آخرین اخبار ورزشی


دیدار تیم ملی ایران و کره جنوبی،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی

ایران - کره جنوبی؛ حضور ۱۰ هزار تماشاگر در آزادی به شرط تزریق ۲ دُز واکسن

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام کرد که در دیدار ایران و کره جنوبی به شرط تزریق ۲ دُز واکسن ۱۰ هزار تماشاگر مجوز ورود…

فدراسیون فوتبال نهاد غیردولتی شدفدراسیون فوتبال،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی
سخنگوی شورای نگهبان خبر داد فدراسیون فوتبال ایران یک نهاد دولتی نیست و یک موسسه خصوصی در نظر گرفته می‌شود تا بر این اساس خطر تعلیق فیفا در این مورد از بین برود.

به گزارش ایلنا، اردیبهشت ماه امسال مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و حسن روحانی رئیس جمهور نامه‌ای را به مجلس تقدیم کرده که پس از تصویب در صحن مجلس، به شورای نگهبان رفت تا این شورای «مغایر نبودن با شرع و قانون اساسی» را بررسی کند. عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان اعلام کرد: "در جلسه چهارشنبه 9 تیرماه اساسنامه فدراسیون های ورزشی آماتوری جمهوری اسلامی ایران، مورد بررسی قرار گرفت و مغایر با شرع مقدس و قانون اساسی شناخته نشد."

 

سخنگوی شورای نگهبان بدین ترتیب خبر داد که فدراسیون فوتبال ایران در واقع یک نهاد دولتی نیست و یک موسسه خصوصی در نظر گرفته می‌شود تا بر این اساس خطر تعلیق فیفا در این مورد از بین برود.

 

 یکی از بزرگترین ایراداتی که فیفا به پیش نویس اساسنامه پیشنهادی فدراسیون فوتبال گرفته بود، بحث ماهیتی فدراسیون ایران و در واقع بند نهاد «عمومی غیر دولتی» بود. مسئولان فدراسیون فوتبال در این مدت تاکید داشتند که فدراسیون فوتبال علاوه بر تبعیت از الزامات بین المللی، باید تابع قوانین داخلی هم باشد.

 

در واقع اشاره آنها بر همین بند ماهیتی بود که امکان دخالت دولت را در فدراسیون فراهم می‌کرد. این موضوعی بود که با نظر فیفا با استقلال فدراسیون در تضاد بوده و مهمترین ماموریت مسئولان وقت فدراسیون هم اصلاح این تعریف بود.

 

نهاد عمومی غیر دولتی در تعریف حقوقی و طبق قانون مدیریت کشوری، باید 50 درصد از بودجه خود را تامین کند و دولت در 50 درصد باقی مانده می‌تواند بودجه بدهد. اگر این رقم از 50 درصد بگذرد، موسسه مذکور تبدیل به شرکت دولتی خواهد شد. همچنین بودجه دولت باعث می‌شود تا امکان نظارت دولتی نیز به وجودبیاید که مغایر با قوانین فیفاست.

 

فدراسیون فوتبال،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی
فدراسیون فوتبال،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی
فدراسیون فوتبال،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------