۲ برنز تکواندوکاران ایران در رقابت‌های نظامیان جهاناخبار,اخبار ورزشی,تکواندو نظامیان جهان
محمد حسن پلنگ‌افکن و محمد مهدی عمادی موفق شدند دو مدال برنز بازی‌های المپیک نظامیان جهان ۲۰۱۹ را به نام خود ثبت کنند.

به گزارش ایسنا، هفتمین دوره بازی‌های المپیک نظامیان جهان (سیزم) ۲۰۱۹ در بخش تکواندو با حضور ۲۴۴ هوگوپوش از ۴۷ کشور از روز گذشته (چهارشنبه - یکم آبان‌ماه) در "ووهان" چین آغاز شد و به مدت ۴ روز ادامه دارد.

 

امروز و در دومین روز این رقابت‌ها، مبارزات اوزان ۵۸- و ۶۸- کیلوگرم برگزار شد که محمد حسن پلنگ‌افکن و محمدمهدی عمادی نمایندگان تکواندوی ایران بودند که موفق به کسب مدال برنز شدند.

 

محمد حسن پلنگ‌افکن در وزن ۵۸- کیلوگرم در نخستین گام با نتیجه  ۲۸ بر ۲۱ نماینده قزاقستان را شکست داد، در ادامه به مصاف هوگوپوش تونس رفت و ۱۸ بر ۷ به برتری رسید، سپس نماینده مصر را ۲۲ بر ۱۰ شکست داد اما در مرحله نیمه نهایی نتیجه را برابر تکواندوکار چین ۲۸ بر ۱۱ واگذار کرد. محمدحسن برای کسب مدال برنز باید با نماینده کره جنوبی مبارزه می‌کرد که با نتیجه ۱۳ بر ۹  برابر وی به برتری رسید و بر سکوی سومی المپیک نظامیان ایستاد.

 

محمدمهدی عمادی در وزن ۶۸- کیلوگرم نیز در اولین دیدار با نتیجه ۳۹ بر ۵ برابر کویت به برتری رسید، سپس به مصاف نماینده تونس رفت و ۳۸ بر ۱۱ پیروز شد اما در مرحله یک چهارم به هوگوپوش برزیلی نتیجه را ۲۲ بر یک واگذار کرد. محمد مهدی با فینالیست شدن حریف برزیلی به جدول شانس مجدد راه پیدا کرد. وی در این مرحله برابر نماینده قزاقستان با نتیجه ۳۴ بر ۲۱ پیروز شد و در ادامه و برای کسب مدال برنز نیز هوگوپوش بلغارستان را ۲۰ بر ۹ شکست داد و به مدال برنز رسید.

 

روز گذشته نیز امیرمحمد بخشی موفق به کسب مدال برنز در این رویداد شده بود.

 

هدایت این تیم بر عهده محمدرضا زوار به عنوان سرمربی است.

 

رقابت‌های المپیک نظامیان جهان G۲ است و به نفرات اول تا سوم به ترتیب ۲۰، ۱۲ و ۷.۲۰ امتیاز در راستای افزایش رنکینگ المپیکی تعلق می‌گیرد.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------