سقف قرارداد استقلالی‌ها تعیین شد: ۲ میلیارد تومان ناقابل!/ تسویه حساب با پادوانی تا ۱۰ روز آیندهاخبار,اخبار ورزشی,تیم استقلال
اگرچه فصل جاری هنوز به اتمام نرسیده و به نوعی بلاتکلیف است، ولی مدیران باشگاه استقلال همچون اغلب باشگاه‌های لیگ برتری از همین حالا به دنبال فراهم کردن شرایطی جهت حضور قدرتمندانه در فصل آینده مسابقات هستند.

به گزارش خبرورزشی، کاملاً بدیهی است که باید از هم‌اکنون سیاست‌گذاری‌های نقل و انتقالاتی را به طور شفاف تدوین کرد و از حریفان عقب نیفتاد در غیر این صورت همه چیز به سود رقبا تغییر خواهد کرد. تدارکات برای فصل بعد از مدت‌ها قبل در باشگاه استقلال آغاز شده و حالا کم‌کم وارد مراحل حساس خود شده است. طبق برنامه از قبل تدوین شده بازیکنان به صورت محرمانه و چراغ خاموش در ساختمان باشگاه حاضر می‌شوند تا اقدامات لازم جهت تمدید قرارداد صورت بگیرد البته کاملاً بدیهی است فقط با نفراتی مذاکره خواهد شد که فرهاد مجیدی تمایل برای تمدید قراردادهایشان داشته باشد.

 

طبقه‌بندی بازیکنان

شکل کار در استقلال بر این پایه استوار شده که به موازات مذاکره با چهره‌های شاخص تیم‌های دیگر، گفتگو با مهره‌های کلیدی کنونی استقلال برای تمدید قرارداد نیز جلو برود. قرار است بازیکنان فعلی طبقه‌بندی شده و عملاً در سه دسته قرار بگیرند؛ دسته‌هایی که رقم قرارداد مد نظر باشگاه برای تمدید آن‌ها کاملاً متفاوت خواهد بود. اقدامی که در فوتبال روز جهان مرسوم است و در فوتبال خودمان نیز به نوعی چند سالی است که انجام می‌شود. مهره‌های فوق العاده تأثیرگذار و ملی‌پوش در دسته اول قرار می‌گیرند، نفراتی که تعدادشان قاعدتاً کمتر از دو گروه دیگر است.

 

بخش اعظمی از بازیکنان استقلال نیز در دسته دوم طبقه‌بندی می‌شوند که میزان دریافتی آن‌ها کمتر از گروه اول خواهد بود. دسته سومی هم وجود دارد که شامل بازیکنان جوان و کم‌تجربه می‌شود. البته به احتمال زیاد نفرات تیم‌های پایه استقلال در این طبقه‌بندی‌ها قرار نخواهند داشت.

 

تصمیم‌گیری با نظر سرمربی

مواردی که برشمردیم و سایر سیاست‌های نقل و انتقالاتی استقلال به هیچ عنوان دخالت در کار فرهاد مجیدی تلقی نشده و تمام عوامل اجرایی باشگاه تأکید دارند پیرامون جذب نفرات جدید، تمدید قرارداد بازیکنان کنونی و خداحافظی کردن با بعضی مهره‌ها، سرمربی تیم به عنوان مرد شماره یک امور فنی حرف نهایی را خواهد زد و کسی بدون هماهنگی با او کاری خارج از برنامه انجام نخواهد داد. چند روز قبل نیز احمد سعادتمند صراحتاً اعلام کرد منتظر ارائه فهرست از طرف فرهاد مجیدی است تا فعالیت‌های نقل و انتقالاتی را به صورت جدی‌تری آغاز کند.

 

سقف قرارداد

اما مهم‌ترین نکته‌ای که در رابطه با قرارداد‌های فصل آینده استقلال به گوش می‌رسد، تعیین سقف برای پرداخت به بازیکنان است. با توجه به شرایط اقتصادی و احتمال کاهش درآمد‌ها به واسطه شیوع ویروس کرونا، کاملاً بدیهی است که تمام تیم‌های لیگ برتری (یا حداقل اغلب آنها) در رابطه با امور مالی دست به عصا راه بروند. از قرار معلوم، استقلال می‌خواهد شرایط را به گونه‌ای جلو ببرد که برای فصل آتی سقف پرداختی‌هایش به بازیکنان حداکثر ۲ میلیارد تومان باشد. قاعده‌ای که البته با توجه به سوابق لیگ برتر احتمال رعایت شدن آن اصلاً زیاد نیست و می‌توان تصور کرد که حداقل چند نفر از این قاعده بنابر دلایل مختلفی مستثنی شوند.

 

***

 

استقلال با پادوانی تسویه حساب می‌کند

با پیگیری‌های باشگاه استقلال در هفته‌های اخیر، سرانجام فیفا موافقت نهایی خود را با پرداخت مطالبات پادوانی از محل درآمدهای باشگاه استقلال اعلام کرد و براین اساس مبلغ مذکور برای این منظور از طریق فیفا تامین شد.

 

پادوانی که در اسفندماه سال ۹۷ و در جریان دیدار مقابل فولاد در اهواز از ناحیه سر و گردن به شدت آسیب دید و به طور کامل سلامتی خود را از دست داد، مدت‌ها پیگیر وصول مطالباتش از باشگاه استقلال بود.

 

با رایزنی‌های متعددی که در یک ماه گذشته از سوی باشگاه استقلال با فیفا صورت گرفت، مبلغ مورد نظر از حساب فیفا آزاد شد تا بعد از طی تشریفات اداری و بانکی به حسابی که پادوانی به باشگاه استقلال اعلام کرده است، منتقل شود.

 

در صورتی که اتفاق خاصی رخ ندهد، مطالبات پادوانی ظرف ۱۰ روز آینده به حساب وی واریز خواهد شد.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------