اسکوچیچ: خوشحالم تیمی مثل بحرین را شکست دادیم/ پاسخ سرمربی تیم ملی به خبرنگار جنجالی بحریناسکوچیچ،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی
سرمربی تیم ملی فوتبال گفت:خوشحالم که تیمی مثل بحرین را شکست دادیم و به بازیکنان تیمم تبریک بگویم.

به گزارش فارس، دراگان اسکوچیچ در نشست خبری بعد از دیدار ایران و بحرین در خصوص این مسابقه اظهار داشت: اول از همه به بازیکنانم تبریک می‌گویم و معتقدم استحقاق این برد را داشتیم. شرایط باید نوع دیگری می‌بود و میزبانی باید در کشور ایران انجام می‌شد و در آب و هوای خیلی سخت تر بازی کردیم.فشار زیادی روی تیم ما بود با توجه به نتایج دور رفت، به خصوص در این هوا کار ما خیلی سخت می‌شد.

 

وی افزود: هر اشتباهی در دفاع ممکن بود برای ما گران شود و داستان را برای تیم ما تمام کند.یک بار دیگر به بازیکنانم تبریک می‌گویم, ما گربه سیاهی که در بحرین داشتیم را بردیم. هیچوقت ایران نتوانسته بود در بحرین پیروز شود و به خاطر این برد مهم به بچه‌ها تبریک می‌گویم.تنها نکته منفی این بازی این بود که یکی از بهترین بازیکنان تیممان یعنی وحید امیری را از دست دادیم و احتمالا در بازی‌های آتی هم برای حضور وی مشکل خواهیم داشت.

 

سرمربی تیم ملی فوتبال ادامه داد: از همه چیز بیشتر خوشحالم که توانستیم تیمی مثل بحرین را شکست دادیم و این موضوع ارزش برد ما را بیشتر می‌کند.

 

خبرنگار بحرینی در حاشیه این نشست خبری خطاب به سرمربی تیم ملی گفت: گل اول ایران در شرایط مشکوک به آفساید به ثمر رسید و گلهایی که زدید بازیکن محور بود و تاکتیک خاصی از تیم ایران ندیدیم که اسکوچیچ پاسخ داد: ما سه گل در این دیدار به ثمر رساندیم و کیفیت خود را نشان دادیم.حتی اگر یک گل از آن کم کنیم، باز هم دو گل دیگر به ثمر رساندیم.

 

وی در خصوص اینکه آیا داوری این بازی مشکل نداشت، گفت:خیر. به هرحال نمایندگان داوری از AFC  هستند و ما آنچه که می خواستیم از لحاظ تاکتیکی اجرا کردیم.

 

سرمربی تیم ملی فوتبال در پاسخ به این سوال که تاکتیک تیم ملی ایران چه بود، گفت: تاکتیکی که انتخاب کردیم، نتیجه اش این بود که سه بر صفر این دیدار را برده و از این پیروزی احساس غرور می کنیم.

 

اسکوچیچ در پاسخ به این سوال که انتظار چنین بازی را داشتید؟گفت: قبلا هم گفته بودم که تیم بحرین قابل احترام است و ما تلاش خیلی زیادی کردیم که برای دیدار آماده شویم. نباید فراموش کنیم که تیم ملی ایران در رده بندی فیفا در جایگاه خوبی قرار دارد و تیم قابل احترامی است.

 

وی در پاسخ به این سوال که تفاوت بین نیمه اول و دوم بازی با بحرین چیست گفت: در نیمه اول در بازی سازی کمی مشکل داشتیم. در نیمه دوم سعی کردیم با آوردن سامان قدوس کنترل میانه زمین را نگه داریم چرا که سامان قدوس بازیکنی است که توپ را نگه می دارد و با مکثی که ایجاد می‌کند، بازی را آرام  و در بازیسازی به ما خیلی کمک کرد. در نیمه اول دفاع ها توپ‌های بی هدف و بلند می‌زدند که ما این را نمی خواستیم. در بازیسازی کمی مشکل داشتیم.

 

اسکوچیچ در خصوص برنامه‌های تیم ملی برای بازی برابر کامبوج گفت: از فردا تمرکزمان برای بازی مقابل تیم کامبوج خواهد بود. شما از کیفیت بازی با هنگ کنگ و تفاوت با بحرین سخن گفتید که این حرف کاملا درست است و ما خوشحالیم که بحرین را شکست دادیم.

 

پاسخ اسکوچیچ به خبرنگار جنجالی بحرین

ورزش سه نوشت: بعد از صحبت های ابتدایی سرمربی تیم ملی، سوالات خبرنگار بحرینی که با هدف زیر سوال بردن پیروزی تیم ملی بود، با پاسخ های هوشمندانه اسکوچیچ خنثی شد. این سوال و جواب پینگ پنگی به شرح زیر بود:

 

فکر نمی کنی گل اول آفساید بود؟ 

اسکوچیچ: اگر آن گل آفساید اعلام می شد ممکن بود دو، سه یا حتی پنج گل دیگر بزنیم. اوکی، اما ممکن بود با تصمیمات داور در نهایت بازی 0-2 هم بشود. من داور نیستم، سرمربی هستم، اگر شما در مورد مسائل تاکتیکی سوال بکنید. می توانی به سراغ داور رفته و از او در مورد قضاوت بازی امشب سوال کنی.  

 

تاکتیک تیم شما برای این دیدار چه بود؟ 

تاکتیک های من برای کسب برتری 0-3 مناسب بود. فوتبال اینگونه است. این برنامه من بود. ما این تاکتیک را انتخاب کردیم و نتیجه اش برتری با سه گل بود.

 

خبرنگار: اما ما به تیم خود افتخار می کنیم

اسکوچیچ: شما باید به خودتان افتخار کنید، زیرا برابر تیم بزرگی مانند ایران مغلوب شدید. باید هم به خودتان افتخار کنید.

 

بله؟ بله. (به نظر مدیر جلسه از خبرنگار بعدی درخواست می کند که سوال خود را بپرسد)

 

آیا شما انتظار کسب چنین نتیجه ای را داشتید؟ 

البته که انتظار چنین نتیجه ای را داشتم. البته بحرین عملکرد خوبی در برخی دیدارهای خود از جمله اوکراین داشت و من انتظار چنین دیداری را از مربی و بازیکنان حریف داشتم. اما من انتظار چنین عملکردی را از تیم خودم داشتم و اگر شما به رنکینگ فیفا نگاه بکنید برای ما احترام قائل می شوید.

 

البته ما مشکلاتی در میانه میدان داشته و دست به یک تغییر هم زدیم زیرا عملکرد خیلی خوبی در وسط زمین نداشتیم. ما به یک نفر دیگر برای بازیسازی و توپ رسانی نیاز داشتیم و سامان قدوس به توپ مکث داده و توپ را حفظ می کند. بازی کردن در این شرایط هوایی دشوار است و نیاز داشتیم یک بازیکن به میانه اضافه شده و کاری کند حملات ما به موفقیت ختم شود.

 

شرایط ایران در بازی پایانی برابر عراق چگونه است؟ 

من در مورد بازی پایانی حرف نمی زنم، زیرا مسابقه بعدی ما مقابل کامبوج خواهد بود. نمی دانم بعد از کامبوج با چه تیمی بازی داریم و تمام فکر من معطوف به دیدار با کامبوج است. در مورد دیگر مسابقات حرفی ندارم.

 

بعد از پایان این سوال و جواب نفس گیر، پاسخ اسکوچیچ در پاسخ به این سوال که با توجه به شرایط تیم، بازی با کامبوج را چگونه ارزیابی می کنید، این گونه بود:

 

من امروز می خواهم  از بردی که مقابل بحرین به دست آوردیم لذت ببرم و از فردا کارمان را برای بازی با کامبوج شروع می کنیم. بحرین تیم متفاوتی نسبت به هنگ کنگ بود و خوشحال هستم که این تیم را امشب شکست دادیم.

 

***

 

سرمربی بحرین: در نیمه اول خوب بودیم/ در نیمه دوم غائله را به ایران باختیم

هلیو سوزا سرمربی بحرین بعد از باخت به ایران گفت: ما در نیمه اول بازی خوبی مقابل ایران انجام دادیم و موفق شدیم چند موقعیت برای خودمان خلق کنیم البته ایران هم موقعیت داشت. اما در نیمه دوم غائله را به ایران باختیم و اشتباهاتی مرتکب شدیم که باعث شد چند گل دریافت کنیم.

 

وی افزود: ما در این بازی به دنبال برد بودیم و برای تساوی وارد زمین نشده بودیم. در بازی رفت موفق شده بودیم ایران را شکست دهیم ولی در این بازی در نیمه دچار اشتباهاتی شدیم و باختیم. بازی به بازی شرایط فرق می کند. اکنون ما 12 امتیاز داریم و یک بازی پیش رو داریم و می توانیم امتیاز خود را به عدد 15 افزایش دهیم و منتظر نتایج تیم های دیگر گروه باشیم. البته کارمان سخت است چون ایران و عراق دو بازی پیش رو دارد ولی ما یک بازی داریم.

 

سرمربی پرتغالی بحرین ادامه داد: ما در بازی تغییرات در بازیکنان داشتیم و نسبت به بازی این کار را انجام داده بودم. به بازیکنان در این بازی گفته بودیم از فضای های کناری استفاده کنند و تاجایی که ممکن بود ‌آنها تاکتیک ها را در زمین اجرا کردند ولی کافی نبود و به نحو احسن نتوانستند برنامه ها را در داخل زمین اجرا کنند. ما در نیمه دوم 2 تا 3 موقعیت خوب خلق کردیم ولی قدر این فرصت ها را ندانستیم تا بازی با این نتیجه به پایان برسد.

 

سوزا در ادامه به تمجید از ستاره های ایرانی پرداخت، گفت: ما از فوتبال دو کشور متفاوت صحبت می کنیم. شما ببینید در ترکیب ایران بهترین گلزن و بازیکن فصل گذشته لیگ روسیه یعنی سردار آزمون حضور دارد. همچنین بهترین گلزن لیگ پرتغال یعنی مهدی طارمی برای ایران بازی می کند. اخیرا گل طارمی به چلسی در لیگ قهرمانان اروپا به عنوان بهترین گل سال لیگ قهرمانان انتخاب شد. بازیکنان ایران در بهترین های لیگ اروپا بازی می کنند و باشگاه های فوتبال ایران در بالاترین سطح فوتبال آسیا یعنی لیگ قهرمانان آسیا حضور دارند و به مراتب بالا می رسند اما در مقابل بحرین تنها دو تیم باشگاهی دارد که در AFC کاپ بازی می کنند. شما باید بدانید در گروه دو تیم قدرتمند ایران و عراق حضور دارید ولی ما با تیمی منسجم به مصاف این دو تیم بزرگ رفتیم و هیچ ترسی از این تیم ها نداشتیم. اما ما با شجاعت تمام در تمام ها حضور داشتیم و به کارمان ادامه می دهیم.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------