالتی شد که داور این ضربه پشت پا به بازیکن پرسپولیس را ندید.

 

مظفری در مورد یازده کارت زردی که در این بازی داده شد گفت: وقتی بازیکنان مدام اعتراض می کنند در نقطه ای بازی از دست داور در می رود. شاید در لحظه ای که امیری با حالتی خشمگین به سمت داور آمد  یا شاید در صحنه ای که کارت زرد به نورافکن نداد. شاید اگر محسن ترکی داور بازی بود در نیمه اول کارت زرد دوم را به بازیکنی نشان می داد و با اخراج یک بازیکن کنترل بازی را در دست می گرفت. این تفاوت داورهاست.

 

همچنین حیدر سلیمانی کارشناسی داوری فوتبال در گفت‌وگو با ایسنا، درباره عملکرد داور بازی پرسپولیس و سپاهان در هفته پنجم رقابت‌های لیگ برتر گفت:‌ عملکرد داوری  کاظمی بد نبود. او باید در داوری خود دقت کند که رفتارهای بازیکنان روی تصمیم‌های تاثیر نگذارد. در چند صحنه دیدیم که داور عصبانی شد و این عصبانیت موجب می‌شود که اشتباهات زیاد شود.

 

او ادامه داد: در دقیقه ۳۳، تکل مهدی کیانی روی بازیکن پرسپولیس تنها کارت زرد داشت. چون او با زانو روی بازیکن پرسپولیس آمده بود و اگر با استوک تکل می‌کرد باید کارت قرمز می‌گرفت.

 

سلیمانی افزود:‌ در دقایق پایانی بازی، کنار خط طولی وحید امیری خطایی روی بازیکن سپاهان می‌کند که مستحق دریافت کارت زرد بود. من اعتقادی به  کارت زرد اول امیری نداشتم اما او باید در این صحنه کارت می‌گرفت.

 

این کارشناس داوری در پایان گفت:‌ کاظمی قضاوت خوبی در این بازی داشت و اگر بتواند خشم خود را کنترل کند، می‌تواند کیفیت بسیار بهتری از خودش ارائه دهد.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------