آخرین اخبار ورزشی


اخبار,اخبار ورزشی,مصدومیت داریوش شجاعیان

بدشانسی بی پایان هافبک استقلال؛ شجاعیان دوباره رباط داد؟

عکاس هایی که کنار زمین شاهد سر خوردن داریوش شجاعیان روی توپ بودند، وی را بعد از خروج از زمین تعقیب کردند، زمانی که او با…


کمالوند: داستان‌ها و حرف‌های منصوریان به درد تئاتر شهر می‌خورد!/ منصوریان: امیدوارم فصل آینده از حضور در جم بیشتر لذت ببریماخبار,اخبار ورزشی,فراز کمالوند
فراز کمالوند، سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی جم عملکرد شاگردان جوانش در دیدار مقابل ذوب‌آهن را ستود و از برخی اتفاقات این بازی به شدت گلایه کرد.

به گزارش تسنیم، فراز کمالوند پس از شکست 2 بر یک تیم فوتبال پارس جنوبی جم مقابل ذوب‌آهن اصفهان در مرحله یک شانزدهم نهایی جام حذفی اظهار داشت: بچه‌هایی که امروز بازی کردند، بالاتر از حد انتظار نشان دادند، به خصوص بازیکنان جوان ما مانند متین کریم‌زاده که قطعاً می‌توانند در آینده به ما کمک کنند.

 

وی در ادامه افزود: دیدار مقابل ذوب‌آهن فرصت خوبی برای ما بود و امروز به هشت یا 9 نفر از بازیکنان اصلی خود استراحت داده بودیم. شاید تصور اولیه این بود که با استفاده از بچه‌های دوم تیم مقابل ذوب‌آهن شکست بدی را متحمل می‌شویم، اما پا به پای تیم ذوب‌آهن و حتی در دقایقی بهتر از این تیم بازی کردیم. این موضوع نویددهنده این است که اگر روزی بازیکنان اصلی خود را در اختیار نداشته باشیم، از پشتوانه خوبی برخوردار باشیم.

 

سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی خاطر نشان کرد: به هر صورت بازیکنان جوان ممکن است اشتباه کنمد و به متین نیز در رختکن گفتم، پنالتی که داد مهم نیست و هر بازیکنی ممکن است مرتکب اشتباه شود. برای رشد بازیکنان جوان باید تاوان داد و امروز بهترین فرصت و میدان خوبی بود که بچه‌ها محک بخورند. در خط دفاع به غیر از فریبرز گرامی تمام بازیکنان خود را تغییر دادیم و در خط حمله نیز کل بازیکنان خود را تغییر دادیم و در خط هافبک از نیما انتظاری استفاده کردیم. از تمام بازیکنانم به غیر از احسان تأییدی راضی هستم و احساس می‌کنم توان او در همین حد است. به این بازیکن در پایان بازی گفتم با این وضعیت به درد تیم ما نمی‌خورد.

 

کمالوند همچنین تأکید کرد: در جلسه بعدی تمرین تأییدی نمی‌تواند با ما تمرین کند و باید با بازیکنان اضافه تمرین کند، چون عملاً با حضور او ما 10 نفره شدیم و علی‌رغم اینکه خیلی برنامه‌ریزی کرده بودیم از حرکات او به گل برسیم این‌گونه نشد. یکسری چیزها باید در ذات و وجود بازیکن باشد و  باید تیم و نتیجه برای او مهم باشد. حامد پاکدل تا دقیقه 120 استارت می‌زد، اما تأییدی در 15 دقیقه حضور خود مانند رستم ایستاده بود و قاعدتاً دیگر جایی در ترکیب تیم ما نخواهد داشت. 

 

وی درباره درگیری‌اش با علیرضا منصوریان و هُل دادنش توسط سرمربی تیم ذوب‌آهن گفت: این چیزها در فوتبال طبیعی است. اعتقاد من این است که برنده شدن خوب است، اما نه به هر قیمتی. گلر این تیم زمین خورده بود، اما آنها در حال تبدیل توپ به گل بودند. فکر می‌کنم این صحنه زشت‌ترین صحنه فوتبال ایران باشد و نام بگیرد. دروازه‌بان این تیم زمین افتاده و بازیکن ما بالای سر او ایستاده بود، اما بازیکن ذوب‌آهن از وسط زمین به دنبال انداختن توپ پشت سر بازیکن ما بود! اصلا بردید، اما به چه قیمتی؟! آیا می‌خواهید قهرمان جام جهانی شوید؟ اگر جام حذفی برای ما مهم بود با تیم کامل خود در مسابقه حاضر می‌شدیم.

 

کمالوند خاطر نشان کرد: این کارها زشت است و درست نیست و هر کسی می‌خواهد در هر لباسی مرتکب آن شود زشت است. ما معلم هستیم و باید آموزش خوب به بازیکنان خود بدهیم. این جور فوتبال بازی کردن پشیزی ارزش ندارد. برد و باخت همه جا هست، اما برد باید جوانمردانه کسب شود. در سه صحنه این کار را تکرار کردند، اما بازیکنان ما در اوج حمله می‌دیدند بازیکنان آنها زمین خورده است توپ را به بیرون می‌زدند. این باعث می‌شود ما فکر دیگری بکنیم و تیم‌های دیگر نیز از حالا بدانند ذوب‌اهن این کار را انجام می‌دهد و برای آنها مهم نیست بازیکن حریف به زمین افتاده باشد و بازی را ادامه می‌دهند.

 

سرمربی پارس جنوبی افزود: این مسائل از جوانمردی به دور است. بازیکن ما زمین نخورده بود و دروازه‌بان آنها مصدوم و بازیکنان ما ایستاده بودند و آنها در حال گل کردن توپ بودند! حالا بردید. آیا جام ژول‌ریمه را به شما دادند؟ چه اتفاقی افتاد! بگو و مگوی من و با منصوریان هم سر همین مسئله بود.

 

وی در پاسخ به این سؤال که منصوریان گفتهه است به بازی جوانمردانه اهمیت می‌دهد و اگر توپ گل شده بود حتماً به خودمان گل می‌زدیم، گفت: این داستان‌ها و حرف‌های منصوریان به درد تئاتر شهر می‌خورد.

 

کمالوند در پاسخ به این سؤال که تایید اخراج شده است، گفت: از لحاظ فنی او به درد ما نمی‌خورد. در رختکن به تأییدی گفتم با این وضعیت به درد ما نمی‌خورد و او را کنار گذاشتم. بازیکن باید در داخل زمین بدود و نه اینکه در این هوای گرم ما و مردم حرص و جوش بخوریم و او مانند رستم بایستد. در رختکن به او گفتم برود با تیم امید تمرین کند تا در نیم‌فصل او را جابه‌جا کنیم و دیگر در تیم ما جایی ندارد.

 

وی درباره استفاده از بازیکنان جوان در دیدارهای آینده خاطر نشان کرد: حتماً استفاده خواهیم کرد. این دیدار محک خوب برای ما بود و احمد بهاروندی و متین کریم‌زاده که زیر 23 سال هستند نشان دادند بازیکنان خوبی هستند. در دیدار با تراکتور با توجه به اینکه 120 دقیقه بازی کردند استراحت خواهند کرد، اما در دیدارهای آینده به کادر ما اضافه خواهند شد.

 

سرمربی تیم پارس جنوبی درباره استفاده از بازیکنان بومی گفت: متین بازیکن بومی است. بازیکنان بومی را باید به موقع استفاده کرد. الان متین یک اشتباه کرد و بازی را باختیم و جوان باید بداند بازی در لیگ برتر سخت است. در لیگ برتر یک اشتباه منجر به باخت می‌شود و قطعاً با تثبیت شدن وضعیت‌مان حتماً از بازیکنان بومی و جوان استفاده می‌کنیم.

 

منصوریان: امیدوارم فصل آینده از حضور در جم بیشتر لذت ببریم

علیرضا منصوریان سرمربی تیم ذوب آهن در پایان دیدار مقابل پارس جنوبی اظهار داشت: میزبانی خوبی بود. امیدواریم فصل آینده آمدیم جم این شهر هتل داشته باشد تا از بودن در جم لذت ببریم. ترجیح من این بود بازی به 120 دقیقه نرسد و در 90 دقیقه بتوانیم پیروز میدان شویم. بازی بعدی ما دربی اصفهان است. به همین دلیل در این بازی به پنج بازیکن استراحت دادم.

 

سرمربی تیم ذوب آهن در ادامه صحبت‌های خود خاطرنشان کرد:‌ حضور پهلوان بعد از مدت‌ها در ترکیب تیم عالی بود از عملکرد او راضی هستم بازی در مجموع بازی با کیفیتی بود. تیم پارس جنوبی با توجه به اینکه با تیم دوم خود بازی می‌کرد بازی فوق‌العاده دقیقی انجام داد. خوشحالیم که توانستیم این مسابقه را ببریم و در جام حذفی ماندیم.

 

وی در ادامه افزود: جم جای دورافتاده‌ای داشت. این تیم برای سومین سال است که در لیگ برتر حضور دارد و هنوز تیم آسانسوری نشده است. لیاقت مردم این شهر بیشتر از این است و امیدواریم که تیم موفقی باشد.

 

منصوریان در پاسخ به این سؤال که شما یک وسیله قرمزرنگ به بازیکنان دادید آن وسیله چه بود، گفت: چیزی دست من نبود فقط یک ساعت بود که به پزشک تیم دادم. 

 

وی در واکنش به این سؤال که درگیری شما و فراز کمالوند چه بود، گفت: من به بازی جوانمردانه اعتقاد دارم این چیزها در فوتبال طبیعی است. شاید نخواستیم که سواستفاده شود و وقت تلف شود برای فراز کمالوند سؤال پیش آمده بود به طور کلی این نوع بازی را قبول ندارم و به بازیکنان تیم گفتم رعایت کنند و اگر در طول بازی یک بازیکن زمین خورد توپ را به بیرون بزنند. ما اهل این کارها نیستیم و این حرف‌ها پیش نمی‌آید.

 

سرمربی تیم ذوب آهن در واکنش به صحبت‌های کمالوند مبنی براینکه با تیم دوم و جوان بازی کرده است، گفت: به نظرم دراین بازی ایمان باصفا و بابک حاتمی بازیکنان استقلال و پرسپولیس امروز در ترکیب تیم پارس جنوبی بازی کردند و من به تیم دوم اعتقاد ندارم. به نظرم تیم پارس جنوبی در این بازی می‌خواست به انرژی تیمش مقابل تراکتور بیفزاید.

 

منصوریان در پاسخ به این سؤال که آیا با این برد به لیگ برتر برمی‌گردید یا خیر، گفت: بخشی از این ایراد دست خودمان است. حضور در جام حذفی بسیار برای ما مهم بود. بازی بعدی ما دربی اصفهان برابر سپاهان است. دوست ندارم که در این بازی زیاد به تیم ما فشار بیاید اما  خدا را شکر که با یک روحیه خوب مقابل سپاهان قرار می‌گیریم.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------