واکنش امید عالیشاه و رامین رضائیان به اتفاقات در تبریز/ درویش: تراکتور و سازمان لیگ مسئول اتفاقات هستندامید عالیشاه،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی
امید عالیشاه با انتشار یک پست در اینستاگرام به اتفاقات ورزشگاه یادگار تبریز واکنش نشان داد.

به گزارش فوتبالی، امید عالیشاه روز گذشته با بازوبند پرسپولیس، جلوتر از سایر هم‌تیمی‌هایش به میدان رفت اما نه تنها استقبال خوبی از عالیشاه نشد بلکه با پرتاب مداوم سنگ به سوی او، هافبک پرسپولیس نیز از کوره در رفت. این بازیکن که زمانی برای خدمت سربازی پیراهن تراکتور را پوشیده بود یکی از عصبانی‌ترین چهره‌ها را در جو پرالتهاب تبریز داشت.

 

عالیشاه حالا با گذشت بیست ساعت از این روز عجیب با انتشار متنی در اینستاگرام در مورد اتفاقات رخ داده نوشت؛ او واکنش نشان دادن مقابل تماشاگرنماها را حق خود دانست. کاپیتان پرسپولیس کپشن خود را اینطور شروع کرد: "«مظلومی که حق خود را پس نگیرد، ظالم است»؛ و باز هم برگی سیاه و نخواندنی از تاریخ فوتبال ایران رقم خورد. انگار نمی‌خواهیم از اتفاقات گذشته درس بگیریم، انگار همین دیروز بود سربازی به خاطر ندانم کاری عده ای، بینایی خود را از دست داد!! ظالم بودم اگر در رخت مقدس و پرمسولیت کاپیتان تیم بزرگ پرسپولیس مقابل رفتارهای زشت عده ای تماشاگرنما ایستادگی نکنم.

 

رفتارهای ناشایست و خجالت آوری که چند دقیقه قبل از بازی شروع شد و ادامه داشت!!

ما را چه شد که اینگونه بی پروا سنگ لجاجت را بر سر فرزندان همین آب و خاک باران می کنیم؟ آیا حاضرید با فرزند عزیزتان به ورزشگاه بیایید و این صحنه ها را ببیند؟ آیا حاضرید در کنار خانواده محترمتان، این فضا را از رسانه ها ببینید؟ این چمن فوتبال است یا میدان بازی با جان انسان ها؟

 

نکند یادمان رفته مادری چشم به راه،با قرآن همیشه در دستانش،دعاگوی فرزندش است و‌ پدری با حال آشفته، ایستاده و‌ نگران وقایع بازی را دنبال می کند، کاش بدانید دیروزها چه به حال پدر و مادرمان آمد! کاش اینها را بدانیم!!!!

 

واقعا نمیدانم گناه پرسپولیس چیست که بعد از ۵ قهرمانی متوالی، باید با سنگ بی مهری و ناسزا پذیرایی شود، این رسم مهمان نوازی ماست؟ متاسفانه این بدعت نابخشودنی دستمایه عقده گشایی و قومیت گرایی شده و در این روزها مردم وطنم را از لذت بردن از این اندک دلخوشی محروم کرده. فوتبال زیباست؛ لطفا به جای زشتی از زیبایی ها لذت ببریم.

 

ارادتمند مردم ایران

امید عالیشاه."

 

 ***

 

رضاییان: برای فوتبال آمده بودیم ولی عده‌ای اجازه ندادند/ آن سنگ‌ها به چشم کسی می‌خورد چه اتفاقی رخ می‌داد؟

رامین رضاییان، مدافع پرسپولیس در واکنش به اتفاقات روز گذشته بازی با تراکتور مطلب زیر را منتشر کرد:

 

دیروز روز متفاوتی برای همه ما بود. به شخصه بابت حضور هواداران حتی از طیف رقیب خوشحال شدم ولی هر چه از بازی می‌گذشت جریان به شکل عجیبی دنبال می‌شد. بارها در تبریز مقابل تراکتور و هوادارانی که از آن به عنوان «پرشورها» یاد میشه بازی کردم اما مسلما دیروز به یقین رسیدم که بخش عمده آن عزیزان برای تماشای فوتبال نیامده بودند و سهم آنها از هواداران تراکتور جداست. سنگ‌پرانی، لیزر، فحاشی و پرتاب بطری بدون هیچ دلیل و تحریکی؟ این قطعا نه فوتباله و نه روحیه هواداری و نه جوانمردی. هر کدام از اون سنگ‌ها که به دست و زانوی ما خورد، اگه به سر و چشم بازیکنی اصابت می‌کرد چه اتفاق تلخی و نابخشودنی رو بهمراه داشت؟ هم ما و هم تراکتور به دنبال فوتبال بودیم اما شما نگذاشتید و با بهره گرفتن از احساسات طرفدارانه، خیلی‌هارو هم همراهتون کردید.

 

مثل همیشه برای همه هواداران فوتبالی احترام قائلم.

 

***

 

مدیرعامل پرسپولیس: باشگاه تراکتور و سازمان لیگ مسوول اتفاقات ورزشگاه تبریز هستند

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس با انتقاد از فدراسیون فوتبال، سازمان لیگ و باشگاه تراکتور در برگزاری بازی، عذرخواهی آن‌ها از اعضای تیم به خاطر اتفاقات ورزشگاه تبریز و صدور رای منصفانه در این رابطه را خواستار شد.

 

رضا درویش در گفتگو با سایت باشگاه پرسپولیس در رابطه با اتفاقات بازی با تراکتور گفت: اصلا نمی‌دانیم از چه کسانی باید شاکی باشیم. برگزار کننده سازمان لیگ است و آن‌ها هستند که باید در مورد صفر تا صد این موضوع، مسوولیت قبول کنند. از طرف دیگر باشگاه تراکتور و هیئت فوتبال استان میزبان، بیایند توضیح دهند که چرا این اتفاقات وحشتناک که ممکن بود به قیمت جان یک یا چند نفر تمام شود رخ داد؟ مگر غیر از این است که ما باید از فوتبال لذت ببریم؟ پس چرا تماشاگران میزبان بازی را با جنگ اشتباه گرفته بودند؟ آن هم جنگ یک‌طرفه‌ای که پرسپولیس فقط سنگ می‌خورد و ناظر و مسئولان برگزاری باید پاسخ دهند چرا با وجود مشاهده این شرایط اجازه شروع و ادامه بازی را دادند؟

 

مدیرعامل پرسپولیس گفت: طبق مقررات باید ۳۰ درصد ورزشگاه بلیت فروخته می‌شده، ابتدا مسوولان برگزاری توضیح دهند آیا این تعداد تماشاگر ۳۰ درصد ورزشگاه بود؟ اگر یک نفر حاضر شد بگویید این ۳۰ درصد رعایت شده است دیگر هیچ خواسته‌ای نداریم. آیا ۵۰ درصد بود؟ آیا حتی ۷۰ درصد بود؟ نزدیک به صددرصد استادیوم پر شده بود. چرا این تعداد تماشاگر به ورزشگاه آمده بود؟

 

درویش با اشاره به مسئولیت‌های دیگر سازمان لیگ اضافه کرد: مسوولین برگزاری بازی وقتی با این شرایط روبرو شدند چرا اجازه برگزاری بازی را دادند؟ چرا به داور اجازه داده شد سوت شروع بازی را بزند؟ می‌توانستید بگویید شرایط برگزاری بازی وجود ندارد و بازی برگزار نمی‌شود مگر شرایط مناسب برگزاری بوجود آید و یا حتی بازی از ابتدا لغو می‌شد. از ابتدا مشخص بود که بازی تحت کنترل شما نیست.

 

وی گفت: موضوع بسیار مهم دیگر، سلامتی و جان بازیکنان و کادر فنی تیم پرسپولیس بود. چه کسی مسوول اتفاقات ورزشگاه تبریز است؟ اگر بدتر از این اتفاقات رخ می‌داد چه کسی جواب می‌داد. تخلف و ناکارآمدی مسوولین برگزاری یکی، دوتا نیست. ابتدا شما نتوانستید طبق مصوبه‌ای که وجود داشته عمل کنید. شما گفتید ۳۰ درصد، اما سه برابر آن تماشاگر به ورزشگاه آمده است. این اولین ناتوانی. ناتوانی دوم اینکه وقتی شما با این شرایط روبرو شدید می‌توانستید بازی را برگزار نکنید، اما از این کار هم خودداری کردید. ناتوانی سوم که خیلی برای من عجیب است، وقتی شما می‌بینید که تیم من کلی سنگ خورده و همه چیز از شرایط عادی خارج شده و تمرکزش را از دست داده، دوباره اصرار بر برگزاری بازی دارید. فقط برای اینکه بر روی ناکارآمدی و ضعف خود سرپوش بگذارید. این واقعا نابخشودنی است. شما به جای اینکه اشتباه خود را بپذیرید اصرار بر تکرار آن داشتید.

 

مدیرعامل پرسپولیس گفت: شما می‌دانستید مقررات چه می‌گوید، در بازی‌ای که این همه سنگ‌پراکنی شد، این همه به کادر فنی و بازیکنان ما حمله شد و جان آن‌ها به خطر افتاده بود، اصرار بر برگزاری می‌کنید! به چه قیمتی؟ فقط به این دلیل که گزارش عملکرد بدهید که ما بازی را برگزار کردیم.

 

درویش گفت: از مدیرعامل باشگاه تراکتور هم تعجب می‌کنیم. آقای سهرابی عزیز کل ایران بازی را دیدند و فهمیدند مشکلات از کجا شروع شده؛ آن وقت شما می‌گویید بازیکنان پرسپولیس باعث تنش شدند؟ سرمربی ما از لحظه ورود به استادیوم فحش شنیده و سنگ به سویش پرتاب شده که واقعا باید پرسید چرا؟! بعد از آن هم باران سنگ سمت بازیکنان ما آمده که خدا رحم کرده به سر کسی نخورده است. آقای سهرابی خودتان هم می‌دانید که سرمربی و کاپیتان تیم شما بعد از نیمه‌تمام ماندن بازی میکروفون دست گرفته‌اند و از هواداران‌تان خواسته‌اند اگر رفتارشان ادامه داشته باشد رای به پیروزی پرسپولیس می‌دهند، ولی باز هم این تنش‌ها روی سکو‌ها ادامه داشته است.

 

او گفت: آقای سهرابی گفته‌اند که امنیت ورزشگاه بعد از دقایقی برقرار شده؛ حالا ما سوال داریم که این چه امنیتی است که وقتی می‌خواهند سرمربی ما را از جایگاه ویژه به رختکن بیاورند آن هم در شرایطی که مهدی کیانی و چند مامور نظامی در کنارش هستند باز هم سمت‌شان سنگ و صندلی و اشیا مختلف پرتاب می‌شود؟ ما که از خودمان حرفی نمی‌زنیم و فیلم این اتفاقات در تمام رسانه‌ها و تلویزیون پخش شده است. خواهشاً اینقدر راحت حقایق را وارونه جلوه ندهند و به جای فرافکنی به دنبال اصلاح رفتار تماشاگران خودشان باشند.

 

وی در ادامه با اشاره به ضعف سازمان لیگ در اتفاقات هفته‌های گذشته گفت: این لیگ پر از تناقض است، ظاهرا این تناقض‌ها خیلی هم عادی شده است. در همین هفته در یک ورزشگاهی صددرصد تماشاگر حضور پیدا می‌کند و در یک ورزشگاه دیگر و در بازی یک تیم کم طرفدار و در همین پایتخت، بازی تیم پیکان را بدون تماشاگر برگزار می‌کنید. هفته قبل در سیرجان اجازه حضور تماشاگران ما را نمی‌دهید، اما دیروز صددرصد ورزشگاه پر می‌شود.

 

وی گفت: سوال من این است که چرا اجازه نمی‌دهید در سیرجان که کوچکترین مشکلی نداشته و همیشه امنیت کامل داشته، تماشاگر ما بیاید و بعد این هفته صددرصد ورزشگاه پر می‌شود. دارم بدبین می‌شوم که آیا رفتار‌های سازمان لیگ بی‌طرفانه است. در هفته‌ای که تیم من نیاز به حمایت تماشاگر دارد و میزبان هم هستیم بازی را بدون تماشاگر می‌کنید، ولی هفته بعد که مشخص است اجازه نمی‌دهند هوادار پرسپولیس به ورزشگاه بیاید و اصلا جرات نمی‌کند از ترس جانش به ورزشگاه بیاید، می‌گویید با ۳۰ درصد بعد ۱۰۰ درصد ورزشگاه پر می‌شود. شما خودتان را جای من بگذارید. آیا واقعا می‌گویید هیچ قصد و غرضی در این تصمیمات نیست؟ هیچ پشت پرده‌ای ندارد؟ بدبین نمی‌شوید از این همه تناقض و می‌گویید همه این‌ها اتفاقی است. دو حالت دارد؛ یا خیلی ناتوان هستید در برگزاری مسابقات یا سوء نیتی وجود دارد.

 

درویش گفت: این فوتبال تمام می‌شود، این بازی‌ها برگزار می‌شود، ولی فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ یک مسوولیت مهم دارند، از نظر من این موضوع بالاتر از همه موضوعات است و آن هم حفاظت از جان انسانهاست که شما دیشب نتوانستید این مهم را انجام دهید و جان تمام اعضای تیم من در خطر جدی قرار داشت. شما حتی جان بازیکنان تیم تراکتور را در خطر انداختید.

 

مدیرعامل پرسپولیس گفت: ما از این پرونده به راحتی نمی‌گذریم، تا مطمئن نشویم که قضاوت عادلانه‌ای در رابطه با ما دراین پرونده نمی‌شود، کوتاه نمی‌آییم و یقین داشته باشید که تا آخر این موضوع را پیگیری می‌کنیم. طرف ما باشگاه تراکتور نیست، طرف ما سازمان لیگ و فدراسیون است، دیگر این بار نمی‌توانند بهانه بیاورند، مسوول صفر تا صد تمام این اتفاقات برگزار کننده مسابقه بوده است و تا زمانی که مطمئن نشویم که صددرصد حقوق باشگاه رعایت شده ما این پرونده را ادامه می‌دهیم.

 

وی ادامه داد: باشگاه تراکتور، سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال حتما باید از اعضای تیم ما عذرخواهی و دلجویی کنند که جانشان را در این شرایط به خطر انداختند. اگر این کار را نکنند لازم باشد در هر مرجعی این پرونده را پیگیری می‌کنم و ثابت می‌کنم که اینجا چه اجحاف بزرگی در حق بازیکنان و کادر ما صورت گرفته است. این پرونده هم مانند اتفاقات بازی با سپاهان نشود که ما میهمان بودیم و هواداران آن تیم مشکلات و حواشی را برای ما بوجود آوردند و بعد ما از میزبانی محروم شدیم. مطمئنا اگر پارسال هم بودم به آن‌حکم هم تن نمی‌دادم. فدراسیون فوتبال باید حتما تمام حقوق پرسپولیس را بدهد و رای عادلانه صادر شود و حتما از اعضای تیم ما دلجویی شود که با بی‌تدبیری جان آن‌ها را به خطر انداختند.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------